فهرست
ده نکته از شکست استقلال؛ باید می‌باختیم
ده نکته از شکست استقلال؛ باید می‌باختیم

ده نکته از شکست استقلال؛ باید می‌باختیم

آی اسپورت - تنها امید استقلالی‌ها که فصلی پر از حاشیه و البته اتفاقات عجیب و غریب را پشت سر گذاشته بودند موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا بود که آن هم با شکست مقابل پاختاکور ازبکستان نقش بر آب شد. تیم استقلال می‌توانست در این دیدار بازنده نباشد؛ چه بسا اشتباهات داوری هم به نفع تیم پاختاکور رقم خورد، اما باید این واقعیت را پذیرفت که پاختاکور بازی به مراتب بهتری نسبت به استقلال انجام داد و به حق خودش رسید. در خصوص شکست استقلال می‌توان دلایل مختلفی را عنوان کرد که در ادامه به مهمترین آن اشاره شده است.

 

یک) استقلال در این دیدار مثل بازی با الاهلی عربستان با سه مهاجم به میدان رفت. این مسئله شاید مهمترین اشتباه نامجومطلق در بازی شب گذشته بود. پاختاکور خیلی راحت میانه میدان را از آن خود کرده بود و هافبک‌های این تیم نمایش تکنیک و تاکتیک را به بهترین شکل ممکن اجرا کردند. در نیمه دوم بود که سرمربی استقلال متوجه اشتباهش شد و رضاوند را جانشین مطهری کرد.

 

دو) غیبت وریا غفوری و هروویه میلیچ کناره‌های استقلال را متزلزل کرد. هم دانشگر و هم زکی‌پور که جانشین این دو بازیکن شده بودند یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های خود را به نمایش گذاشتند.

 

سه) سیدحسین حسینی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بهتری نسبت به لیگ برتر داشت، اما در گل دومی که استقلال دریافت کرد، او یکی از مقصران اصلی بود. این تیم نیازمند یک دروازه‌بان بهتر است تا مدافعان جرات آن را داشته باشند که عقب بازی نکنند.

 

چهار) نیمکت خالی استقلال هم یکی دیگر از مشکلات این تیم مقابل پاختاکور بود. کار به جایی رسید که نامجومطلق مجبور شد از ذکریا مرادی که در لیگ برتر هم به او بازی نمی‌رسید استفاده کند.

 

پنج) استقلال فصل را با سه سرمربی به پایان رساند. تغییرات مداوم تاکتیکی سردرگمی بازیکنان استقلال را به دنبال داشت؛ به گونه‌ای که برای بازی در شرایط سخت هیچ آمادگی ذهنی نداشتند.

 

شش) با وجود اینکه استقلال مقابل پاختاکور ضعیف بازی کرد، اما این تیم بدشانس بود که در روز خوب پاختاکور به مصاف این تیم رفت.

 

هفت) روزبه چشمی با روز‌های اوج خود فاصله دارد. اشتباه مهلک این بازیکن، چنین مسئله‌ای را اثبات کرد که تکیه بیش از حد روی اعتماد به نفس تا چه حد می‌تواند کشنده باشد.

 

هشت) آخرین باری که فرشید اسماعیلی بازی خوبی برای استقلال انجام داد را کسی به یاد ندارد؛ اما چون شماره هشت استقلال بر تن می‌کند و سابقه زیادی در این تیم دارد، کسی کاری با عملکرد او ندارد. در بازی با پاختاکور او مدام توپ از دست می‌داد و البته به داور اعتراض می‌کرد. از این بازیکن انتظارات بیشتری در چنین بازی‌هایی می‌رود.

 

نه) مهدی قایدی و شیخ دیاباته جزو معدود بازیکنان خوب استقلال در بازی مقابل پاختاکور بودند. هواداران ناامید استقلال نگران این هستند در فصل آینده این دو بازیکن هم در تیم‌شان نباشند.

 

ده) شکست مقابل پاختاکور یک بار دیگر سطح فوتبال باشگاهی ایران را در مقایسه با دیگر لیگ‌های آسیای نشان داد. این جمله گرچه کلیشه‌ای است، اما واقعیتی است که هر سال با آن روبرو می‌شویم و چاره‌ای هم برای آن نداریم.

 

میزان 

۳    
آی اسپورت
2020-09-27 16:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر