فهرست
بازی تکراری قلعه‌نویی با اعداد
بازی تکراری قلعه‌نویی با اعداد

بازی تکراری قلعه‌نویی با اعداد

آی اسپورت - شکست سپاهان در دقیقه97 مطابق انتظار حاشیه‌های فراوانی را کلید زد. خوشحالی افراطی استقلالی‌ها پس از این برد دلچسب علاوه بر اینکه مسبب طعنه هواداران قرمز و برخی پیشکسوتان آبی شد، مطابق انتظار واکنش سپاهانی‌ها و در رأس‌شان امیر قلعه‌نویی را به همراه داشت. قلعه‌نویی روز گذشته به برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفت: «باید به یک موضوعی اشاره کنم. من چه وقتی که در آزادی مقابل استقلال پیروز شدیم به آنها خسته‌نباشید گفتم و چه در نقش جهان که بازی را واگذار کردیم، به آنها خسته‌نباشید و تبریک گفتم. ما باید حرمت را نگه داریم، چون همه‌چیز برد و باخت نیست. من خوشحالم که سپاهان تبدیل به تیمی شده که تیم‌هایی که بالای ۱۰۰ میلیارد هزینه می‌کنند وقتی می‌برند مربی‌شان را بالا می‌اندازند، انگار قهرمان آسیا شده‌اند. از این بابت خوشحالم که سپاهان تبدیل به چنین تیمی شده است.»

مطابق معمول هر فصل قلعه‌نویی بعد از شکست در یک بازی مهم پای هزینه و عدد و رقم را وسط کشید. این دیگر یک رسم معمول و همیشگی است که ژنرال خودش و تیمش را با دیگر تیم‌ها قیاس کند و درباره مظلوم و محق بودن خودش حکم صادر کند. او که خودش عموما در تیم‌های متمول مربیگری کرده و هزینه‌های زیادی را برای کسب قهرمانی گردن باشگاهش گذاشته در اصراری عجیب درباره مخارج تیم‌های دیگر بزرگنمایی می‌کند. در سال‌های گذشته همواره این رقم‌ها نجومی‌تر شده؛ ۲۰... ۳۰... ۵۰... و حالا ۱۰۰ میلیارد تومان! البته که همه تیم‌های بزرگ برای قهرمانی و کسب جام باید هزینه کنند و این مسئله درباره سپاهان هم صادق است. زردهای اصفهان، هم در ابتدای فصل و هم در نیم‌فصل چندین و چند بازیکن به ترکیب‌شان اضافه کردند و معمولا جزو تیم‌هایی هستند که کسی خبری درباره مشکلات مالی و کمبود و تأخیر در پرداخت‌هایشان نمی‌شنود. آیا کسی باور می‌کند که سپاهان از ذوب‌آهن و پدیده و فولاد و سایپا هم کمتر هزینه کرده باشد؟ پرسپولیسی که پنجره بسته داشته و در کل 5بازیکن به ترکیب این فصل اضافه شده‌اند و هر روز با اعتراض بازیکنان به‌خاطر بی‌پولی مواجه است، چقدر از لحاظ هزینه از سپاهان جلوتر است؟ آیا اساسا هیچ‌وقت نشده تیمی در فوتبال با هزینه کمتر قهرمان شده باشد؟ آیا صفرهای مخارج تیم‌ها تفاوت‌ها را رقم می‌زند؟ جالب اینجاست که قلعه‌نویی در این سال‌ها هر وقت در استقلال بوده، معمولا از هزینه‌ کم و مدیریت‌شده در این تیم حرف می‌زند ولی وقتی در تیم دیگری مربیگری می‌کند، معمولا استقلال را پرهزینه‌ترین تیم ایران می‌داند.

روز گذشته در همین خصوص با خطیر، معاون ورزشی باشگاه  استقلال صحبت کردیم و نظرش را جویا شدیم. خطیر به همشهری گفت: «من معاون یا مسئول مالی باشگاه نیستم که در این زمینه صحبت کنم. نمی‌دانم قلعه‌نویی با چه مدرکی این حرف‌ها را زده است و نمی‌توانم نظر خاصی درخصوص حرف‌های ایشان داشته باشم.» تلاش همشهری برای صحبت با مدیرعامل استقلال به جایی نرسید اما بی‌شک ادعاهای قلعه‌نویی پاسخ‌هایی را همراه خواهد داشت.

یک مجادله تازه؛ این‌بار با مجیدی

بلافاصه پس از پایان بازی فیلمی از صحنه خوش و بش سرمربی سپاهان با نیمکت آبی‌ها منتشر شد که نشان می‌داد برخورد ژنرال و اسطوره محبوب آبی‌ها بسیار سرد بود؛ هرچند در فیلم مشخص نبود که این بی‌محلی از طرف چه‌کسی است. البته مجیدی خیلی زود در یک پست اینستاگرمی آتش جدیدی را شعله‌ور کرد و حرف‌هایی درباره سرمربی سابق خود نوشت که در این سال‌ها خیلی‌ها گفته‌اند. قلعه‌نویی روز گذشته درباره همین صحنه توضیح داد: «من بر حسب تربیت خانوادگی و شعورم وظیفه دارم که به همه، چه بزرگ‌تر و چه کوچک‌تر از خودم احترام بگذارم. با همه استقلالی‌‌ها دست دادم و خوشامد گفتم و حتی قبل از بازی هم از طریق سرپرست تیم‌مان به آقای حاجیلو پیغام دادم که برای تمرین و کارهای دیگر اگر کمکی لازم دارند بگویند. ما حتی بلیت هم برای آنها فرستادیم. من با همه آنها دست دادم. حالا رفتار آنها چه بود، من معمولاً دوست ندارم راجع به شاگردانم صحبت کنم. تربیت خانوادگی من می‌گوید که نه در فوتبال بلکه در همه زندگی، کارم را انجام دهم. من هم کاری اگر برای استقلال انجام دادم برای دلم، خدا و مردم انجام دادم و هیچ منتی هم ندارم.»

روشن وارد می‌شود

حاشیه‌های این روزهای استقلال یک نفر را کم داشت که خیلی زود سروکله‌اش پیدا شد. حسن روشن پیشکسوتی است که همیشه با همه‌‌چیز مخالف است و تا به حال کسی کمتر تعریفی درباره وضعیت تیم از او شنیده است. روشن روز گذشته به بهانه تحلیل بازی صحبت کرد و او هم عددی را مطرح کرد که همسو با صحبت‌های قلعه‌نویی به‌نظر می‌رسید. او در گفت‌وگو با خبر ورزشی گفته: «شفر با استقلال قرارداد ۲۰میلیاردی دارد و خیالش راحت است. شاید آقایان یادشان رفته او قرارداد دارد. شفر از خدایش است که الان باشگاه برای او مشکل درست کند، چون پول قراردادش را تا ریال آخر می‌گیرد. اگر او خطایی کرده باید به باشگاه احضار شود و توضیح بدهد نه اینکه علنا از داخل باشگاه علیه او تحرکات صورت بگیرد. بعضی مواقع مسئولان باشگاه فکر هواداران نیستند و فقط به‌ خودشان فکر می‌کنند.»

پیش کشیدن این عدد از طرف روشن در اوج درگیری‌های خطیر با شفر و جنجالی که حالا یک طرفش هم قلعه‌نویی وارد شده، می‌تواند روزهای پیش‌رو را برای آبی‌ها غبارآلود کند. ۱۰۰میلیارد یا حتی ۲۰میلیارد برای یک پروژه تقریبا ناکام زیاد نیست؟

همشهری ورزشی

۱۲ ۳  
آی اسپورت
2019-04-15 20:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
م
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۵۲
قلعه نویی میگه استقلال بالای 100 میلیارد خرج کرده دایی هم میگه پرسپولیس بالای 100 میلیارد خرج کرده.
استقلال
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۵۹
بازم میگم استقلال از همه کس و همه چیز ارجحیت داره ولی کوبیدن کسی ک افتخارات یک دهه ی اخیر استقلال بنام خودشه کار درستی نیست،قلعه نویی اگه گرونترین مربی هست حقشه مثل اینکه ی پنج تا ناقابل قهرمانی داره فقط تو لیگ برتر با استقلال و سپاهان داره ک از تیمهای دولتی،خصوصی و خصولتی نتونستن با هزینه های آنچنانی حتی ی نایب قهرمانیم ندارن، دو حذفی با استقلال داره تراکتور و ذوب اهن آسیایی کرد.قلعه نویی هر وقت جلو تیم استقلال خوب ببازه حتما با شرافته؟پس علی دایی جلو لنگیا باخت آخرش آدم با شرافتیه یا بی شرافت؟حتما لنگیا میگن مرده و ما باید بگیم ب لنگ راه داد!!!!!!ا در آخر از همه مهمت استقلاله وگرنه نام ها خیلی زود فراموش میشن مثل همین آقای بقول بعضی هواداران ساده ما خائنی ک خیانت کرد و قهرمانی واسه تیممون آورد
فرهاد
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۰۱
فکر کنم امروز همشهری ناهار مهمان برانکو بوده دوباره . گوه خوری در مورد قلعه نوعی را شروع کرد اخه مردک جیره خور خریدهای سپاهان را قیاس می کنی با خریدهای استقلال پرسپولیس؟ مسلمی پور مهدی زاده ابراهیمی مسلمان گرانتر هستند یا پاتوسی بودمیر سروش رفیعی علی کریمی . سپاهان اگر اندازه این دو تیم پول داشت علی کریمی به استقلال نمی رفت حاج صفی هم تراکتوری نمی شد. بازی با اعداد نیست واقعیت است
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر