فهرست
تنیس آزاد آمریکا؛ نادال قهرمان شد
تنیس آزاد آمریکا؛ نادال قهرمان شد

تنیس آزاد آمریکا؛ نادال قهرمان شد

آی اسپورت – رافائل نادال، مرد شماره 2 تنیس مردان دنیا با برتری 2-3 مقابل دانیل مدودوف از روسیه در بازی نهایی رقابت‌های تنیس انفرادی مردان آزاد آمریکا برای چهارمین بار قهرمان آخرین گرنداسلم سال شد.

او پس از برتری در 2 ست اول با نتایج 7 بر 5 و 6 بر 3 در 2 ست با نتایج 7 بر 5   و 6 بر 4 شکست خورد اما در حالی که ست پنجم مانند ست قبلی پایاپای پیش می‌رفت در گیم پنجم، حریف را که در موقعیت سرویس زدن بود، شکست داد و در نهایت، عقب‌ماندگی 2 بر یک در ابتدای این ست را به برتری 6 بر 4 تبدیل کرد. به این ترتیب نادال با برتری 3 بر 2 در پنجمین حضورش در فینال تنیس آزاد آمریکا در استادیوم «آرتور اش» برای چهارمین قهرمان این جام شد و در مجموع نوزدهمین گرنداسلمش را جشن گرفت. حالا او در جدول پرافتخارترین تنیسورهای تاریخ در بخش مردان تنها یک گرنداسلم با راجر فدرر افسانه‌ای فاصله دارد و اگر در اولین گرنداسلم سال آینده در استرالیا موفق به دومین قهرمانی در این جام شود، علاوه بر تساوی با فدرر به اولین تنیسوری تبدیل می‌شود که هر 4 گرنداسلم سال را بیش از یک بار فتح کرده است.

رقیب نادال یعنی دنیل مدودوف به عنوان نفر پنجم رده‌بندی مردان از اولین تجربه فینال گرنداسلم بازنده بیرون آمد تا نادال  نخستین تنیسور تاریخ معاصر باشد که پس از 30 سالگی 5 گرنداسلم را فتح می‌کند. به این ترتیب نادال به عنوان موفق‌ترین تنیسور مرد در سال 2019 در گرنداسلم‌های چهارگانه، مانند 2 سال پیش هر 2 قهرمانی در گرنداسلم در طول یک سال را با فتح رولان گاروس و اوپن آمریکا جشن گرفت.

 

تسنیم 

۱    
آی اسپورت
2019-09-09 09:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر