فهرست
اسلحه‌ی مرگبار کلوپ مقابل سیتی: فرمینو
اسلحه‌ی مرگبار کلوپ مقابل سیتی: فرمینو

اسلحه‌ی مرگبار کلوپ مقابل سیتی: فرمینو

آی‌اسپورت – چلسی امشب دو ساعت و نیم قبل از جدال آنفیلد، در خانه مقابل استوک سیتی قرار می‌گیرد. پیروزیِ احتمالیِ آنتونیو کونته و شاگردانش در این بازی باعث می‌شود اختلافشان در صدر جدول با لیورپول به 9 و با منچستر سیتی به 10 امتیاز برسد. به همین خاطر شکست در بازیِ امشب برای هر کدام از لیورپول یا سیتی می‌تواند ضربه‌ای شدید، و شاید جبران‌ناپذیر، در کورس قهرمانی باشد.

در راهِ یک پیروزیِ خانگیِ حساس و حفظِ فاصله با آبی‌هایِ لندن، یورگن کلوپ امشب بیش از هر بازیکنِ دیگری رویِ مهاجمِ برزیلی‌اش، روبرتو فرمینو حساب می‌کند. مهاجمِ سابقِ هوفنهایم که در بازیِ قبلی بعد از شش بازی خشکسالی، دوباره پایش به گلزنی، مقابل استوک در آنفیلد، باز شد، این فصل بینِ تمام بازیکنانِ لیگ برتر، بعد از ادن آزاد (8.35)، بالاترین نمره‌یِ هواسکورد در بازی‌هایِ خانگی را داشته است (8.10). از این منظر فرمینو بالاتر از پل پوگبا (8.09)، رحیم استرلینگ (8.04) و سادیو مانه (7.92) قرار می‌گیرد.

جدا از فرمِ این فصل، این نمایشِ فرمینو در پیروزیِ خیره‌کننده‌یِ 1-4 لیورپول در نوامبرِ سال پیش در اتحاد بود که از او بازیکنی ثابت در ترکیبِ تیمِ کلوپ ساخت. از این بازی به بعد فرمینو بیش از هر بازیکنِ دیگری از ابتدا برایِ لیورپول در لیگ برتر به زمین رفت (39).

فرمینو در هر 17 بازیِ این فصل لیورپول در لیگ در ترکیبِ اصلی قرار گرفته که در 10 بازیش نقشِ مهاجمِ مرکزی را بازی کرده است. از این منظر شاید تنها 6 گل آمار مناسبی برایِ او به حساب نیاید، اما نکته‌یِ مهم اینجاست که وظیفه‌ای که کلوپ از مهاجمش می‌خواهد صرفا گل زدن نیست.

ستاره‌یِ 25 ساله‌یِ لیورپول با هوش و انرژیِ بسیار بالایش مهره‌ای ایدئال در پیاده کردنِ ایدهایِ تاکتیکیِ کلوپ در زمین است، چه با توپ و چه بدونِ توپ. فرمینو این فصل بیش از هر لیورپولیِ دیگری برایِ هم‌بازی‌هایش فرصتِ صد در صدِ گلزنی ساخته (6) و بینِ کل مهاجمینِ لیگ تنها کمتر از الکسیس سانچز (45) پاسِ کلیدی داده است (40). و آمارِ مهم دیگر تعدادِ تکل‌هایِ اوست: 27 تکل در 17 بازی، بیش از هر مهاجمِ دیگری در لیگ.

فرمینو در دو بازیِ قبل مقابلِ سیتی که با پیروزی‌هایِ 1-4 و 0-3 تیمش همراه بود دو گل زده و دو پاسِ گل داده. بدین خاطر با توجه به مصدومیتِ فیلیپه کوتینیو، حالا بارِ اصلی خلاقیتِ هجومیِ لیورپول رویِ دوش او خواهد افتاد. با توجه به غیبتِ وینسنت کمپانی و جان استونز، که معنایش می‌شود قرار گرفتنِ الکساندر کولاروف در مرکزِ خط دفاعی (چه پپ گواردیولا تصمیم به استفاده از چهار دفاع یا سه دفاع بگیرد)، خطر فرمینو بیش از پیش برایِ سیتی حس خواهد شد، خطری که می‌تواند عملا امیدهایِ سیتیزن‌ها برایِ قهرمانیِ این فصل را به پایان ببرد.

۱ ۱  
آی اسپورت
2016-12-31 12:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۳۲
با این بازی که تکلیف قهرمانی مشخص نمیشه اما اختمال برد سیتی خیلی کمه یا مساوی یا برد لیورگول که دومی احتمال بیشتری داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر