فهرست
۵ گل در ۳ بازی؛ آسیب‌پذیری کم‌سابقه بارسلونا
۵ گل در ۳ بازی؛ آسیب‌پذیری کم‌سابقه بارسلونا

۵ گل در ۳ بازی؛ آسیب‌پذیری کم‌سابقه بارسلونا

آی اسپورت - روز شنبه و در ادامه رقابت های هفته سوم لالیگا اوساسونا در ورزشگاه ال‌سادار میزبان بارسلونا بود و در پایان موفق شد رقیب نامدار خود را با تساوی ۲-۲ متوقف کند. بارسلونای ارنستو والورده اکنون بعد از گذشت ۲ بازی تنها ۴ امتیاز اندوخته است، آن هم در حالی که والورده در دو فصل قبل حضور خود در بارسلونا توانسته بود با جمع آوری امتیازات ابتدای فصل، گام بلندی برای قهرمانی بردارد. در حقیقت بارسلونا در شرایطی در پایان هفته سوم فصل ۲۰۱۹ چهار امتیازی شده که در دو فصل قبل در همین مقطع، ۹ امتیاز کامل را داشت. (بارسای والورده در فصل ۲۰۱۷ در ۷ بازی ابتدایی به پیروزی رسید و در فصل بعد هم در ۴ بازی ابتدای فصل برنده بود)

بسیاری ضعف بارسلونا در امتیازگیری هفته های ابتدایی را ناشی از مشکلات این تیم در فاز دفاعی می‌دانند. کلمنت لنگلت با مارکینگ نامناسب خود، زمینه ساز والی تماشایی روبرتو تورس در دقیقه ۷ بود و جرارد پیکه هم با دادن پنالتی در دقیقه ۸۰، نقش منفی خود را در به تساوی کشیده شدن بازی ایفا کرد.  نلسون سمدو و جوردی آلبا هم توانی در دفع حملات اوساسونا نداشتند تا تیم میزبان با تنها ۲۵.۴ درصد مالکیت توپ، در حدود ۲ برابر بیش از بارسا اقدام به شوتزنی داشته باشد.؛ ۱۵ در برابر ۸. ثبت یک آمار تاریخی، ضعف دفاعی بارسلونا در آغاز فصل را به خوبی نمایان می‌کند.

بارسلونا تا به این جای فصل ۵ گل دریافت کرده؛ یک گل از بیلبائو، ۲ گل از بتیس و ۲ گل از اوساسونا!  ضعیف ترین آمار خود از فصل ۲۰۰۰ را به ثبت رسانده است. در حقیقت از آن فصل تاکنون سابقه نداشته که بارسا در ۳ بازی نخست فصل 5 گل بخورد و مارک آندره تراشتگن علیرغم تمام توانمندی هایش این رکورد منفی را در اختیار خود گرفته است.

بارسلونا که فصل ۲۰۰۰ را با لورنزو سرا فرر آغاز کرده بود در سه هفته ابتدایی در مقابل مالاگا، اتلتیک بیلبائو و راسینگ سانتاندر قرار گرفت. بارسا در بازی اول ۲-۱ مالاگا را شکست داد، در بازی دوم ۳-۱ به بیلبائو باخت و در بازی سوم با همین نتیجه راسینگ سانتاندر را شکست داد. به این ترتیب بارسا در سه هفته اول آمار ۶ گل زده و ۵ گل خورده را در کارنامه خود ثبت کرده بود؛ آماری منفی که تکرار آن ۱۹ سال به طول انجامید.

در بازی مقابل مالاگا، ریکارد دوتروئل فرانسوی دروازه بان بارسا بود. در هفته دوم و در شرایطی که بازی با تساوی 1-1 دنبال می‌شد، دوتروئل با ارتکاب خطای پنالتی از زمین اخراج شد و فرانسسک آرنائو به جای او درون دروازه قرار گرفت و ۲ گل دریافت کرد. آرنائو در بازی هفته سوم یک گل دیگر هم از راسینگ سانتاندر دریافت کرد تا این رکورد توسط دو دروازه بان متوسط بارسلونا در آن سال ها رقم خورد.

بارسلونا در پایان فصل ۲۰۰۰ آمار افتضاح ۵۷ گل خورده را ثبت کرد و بدترین خط دفاع در بین ۹ تیم ابتدایی جدول را داشت تا علیرغم در اختیار داشتن دومین خط حمله برتر (۸۰ گل زده) چوب آمار دفاعی ضعیف خود را بخورد و نتواند به عنوانی بهتر از چهارم دست یابد.

البته تراشتگن در حالی این رکورد منفی را ثبت کرده که رکورد برترین عملکرد دفاعی بارسلونا در ۳ بازی نخست در قرن ۲۱ را هم به طور مشترک در اختیار دارد. رکورد بهترین آمار دفاعی بارسا در ۳ بازی ابتدایی لالیگا از سال ۲۰۰۰  تاکنون در فصل های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۴ به ثبت رسیده که بلوگرانا تا هفته سوم حتی یک بار هم دروازه خود را باز شده ندیده است.

بارسلونا در سه هفته نخست فصل ۲۰۱۴ و در شرایطی که کلودیو براوو را درون دروازه داشت به ترتیب الچه، ویارئال و اتلتیک بیلبائو را با نتایج ۳-۰، ۱-۰ و ۲-۰ شکست داد و گلی را دریافت نکرد. در فصل ۲۰۱۷ و با تراشتگن نیز بارسا در سه هفته اول بتیس، آلاوز و اسپانیول را به ترتیب ۲-۰، ۲-۰ و ۵-۰ شکست داد و دروازه آلمانی در همان سه هفته، 3 کلین شیت ثبت کرد.

نود

     
آی اسپورت
2019-09-01 22:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر