فهرست
این ۴ و ۶ زشت؛ داستان‌هایی مزخرف
این ۴ و ۶ زشت؛ داستان‌هایی مزخرف

این ۴ و ۶ زشت؛ داستان‌هایی مزخرف

آی اسپورت - یکی از توهین‌آمیزترین تصاویر فوتبال ایران، همین چهار و شش نشان دادن خارجی‌های تازه‌وارد پرسپولیس و استقلال است. لوس، چندش‌آور و کاملا برازنده فوتبال «عقب‌افتاده» ایران. کل این بازی شش و چهار نشان دادن به اندازه کافی مسخره هست. یک تیم چهل‌وشش سال قبل به حریف سنتی‌اش شش گل زده و هنوز هوادارانش با همان عدد کری می‌خوانند، تیم دیگر هم با بردن چهار داربی نزدیک، اسباب تلافی را برای این طرفی‌ها فراهم کرده است. هیچ کجای دنیا هواداران حرفه‌ای فوتبال با نتیجه یک یا چند مسابقه، سال‌ها برای حریف کری نمی‌خوانند؛ که اگر اینطور بود لابد رئالی‌ها برای یادآوری پیروزی یازده گله‌شان برابر بارسلونا، انگشت دست کم می‌آوردند! تنها خاصیت این کری‌خوانی مزخرف این است که به دست خودمان داربی‌ها را تبدیل به نمایش کسالت می‌کنیم. وقتی برد و باخت در این مسابقه را تا این حد حیاتی جلوه می‌دهیم، بازیکنان و مربیان حق دارند جلوی حریف دیرینه نود دقیقه زیر توپ بزنند و فقط دنبال یک مساوی آبکی باشند. یونایتد و سیتی و لیورپول و چلسی مدام پنچ گل و شش گل به هم می‌زنند و کل دنیا را سیراب می‌کنند، اما آمار نشان می‌دهد بیش از چهل‌وپنج درصد داربی‌های تهران مساوی شده؛ این خیانتی است که خودمان به خودمان می‌کنیم، با همین انگشت‌ها!

1
1

حالا این به کنار؛ فرنگی‌های عمدتا بنجل وارداتی را کجای دل‌مان بگذاریم؟ همین‌ها که با کمک دلال‌های طماع‌شان دندان‌های ما را می‌شمارند و از همان فرودگاه شش و چهار نشان می‌دهند تا بعد که به فیفا شکایت کنند و پوست باشگاه را بکنند. ذات کل‌کل مال بازیکنانی است که از کودکی دلبسته یک تیم می‌شوند و بعدها که شانس بازی در آن را پیدا می‌کنند، با اتکا به ارزش‌ها و خاطرات جمعی هواداران کری می‌خوانند، وگرنه فوتبالیست خارجی که اصلا اسم پرسپولیس و استقلال را هم در عمرش نشینده بود و با هزار دلار بیشتر می‌توانست راهی تیم رقیب شود، چرا باید ما را آنقدر ساده گیر بیاورد که فی‌الفور دوشاخه محبتش را علم کند؟

تجربه نشان داده اتفاقا بازیکن هر چه بنجل‌تر باشد در این قبیل کارها مصرتر است؛ از یاتسکی اوکراینی که محسن مسلمان می‌گفت «حامله» است تا الحاجی گرو که استقلالی‌ها عقیده داشتند در کشور خودش کشتی‌گیر بوده! البته که تقصیر خودمان است؛ بس که به این ظواهر بی‌ارزش اهمیت می‌دهیم و قربان صدقه کسانی می‌رویم که بهتر با احساسات‌مان بازی می‌کنند. شاید در طول تاریخ، به ندرت مردمی به اندازه مردم ایران آماده فریب خوردن بوده باشند؛ بدبختانه!

 

۳۰ ۳  
آی اسپورت
2019-08-17 01:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
داود
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۱۲
فدراسیون مون چیکار کرده تا حالا برا فوتبال که این دو تیم کنن... هنوز که هنوزه عربستانیا ایران رو بعنوان ناامن برای بازیاشون میدونن و این فدراسیون کاری نمیتونه کنه
۵ ۱
شیش در چهار
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۰۳
اخه مشکل اینجا است که ۴ کیسه کشا مثل بقیه چیزاشون جعلیه از نظر این جماعت اعداد ۶۹_۷۰_۷۱_۷۳ چهار عدد متوالی است . هر دو تاش مال خودمونه هم ۶ تایی کردیم هم چهار تایی . شیش در چهار کی بودی تو
رضا
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۵۴
جالبه بدونید چاهار هم نماد بردهای چهار گله پرسپولیسه و استقلالیا به بازیکنای خارجیشون یاد میدن که خودشونو تحقیر کنن
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر