فهرست
بهترین‌های یک هشتم: ستاره‌ای به نام کیلین
بهترین‌های یک هشتم: ستاره‌ای به نام کیلین

بهترین‌های یک هشتم: ستاره‌ای به نام کیلین

آی‌اسپورت – بعد از آلمان، حالا نام‌های بزرگی چون آرژانتین، اسپانیا و پرتغال هم از جام جهانی روسیه کنار رفته‌اند تا شگفتی‌های این تورنمنت همچنان ادامه پیدا کند. با توجه به این روند قرار گرفتن ایگور آکینفیف درون دروازه تیم منتخب دور یک هشتم نهایی چندان هم مایه تعجب نیست.

دروازه‌بان حماسه‌ساز روسیه با مهار دو پنالتی از کوکه و ایاگو آسپاس و کسب نمره‌ی 8.88 از هواسکورد به عنوان بهترین بازیکن جدال 120 دقیقه‌ای با اسپانیا انتخاب شد و جلوتر چهره‌های درخشان دیگری چون دنیل سوباسیچ و کسپر اشمایکل شماره یک تیم منتخب این دور را به تن کرد.

در سمت راست خط دفاعی بنجامین پاوارد را داریم، مدافع 22 ساله‌ای که خیلی از قرار گرفتنش در ترکیب اصلی فرانسه با تصمیم دیدیه دشان انتقاد کردند، اما در پیروزی 3-4 تیمش برابر آرژانتین ارزش‌های خودش را نشان داد و یکی از زیباترین گل‌های جام را هم زد. در سمت چپ رافائل گوئررو قرار دارد، مدافع پرتغال که با وجود شکست تیمش برابر اروگوئه، یک پاس گل به پپه داد و سه فرصت دیگر هم برای نجات قهرمان اروپا فراهم کرد.

در مرکز خط دفاعی دیگر مدافعی را داریم که با جام خداحافظی کرده است. یری مینا جدا از نمایش‌های مستحکمش در قلب خط دفاعی کلمبیا، کنار داوینسون سانچز، در سه بازی پیاپی سه گل هم زد که برای یک مدافع در جام جهانی آماری خیره‌کننده است. کنار مینا در این خط دفاعی هم ایلیا کوتپوف جای می‌گیرد، مدافع روسی که برابر اسپانیا شش قطع توپ داشت، یعنی بیش از هر بازیکنی در دور یک هشتم.

اما در خط میانی این تیم که با سیستم 2-4-4 چیده شده کیلین امباپه را به عنوان بال راست می‌بینیم. ستاره 19 ساله فرانسوی‌ها بدون شک چهره اول جام در دور یک هشتم بود و با دو گلی که به آرژانتین زد و همینطور پنالتی‌ای که از مارکوس روخو گرفت عامل اصلی حذف آلبیسلسته شد.

در سوی دیگر زمین هم نیمار نقش بال چپ را بازی می‌کند، ستاره اول برزیل که در پیروزی 0-2 برابر مکزیک یک گل زد و یک گل برای روبرتو فرمینو ساخت و در مجموع بهترین نمایش‌اش تا این مقطع از تورنمنت را داشت.

در مرکز خط میانی زوجی از ترکیب بارسلونا و رئال مادرید را داریم. ایوان راکیتیچ در ماراتون 120 دقیقه‌ای برابر دانمارک ژنرال خط میانی کرواسی بود و سه فرصت گل‌زنی هم برای هم‌تیمی‌هایش فراهم کرد. کازمیرو هم که حالا بازی مقابل بلژیک را به دلیل دو اخطاره شدن از دست داده، برابر مکزیک همین تعداد فرصت گلزنی پدید آورد و در ضمن شش تکل موفق هم داشت.

و در نهایت خط حمله تیم منتخب ما متشکل از ادن آزارد و ادینسون کاوانی می‌شود. کاوانی در جریان پیروزی به یادماندنیِ تیمش مقابل پرتغال هر دو گل تیمش را زد و نشان داد هنوز یکی از بهترین مهاجمین جهان است. آزارد هم در بازگشت بزرگ بلژیک برابر ژاپن پاس گل تساوی را برای ماروان فلینی ارسال کرد، یک شوت بسیار محکم به تیر دروازه زد و پنج دریبل موفق هم داشت.

     
آی اسپورت
2018-07-04 16:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر