فهرست
«شبه ۹۰»، نمایش رفاقت‌های پولی و پوشالی
«شبه ۹۰»، نمایش رفاقت‌های پولی و پوشالی

«شبه ۹۰»، نمایش رفاقت‌های پولی و پوشالی

آی اسپورت - سی سال قبل امیر حاج‌رضایی دستیار علی پروین در تیم ملی فوتبال بود. او روزی درباره قبول این همکاری گفت که «شهوت دیده شدن» دلیل کارش بوده. شب گذشته بعد از ۳۰ سال معلوم شد که این شهوت همچنان در وجود او موج می‌زند و اجازه نمی‌دهد که بر حس ندیده شدن و نبودنش غلبه کند. در حالی که افکار عمومی قاطعانه پشت «عادل فردوسی‌پور و برنامه۹۰» ایستاده، امیر حاج‌رضایی شب گذشته در برنامه «شبه ۹۰» فارغ از مطالبه مردمی و اعتراض به اقدام غیرحرفه‌ای رسانه ملی، به نقد و تحلیل بازی استقلال پرداخت.

۸سال قبل موضوع پایان‌نامه‌ام بررسی معیارهای اخلاق رسانه‌ای در برنامه ۹۰از دید روزنامه‌نگاران ورزشی و کارشناسان فوتبال بود. امیر حاج‌رضایی هم یکی از کارشناسانی بود که نظراتش را برای پایان‌نامه‌ام می‌خواستم. پارک ملت قرار گذاشتیم و در سر و صدای بی‌وقفه اتوبوس‌های بی.آر.تی بیش از چهار ساعت گفتگو کردیم. از این چهار ساعت حداقل 3 ساعت مدح فردوسی‌پور و ۹۰ بود و اینکه هیچ‌کس نمی‌داند او خارج از دنیای فوتبال چقدر دست به خیر است. دیشب که یاران گرمابه و گلستان فردوسی‌پور را در کنار هم دیدم دلم برای پایان‌نامه‌ام، زحمت‌هایی که برای آن کشیدم، هواداران فوتبال که فقط آنچه از صفحه تلویزیون می‌بینند را باور می‌کنند و رفاقت‌های پولی و پوشالی سوخت. فردوسی‌پور در برنامه «خندوانه» گفته بود دوست دارم سقوط هواپیما را تجربه کنم، او سقوط هواپیما را تجربه نکرد، ولی سقوط رفاقت را دید. سقوط ارزش‌هایی را دید که سال‌ها برای دفاع از آنها در برابر صدای پرطنین «زور» ایستادگی کرده بود. کسی که می‌تواند وزنه‌ای مثل فردوسی‌پور را «کله پا» کند، دور انداختن میثاقی برایش مثل آب خوردن است. آسیاب به نوبت جناب میثاقی!

۸۶ ۷  
آی اسپورت
2019-04-09 16:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
محمد
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰
شما هم خیلی شلوغش کردین
بابا جنایت که نکرده
می خواین ملت اعتصاب غذا کنن به خاطر عادلتون؟!
کاردل خان داره تاوان رفتارهای دوگانه ای که این اواخر داشت رو پس میده و بزودی از یک سوراخ رسانه ای دیگه سر درمیاره
مازیار
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۱۵
چون برنامه نود تعطیل شده دیگه هیچ برنامه ورزشی ای نباید تولید بشه؟چون فردوسی پور بیکار شده ،میثاقیان باید خودش رو خونه نشین ‌کنه یا امیر حاح رضایی از کارشناسی دست بکشه؟اگه میل دارین تا بخاطر آقای فردوسی پور کل فوتبال ایران اعتصاب کنن؟
لطفا کمی واقع نگر باشین
Amir ali
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۱۹
کسی که می‌تواند وزنه‌ای مثل فردوسی‌پور را «کله پا» کند، دور انداختن میثاقی برایش مثل آب خوردن است. آسیاب به نوبت جناب میثاقی
مهران
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۰۰
چون ایشون را کنار گذاشتن بقیه لابد باید کار و زندگیشون را تعطیل کنند ..اینقدر از یک مجری پوپولیست بت نسازید باید هم عادل گریه کنه یک عمر به اسم یک برنامه آبکی مسخره خودشو مطرح کرد و نونشو خورد. الان نوندونیش قطع شده البته فعلا..چون به موقعش با یک خوش رقصی از یک کانال دیگه سر در میاره
قارتال
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۲۳:۴۱
هرکسی از رفتن عادل فردوسی پور حمایت بکنه یعنی طوق بندگی امثال فروغی را بگردن آویخته ، به اندازه ی سر سوزنی آزاد مرد باشیم .
غرنويس
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۰۲
دنیای ما دنیای فروختن است حتی رفاقت ! بهر حال بهای هر چیزی رو بدهند میثاقی و حاج رضایی و . . . که زیر سایه فردوسی پور بزرگ شدند هم فروشنده های خوبی هستند این فاحشه های شغلی !
۴
سعید
پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸، ۰۸:۱۵
اتفاقا هواداران فوتبال چون آنچه را از صفحه تلویزیون میبینن رو باور نمیکنن و به نظرسنجی های دروغین نود اعتراض داشتن برا همین از رفتن فردوسی پور و دار و دستش خوشحال میشن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر