فهرست
دفتر کی‌روش باز است؛ صفحه‌ای به نام بیت‌آشور
دفتر کی‌روش باز است؛ صفحه‌ای به نام بیت‌آشور

دفتر کی‌روش باز است؛ صفحه‌ای به نام بیت‌آشور

آی اسپورت – نخستین بار او را چند ماه قبل از جام جهانی 2014 دیدیم. همه جا حرفش بود. می‌گفتند قرار است بازیکنی از ینگه دنیا به ایران بیاید و در نقش یک دفاع راست کارآمد به تیم ملی کمک کند. نام او استیون یا مهرداد بیت‌آشور بود. دفاع راست باشگاه ونکوور در لیگ ‌ام ال اس که مورد توجه کارلوس کی‌روش قرار گرفت و مسافر برزیل شد. همراه با بازیکنانی چون حسین ماهینی، خسرو حیدری و البته پژمان منتظری که انتخاب نخست کی‌روش برای این پست بود.

بیت آشور نخستین بار مقابل تایلند برای تیم ملی بازی کرد. او در این بازی که 15 اکتبر 2013 برگزار شد به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت. بعدها کی‌روش از بیت آشور در 5 بازی دیگر استفاده کرد اما نه در جام جهانی به او فرصت عرض اندام داد و نه دیگر او را به تیم ملی ایران دعوت کرد. ماحصل حضور چند ماهه بیت آشور در تیم ملی، سفر به برزیل و تجربه نیمکت‌نشینی در جام جهانی بود. او خیلی زود از افکار کی‌روش خارج شد تا امروز که پس از 3 سال هرگز رنگ پیراهن تیم ملی را به خود ندیده است.

بیت آشور در این 3 سال، افتخارات بسیاری در ‌ام‌ ال اس به دست آورده. ابتدا همراه با ونکوور وایتکپس و سپس حالا که دومین فصل حضورش در تورنتو را پشت سر گذاشته است. بیت آشور 30 ساله این فصل همراه با تورنتو موفق شد عنوان قهرمانی لیگ ‌ام ال اس را به دست بیاورد. آن هم با حضور تیم‌های بزرگ و قدرتمندی نظیر سیاتل، نیویورک، کلمبوس، شیکاگو، فیلادلفیا و هیوستون. این تیم‌ها بازیکنان بزرگی در اختیار داشتند. از جمله داوید ویا و شون رایت فیلیپس که در نیویورک حضور داشتند و روی هم 43 گل به ثمر رساندند اما نتوانستند عنوان قهرمانی را کسب کنند.

تورنتو همراه با بیت آشور، در فینال سیاتل را شکست داد. تیمی قدرتمند که بازیکنان بزرگی را در ترکیب خود داشت. کلینت دمپسی، بازیکن سابق فولام و تاتنهام یا ویکتور رودریگوئز، بازیکن سابق الچه، ختافه، ساراگوسا و بارسلونا. تورنتو اما موفق شد در فینال و با حضور بیت آشور، سیاتل را با 2 گل شکست بدهد و قهرمان لیگ ‌ام ال اس شود. البته که تورنتو هم ستاره‌های بسیاری در ترکیب خود داشت. جووینکو با سابقه بازی برای یوونتوس و تیم ملی ایتالیا یا آلتیدور که سال‌ها برای تیم ملی آمریکا به میدان رفت و پیراهن باشگاه‌هایی نظیر ویارئال، هال سیتی و ساندرلند انگلیس را بر تن کرده است.

مهرداد بیت آشور این فصل روی هم 27 بار برای تورنتو به زمین رفت و 2013 دقیقه بازی کرد. او البته در یک مقطع دچار آسیب‌دیدگی شد و به همین دلیل چند بازی از میانه‌های فصل را از دست داد. بیت آشور در بازگشت از آسیب دیدگی، بار دیگر در ترکیب ثابت تورنتو قرار گرفت. گرک وانی، سرمربی تورنتو اعتقاد ویژه‌ای به سبک بازی بیت آشور داشت و همین بهانه‌ای بود تا دفاع راست ایرانی تورنتو در ترکیب ثابت قرار بگیرد.

نام دفاع راست ایرانی تورنتو همچنان در فهرست کی‌روش قرار دارد و او بازی‌های او را پس از 3 سال پیگیری می‌کند. کی‌روش یک دفتر چند صفحه‌ای دارد که در آن عملکرد هفتگی بازیکنان را می‌نویسد، نمایش آنها را آنالیز می‌کند تا ببیند آیا آمادگی لازم برای حضور در اردوی تیم ملی را دارند یا نه. کی‌روش به بیت آشور هم یک صفحه اختصاص داده و عملکرد او را زیر نظر دارد تا برای بازگشت او به تیم ملی تصمیم بگیرد.

بیت آشور هنوز از حضور در جام جهانی 2018 نا امید نیست. تیم ملی در پست او 2 بازیکن به نام‌های وریا غفوری و رامین رضاییان را در اختیار دارد. 2 بازیکنی که تا حدود زیادی توانسته‌اند خواسته‌های کی‌روش را در زمین پیاده کنند و مورد اطمینان او باشند. وریا این روزها از رامین رضاییان سبقت گرفته و با بازی‌های کم نقصی که در استقلال انجام می‌دهد به انتخاب نخست کی‌روش برای دفاع راست تیم ملی تبدیل شده است. رضاییان هم که همچنان مورد توجه کی‌روش قرار دارد. همین مساله بخت بیت آشور را برای حضور در تیم ملی کم می‌کند اما این مدافع راست به هیچ وجه ناامید نیست. او که در فهرست 50 نفره تیم ملی قرار گرفته، تلاش می‌کند تا شاید کی‌روش دوباره نامش را در فهرست تیم ملی بنویسد و حضور در یکی از اردوها را تجربه کند.

 

ایران ورزشی

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-01-10 13:58:00
نظر دهید

۱ نظر
ناشناس
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
همین چند ماه قبل ازش بد می گفتید و می گفتید با این کندی که به بار آورده صد سال سیاه دیگه هم نمیره تیم ملی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر