فهرست
دلیل شکست تراکتور: سروش و پیرمردها!
دلیل شکست تراکتور: سروش و پیرمردها!

دلیل شکست تراکتور: سروش و پیرمردها!

آی‌اسپورت- افت تراکتورسازی را از دو نگاه بررسی می‌کنیم. اول این که سروش رفیعی را از دست داده‌اند و زنجیره تکنیکی بین هافبک و مهاجمین تیم پاره شده. سروش جانشین هم‌سطحی در تراکتورسازی نداشته و نوری-کرار هیچ شباهتی به رفتارهای فوتبالی رفیعی ندارد. در دید دوم هم تیم پیر قلعه‌نویی، مطابق پیش‌بینی‌ها در کوران مسابقات کم آورد. تیمی که همه بازیکنان تاثیرگذارش را نفراتی مسن تشکیل می‌دهند. همین موضوع دوندگی تیم را در پررنگ‌ترین منطقه مسابقه کم کرده و اجازه هنرنمایی به بازیکنان رقیب می‌دهد. تراکتورسازی فقط می‌تواند از تجربه بازیکنانش در ضربات ایستگاهی استفاده کند. همان طور که تنها موقعیت جدی مقابل پرسپولیس را روی سانتر ضربه ایستگاهی کرار جاسم و ضربه سر محمد نوری رقم زدند. یا دفعه قبلی که به آزادی آمده بودند در بازی مقابل استقلال همین ضربات ایستگاهی، تیم قلعه‌نویی را نجات داد و از شکست، یک پیروز ساختند. 

تراکتورسازی پنجمین مسابقه بدون سروش رفیعی‌ را هم پشت سر گذاشت. پنج دیداری که حاصل آن دو برد، دو تساوی و یک شکست بود. مطابق انتظار خروج سروش، تاثیراتش را در تیم قلعه‌نویی گذاشته. بالاخره تراکتورسازی یار اصلی هارمونی تیمش که زنجیره بین هافبک و مهاجم را به هم متصل می‌کرد را از دست داد و زمان می‌برد تا بازیکنان جایگزین، خودشان را پیدا کنند. تراکتورسازی بعد از رفتن سروش هم مانند بیشتر بازی‌های نیم‌فصل اول با آرایش 3-3-4 به میدان می‌روند. حالا مهدی کیانی، محمد نوری و کار جاسم سه زنجیره میانی تیم را تشکیل می‌دهند. کیانی جلوتر از دفاع حضور دارد. جلوی او محمد نوری قرار می‌گیرد و کرار هم از دو هافبک دیگر جلوتر. اما آمار شماره سیزده و چهارده تیم در روزهایی که تراکتورسازی سروش رفیعی را از دست داده چطور بود؟

کرار در شکست سنگین سه گله تیمش مقابل پرسپولیس، فقط یک پاس کلیدی ارسال کرد و آمار قابل دفاع دیگری را به جای نگذاشت. ولی در بقیه بازی‌ها چطور بود؟ دو پاس خطرناک کرار در بازی با استقلال خوزستان از روی کرنر ارسال شده بود که یکی از آنها تبدیل به گل هم شد. در بازی مقابل نفت آبادان، کرار یک پاس توی عمق داد که حاتمی در شرایطی نامتعادل مجبور شد که توپ را شوت بزند. در بازی مقابل پیکان هم تنها پاس خطرناک کرار باز هم از روی نقطه کرنر ارسال شد. کرار در این بازی یک سانتر ناموفق هم داشت که محمد ابراهیمی دفع توپ ناقص همان ضربه را تبدیل به گل کرد. در بازی مقابل ماشین‌سازی هم تنها پاس مثبت کرار صحنه‌ای بود که توپش با اشتباه بهمن کامل تبدیل به پنالتی شد. در این چهار مسابقه، کرار سه شوت خوب هم روانه دروازه حریف کرد.

محمد نوری در این پنج مسابقه در بازی مقابل پرسپولیس برای نخستین بار ضربه در چارچوب خطرناک داشت. نوری جدی‌ترین موقعیت تراکتورسازی را با ضربه سر رقم زده بود. محمد نوری یک شوت دیگر هم زد که در چارچوب نبود. در این بازی هم مانند چهار دیدار قبلی، هیچ پاسی که منجر به ایجاد موقعیت شود هم ارسال نکرد. همان طور که در در این پنج مسابقه، فقط یک ضربه خطرناک به دروازه داشت.

۱۳ ۱۷  
آی اسپورت
2017-02-06 15:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
کیسه کش
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۵۵
موافقم ... این شد یه مقاله به درد به خور و فنی
کیسه کش
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۵۷
قلعه نوعی و اجرلو می خواستن با گرفتن عالیشاه و نوراللهی ضربه سختی به پرسپولیس بزنن

اما خدا جوابشون رو داد و با رفتن سروش رفیعی خودشون ضربه سختی خوردت
بهرام
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۰۲
چرا داری مزخرف مینویسی؟
تو این بازی اصلا 11 بازیکن با سه تا مصدوم به زور جور شد اونم چن نفر اصلا تو پستای خودشون نبودن. یکیش نوری بود. یکیش ابراهیمی. در واقع به کرار تو این بازی خیلی فشار اومد چون تراکتور هافبک دفاعی نداشت و اجازه بازی سازی هم از این بازیکن گرفته شد. سروش هم روی این بازیکن خیلی خطا میکرد ک شانس اورد اخراج نشد.
به نظر من پرسپولیس خوب بازی میکنه اما تراکتور هم اینقدر بد بازی نمیکنه. شما فقط به این بازیکن ها نگاه کنید.
مهدی کیانی و خالد شفیعی و مهدی شریفی و نورالهی و عالیشاه و بیگ زاده و سه بازکن مصدوم ک با فیزیوتراپی و بدون تمرین به این بازی رسیدن یعنی ایران پوریان و گودرزی و هادی محمدی که کاملا مشخص بود حتی نای پرتاپ اوت رو هم نداشتن چون دو هفته بود تمرین نکرده بودن عزیز من.
همه اینا رو ک حساب میکنیم واقعا با 10 بازیکن محروم مطمئنن میباختیم یعنی شکی توش نبود. همین پرسپولیسی ها اگه ی روزی 10 تا از بازیکن هاشون نباشه چی میشه؟ اصلا تراکتور نمیتونست توپ رو ساده تو زمین بچرخونه چون اصلا بازیکن ها سر جای خودشون نبودن به خصوص در وسط میدان که کیانی نبود و نوری و ابراهیمی عقب تر بازی کردن. ادینیو هم ک عوض نوک عقب تر بازی میکرد.
اصلا شما دیدی قلعه نویی تو بازی های حساس با دو مهاجم بازی کنه؟؟ اصلا تاکتیک تراکتور این نبود. امسال با این شرایطی ک مدیریت و سردار ها پیش کشیدن شانس بیاریم سهمیه بگیریم حتی با این شرایط نمیشه به جام حذفی هم امیدوار بود.
۵ ۴
یاشار تبریزلی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۲۰
خداداد عزیزی قبلا در مورد حضور جادوگران در لیگ ما هشدار داده بود
رای عجیب و کاملا به لحاظ تاریخی بی نمونه و بی نظیر فیفا علیه تراختور اونهم دقیقا قبل بازی با پرسپولیس ثمره همین جادوگری هاست
دروازه پرسپولیس دیروز بارها به دلیل خروج ابلهانه بیرانوند کاملا خالی موند ولی باز هم هیچ توپی به درون دروازه نرفت
در بازی قبلی هم تیر دروازه یا حتی همون جلوگیری رضاییان از روی خط دروازه همه حکایت از طلسم شدن دروازه پرسپولیس داره
۲
بهرام
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۵۳
یاشا میدونم ک تورک نیستی و با کامنت های مسخرت ترک ها رو غیر مستقیم تحقیر میکنی و مسخره بازی در میاری. احمق تر از تو کسایی هستن ک کامنت های تو رو باور میکنن.
یاشار تبریزلی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۱۱
آقای "بهرام" یا بهرته بگم آقای "یوسف" یا بهتره بگم آقای "a" یا بهتره بگم آقای "A" یا بهتره بگم آقای "بهنام"
خجالت بکش
با آی دی های مختلف پست میزاری و شدی متخصص تورک شناسی!!!!!!
احمق خودتو ایل و تبارته اولا!
دوما نگاه به کامنت خودت بنداز تا بفهمی کی داره آبروی ما تورکارو میبره
من حد اقل توکامنت هام طنز هست نه رگه های بیمار روانی
تراختور اگه کیانی شفیعی عالیشاه و همه بازیکن های محرومش هم بودند باز میباخت چون کلاس یک مربی استاتدارد بین المللی مثل برانکو تو همه چی با بقیه تیمای دیگه ایرانی فاصله انداخته
تیم برانکو قدرت حفظ توپ داره
تیم برانکو کارهای ترکیبی تمرین شده در زمین داره
تیم برانکو برای رسیدن به گل برنامه های متنوع از قبل تمرین شده داره
تیم برانکو برای اولین بار در ایران در رده باشگاهی دفاع تیمی داره البته اگه بدونی دفاع تیمی یعنی چی؟
تیم برانکو در دفاع فضاها را پوشش میده نه بازیکن صاحب توپ
تیم برانکو قدرت تغییر آهنگ از حمله به دفاع را داره که هیچ تیم دیگه ایرانی نداره....
حتما با این توضیحات فنی ثابت کردم تورک نیستم از نظر تو؟؟؟؟؟؟؟؟
تو داری تورک ها را تحقیر میکنی
چون به محض اینکه یکی دید تحلیلی داره نه تعصبی برده وار متهم میکنی تورک نیست پس یعنی هیچ تورکی قدرت تحلیل و منطق نداره....
من حتی تو بحثای قومیتی باز با طنز حرف میزنم ولی این تو هستی که با کامنت های مختلف از تورک یه فاشیست عقده ای نمایش میدی
برو و خجالت بکش
متاسفم مجبور شدم برای بار اول جدی با یکی حرف بزنم
۵
بهرام
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۳۷
یاشار بازم میگم احمقی
بازم میگم اگه حتی ترکی یه مانقوردی
کامنت اولت با کامنت دومت رو ی نگاه بکن. هر جا نگاه میکنی تراکتور کبیر باستانی و چ میدونم جادوگری و حتی توهین های نژاد چون افغانی و قندهاریو.... رو داری میگی شما بعد میگی من متعصبم. نه عزیزم. منم میتونم تحلیل کنم مثل شما و نظرم رو بگم اما نظرات مسخره مثل کامنت اول نمیذارم ک دنسته یک قومی رو تحقیر کنم. کامنت میذارید مثل بچه ادم نظر کارشناسی بدید مثل کامنت دومت.
در ضمن من بازم میگم پرسپولیس بهتر بازی میکنه اما مطمئن باش قلعه نویی هم خوب بلده نتیجه بگیره ولی توی بازی با پرسپولیس ابزارش رو نداشت. برای پی بردنبه این قضیه بازی رفت این دو تیم رو ی نگاه بنداز.
۴
یاشار تبریزلی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۰۴
دلایل شکست تراختور کبیر باستانی در مقابل پس پس به شرح ذیل میباشد:
1-استخدام جاوگر حرفه ای توسط مدیران پرسپولیس و طلسم کردن تیم رقیب (دلیل اثبات این مهم محرومیت کاملا غیر منتظره و به لحاظ تاریخی کاملا بی نظیر فیفا نسبت به تراختور و به ثمر رسدن گل های فراوان شانسی در طول این فصل و همینطور گل نخوردن های کاملا غیر عادی تیم پرسپولیس )
2-تبانی عابدینی با سازمان لیک برای تقدم بازی های تراختور به نسبت پس پس
3-ناداوری کاملا عیان علیه تراختور
4-مانع از حضور صد هزار نفری هواداران پرشور تراختور در استادیوم آزادی (به گونه ای که صد ها هزار نفر مجبور شدند خارج از استادیوم بمانند)
۲
سکه لای گز
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۳۱
خخخخخ
خدا شما رو از ما نگیره
پرسپوليس سرور ترترها
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۲
خدا وكيلى چه جنسى ميزنى تو كه انقدر تو هپروت هستى...
یاشار تبریزلی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۳۷
دوستان پرسپولیسی اگه نظراتم رو با شوخی میگم ببخشید عادت دارم ک.. شعر زیاد بگم. من به قدرت پرسپولیس کبیر اعتقاد دارم و رسما اعلام میکنم که پرسپولیس سرور سوراختوره. قهرمانی رو بهتون تبریک میگم و براتون ارزوی موفقیت میکنم و قول میدم دیگه گه اضافی نخورم در مقابل شما سرورانم.
Esi
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۲
واقعا برا اين فدراسيون متاسفم..
همه كار ميكنن پشت پرده كه تيم محبوشون قهرمان شه..
آخر نامرديه
Mohammad
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۳
تراکتور بیشتر از اینکه به خاطر نبود سروش یا سن بالای بازیکناش ضربه بخوره، از نبود کیانی و خالد شفیعی متضرر شد
نبود کیانی و بدون جانشین بودنش باعث شد هر توپی که تو زمین تراکتور بیاد بدون مشکل تبدیل به موقعیت خطرناک بشه برا پرسپولیس
غیبت شفیعی هم باعث شد که مثلث بنگر، محمدی، مهدی زاده -که خودشون هم تا آخر بازی نتونستن بفهمن شرح وظایفشون چیه- حرفی برا گفتن نداشته باشن
یوسف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۴۶
واقعا این یاشار شورشو دراورده ای کاش آی اسپورت یه بار برای همیشه با نظرات توهین آمیز برخورد کنه! یاروی روانی اینکه همه فهمیدن ترک نیستی دلیل نمیشه همشون یه آیدی باشن!! آی اسپورت هم میتونه اینو تایید کنه که آیدی ها متفاوته! بی شرف چرا به ایل و تبار توهین میکنی!؟ میگن شنونده باید عاقل باشه هرکیم کامنتاتو بخونه متوجه میشه که یه پرسپولیسی هستی نه تراکتوری!
۲ ۳
یاشار تبریزلی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۵۸
مرسی خودتو لو دادی!!!!!!!
مگه من به کامنت یوسف!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!جواب داده بودم که تو داری به من باز جواب میدی؟
تو کامنت قبلیت به اسم بهرام!!!! به من گفتی احمق جوابتو دادم احمق ایل و تبار خودته
الان منو متهم میکنی به توهین کردن در حالیکه تو همین کامنت به من بی شرف خطاب میکنی؟؟؟؟!!!!!!!!
مثل همیشه اونقدر دیکتاتوری که حس و برداشت خودتو به همه!!!!!نسبت میدی تو کامنت هات بارها به جای همه !!!نظر میدی به جای همه!!!تعیین تکلیف میکنی
شنونده به قول خودت عاقله!!
متوجه شد که یک آدم با چند تا آی دی داره خودشو تراختوری معرفی میکنه
آبروی تورک ها را تو با این مکر و حیله های کثیفت میبری
تا الان به نمایندگی از همه تورکا حرف میزدی حالا به نمایندگی از همه مخاطبای سایت
ضمنا تو بازجو و قاضی نیستی به تو هیچ ربطی نداره که هر آی دی هودار چه تیمیه
تو همه حرفات روحیه نجاست دیکتاتوری نهفتست
راستی دفعه دیگه با اینهمه آی دی که داری یادت نره مثل این دفعه سوتی نده!!!!!!
۲
روزبه
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۱
یوسف! این بحثای زشت نژادپرستانه را تموم کن
مگه قراره هودارای تیم تراکتور فقط ترک باشند؟
زشته اینهمه بحث شهرو قومیت و نژاد و زبان را وسط کشیدن
عصر این چیزا تموم شده به همتون میگم بس کنید فوتبال برای دوستی بین مردم هست نه نژادگرایی
هرگز تو فوتبال ایران این بحثای زشت قرون وسطایی نبود تا تیم تراکتور مدعی شد
خطاب به یاشار
بهتره تو هم در نوع نگارش کامنتها تجدید نظر کنی اگه هدفت شوخی هم هست میبینی تو این چیزا بهتره شوخی نکرد البته من دستور نمیدم ولی به همتون توصیه میکنم
۵
یوسف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۴۷
من به شخص توی کثیف توهین میکنم نه به قوم خاصی! ما ترکها نه کاری به کار افغانستان داریم نه جای دیگه منتها تویی که یه بار میای به افغانها فحاشی میکنی یه بار از ادب حرف میزنی! اینکه گفتم بی شرف دلیلش اینه که بی حیایی رو به اوجش رسوندی! از آقای روزبه هم تعجب میکنم که از من میخواد به اقوام احترام بذارم! هیچ قومی به قوم دیگه برتری نداره و حرفای شما رو ان بار خود‌من تو جواب همین یاشار پرسپولیسی و خیلی از هم رده هاش نوشتم. اینکه یاشار وقیحانه میاد میگه چند نفر دارن با یه آیدی علیهش مینویسن. هزار نفر به یاشار فحش دادن ولی دقیقا داره جواب کسایی رو میده که فهمیدن ترک نیست و داره با آبروی ترکها بازی میکنه. تو ترک بودن بهرام شکی نیست اینکه میای در جوابش به ایل و تبارش توهین میکنی نشون میده که ترک نیستی یه عوضی هستی که خودتو‌ ترک جازدی! اینو‌ نوشتم واسه اتمام حجت و دیگه هم استخون جلوت نمیندازم! حالا هی بیهوده علیه ترکا فعالیت بکن.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر