فهرست
زیدان و پیروزی صدم؛ بالاتر از مورینیو
زیدان و پیروزی صدم؛ بالاتر از مورینیو

زیدان و پیروزی صدم؛ بالاتر از مورینیو

آی‌اسپورت- زین‌الدین زیدان حالا موثرترین مربی تاریخ باشگاه رئال مادرید به حساب می‌آید. رئال امشب در زمین مالاگا ۱-۲ پیروز شد و با ۶۷ امتیاز و گذر از والنسیا، به رتبه سوم جدول رسید. این یک‌صدمین پیروزی زیدان به عنوان سرمربی رئال پس از گذشت ۱۴۰ بازی بود. همچنین با این برد، درصد پیروزی‌های رئال با هدایت زیدان به ۷۲ رسید و به این ترتیب سرمربی فرانسوی از مورینیو با ۷۱.۹ درصد پیروزی، پیشی گرفت.

 

زیدان بیشترین پیروزی‌هایش را در لالیگا جشن گرفته است. ۶۶ برد، ۱۵ تساوی و ۹ شکست در ۹۹ بازی. در کوپا دل‌ری رئال با هدایت زیدان تنها در ۵۰ درصد بازی‌ها پیروز شده است. زیزو در لیگ قهرمانان نیز آمار موفقی دارد. او که رئال را دو بار قهرمان اروپا کرده، از ۳۰ بازی ۲۰ برد، ۶ تساوی و ۴ شکست را تجربه کرده است. در جام جهانی باشگاه‌ها رئال هر ۴ دیدار خود را با برد پشت سر گذاشته؛ در سوپرکاپ اسپانیا و اروپا نیز رئال ۲ بار به میدان رفته و پیروز شده است.

زیدان پس از ۱۴۰ بازی به رکورد ۱۰۰ برد رسید و از این حیث رکورد در دست مورینیو است (۱۰۰ برد پس از ۱۳۳ بازی). میگل مونیوز نیز پس از ۱۳۸ بازی به رکورد ۱۰۰ پیروزی رسیده بود.

پس از زیدان و مورینیو، لئو بین هاکر سرمربی هلندی دهه ۸۰ رئال با ۶۱.۹ درصد پیروزی قرار دارد. میگل مونیوز، مربی افسانه‌ای رئال در دهه ۶۰ و ۷۰ که در مجموع ۶۰۲ بار روی نیمکت رئال نشست، با ۵۹.۱ درصد برد، لوئیس مولونی با ۵۶ درصد پیروزی، و دل‌بوسکه نیز با ۵۴.۵ درصد پیروزی در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

ورزش سه

     
آی اسپورت
2018-04-16 01:53:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر