فهرست
جواب استوری یونس محمود؛ بازی تسویه حساب
جواب استوری یونس محمود؛ بازی تسویه حساب

جواب استوری یونس محمود؛ بازی تسویه حساب

آی اسپورت - شاید آن زمان که مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا قرعه کشی شد، تنها از نظر حساسیت فوتبالی نگران بازی خارج از خانه مقابل تیم عراق بودیم. اما حالا اهمیت دیدار بیست و سوم آبان فراتر از بحث های فنی رفته و نگرانی های ایران به سمت مسائل امنیتی رفته است. ناآرامی های اخیر کشور عراق و اعتراض های گسترده علیه دولت این کشور، کار را به جایی رسانده که به برگزاری سالم و بی دردسر دیدار تیم عراق با ایران هم اطمینان چندانی نیست. 

از آنجا که شهر بصره به عنوان میزبان دیدار با ایران اعلام شده بود، در روزهای گذشته نامه نگاری هایی بین کنفدراسیون فوتبال آسیا و استانداری بصره برای اطلاع از امنیت شهر و توانایی عراق برای میزبانی از بازی های ملی پیش رو صورت گرفت. در این ارتباطات، استاندار بصره از وجود امنیت کامل برای میزبانی از تیم های ایران و بحرین خبر داد.

عراق این روزها چهره ای بسیار متفاوت با سالیان گذشته دارد. مردم از ناکارآمدی حکومت در تامین نیازهای اولیه همچون برق به خشم آمده و برای احقاق حق خود به خیابان ها آمده اند. البته حمایت مالی کشورهایی از منطقه و غرب با تزریق منابع مالی، نفوذ به اعتراضات و اقدام به تخریب اموال عمومی و درگیری مسلحانه، تظاهرات و اعتراض های مسالمت آمیز عراقی ها را به حمام خون تبدیل کرده است.

حالا به موازات تظاهرات خیابانی عراق، کشور های منطقه و در راس آن ها عربستان سعودی با حضور پر رنگ در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد جو روانی و مسموم پیش از بازی عراق و ایران کرده اند. از جمله اقدامات آنها، حضور در صفحه اجتماعی سردار آزمون و فحاشی به ستاره تیم ملی ایران بوده است. همینطور چند صفحه اینستاگرامی عراقی به صورت هدفمند بازی پیش رو بین عراق و ایران را محلی برای تسویه حساب سیاسی خود قرار داده اند و با نشان دادن ایران به عنوان عامل ایجاد اغتشاشات خواهان حضور حداکثری در ورزشگاه بصره شده اند.

حکومت نظامی شبانه در پایتخت عراق، تعطیلی برخی از ادارات دولتی و دانشگاه ها، اعتصاب کارمندان، گسترده تر شدن دامنه اعتراضات به تمامی استان های جنوبی و همچنین درگیری در یکی از بنادر بصره که به کشته شدن نفراتی منجر شد و ایجاد تدابیر امنیتی شدید در بنادر این شهر حاکی از شرایط نامساعد برای برگزاری دیدار فوتبال على رغم وعده استاندار بصره می باشد. علاوه بر اینها، صبح امروز نیز دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی از قطع پرواز شرکت های ایرانی به  عراق خبر داد.

روز گذشته نیز یونس محمود، اسطوره فوتبال عراق با انتشار عکسی که در آن ایران، آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی در طرفی و عراق در طرف دیگر قرار داشتند، خشم فوتبال دوستان ایرانی را برانگیخت.

۳    
آی اسپورت
2019-11-05 15:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر