فهرست
قهرمانی سیتی؛ در کمین رکوردها
قهرمانی سیتی؛ در کمین رکوردها

قهرمانی سیتی؛ در کمین رکوردها

آی‌اسپورت- شاگردان پپ گواردیولا ۵ هفته مانده به پایان رقابت‌ها با اقتدار قهرمان فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ لیگ جزیره شدند. تیم منچسترسیتی که روز گذشته با شکست تاتنهام توانست اختلاف خودش با منچستریونایتد را در ۵ هفته مانده به پایان فصل به ۱۶ امتیاز برساند با شکست ۰-۱ امروز شاگردان ژوزه مورینیو مقابل وست برومویچ رسما قهرمان لیگ برتر فصل ۱۸-۲۰۱۷ شد.

آبی‌های منچستر با تثبیت قهرمانی خود در ۵ هفته مانده به پایان فصل توانستند با رکورد منچستریونایتد در سال ۲۰۰۱ برابری کنند. منچسترسیتی که در این فصل توانست با کسب ۱۸ پیروزی پیاپی رکورد جدیدی را به نام خودش در تاریخ لیگ جزیره ثبت کند می‌تواند در ۵ هفته باقی مانده چند رکورد تاریخی دیگر را تغییر دهد.

سیتی که در ۳۳ بازی توانسته ۸۷ امتیاز کسب کند تنها ۸ امتیاز دیگر تا رکورد ۹۵ امتیاز تیم چلسی در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴ فاصله دارد. سیتیزن‌ها همچنین تا در این ۳۳ بازی موفق شدند ۹۳ بار گل‌زنی کنند و حالا چشم به رکورد ۱۰۳ گل زده چلسی در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ دارند. شاگردان گواردیولا که در ۳۳ بازی موفق شدند ۲۸ بار پیروز شوند می‌توانند رکورد ۳۰ پیروزی فصل گذشته چلسی را جا به جا کنند. 

این قهرمانی دومین جام پپ گواردیولا در دوران حضورش منچسترسیتی محسوب می‌شود. این بیست و سومین جام دوران مربی‌گری گواردیولا اسپانیایی است که سابقه قهرمانی در لالیگا و بوندس‌لیگا را دارد.

 

نود

۳    
آی اسپورت
2018-04-15 22:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر