فهرست
پرسپولیس، قهرمان نود و شش
پرسپولیس، قهرمان نود و شش

پرسپولیس، قهرمان نود و شش

آی اسپورت - پرسپولیس با کسب 67امتیاز از 31بازی، موفق‌ترین تیم لیگ‌برتری ایران در سال96 بود. جدولی که می‌بینید با جمع‌بندی تمام بازی‌های لیگ برتر در سال1396 تشکیل شده است. در سال روبه‌پایان 6هفته از لیگ شانزدهم و 25هفته از لیگ هفدهم برگزار شد که طبیعتا تیم پرسپولیس به‌عنوان قهرمان این 2‌لیگ، بیشترین امتیاز را به‌دست آورده است. تیم برانکو به‌طور میانگین 2/16امتیاز در هر بازی به‌دست آورده و با نزدیک‌ترین رقبای خود 13امتیاز فاصله دارد. جالب اینکه نیمی از 4باخت پرسپولیس در سال96 در 25هفته سپری‌شده از لیگ هفدهم رقم خورده و نیمی دیگر در همان 6بازی پایانی فصل شانزدهم.

 

جدول رده‌بندی سال 96
جدول رده‌بندی سال 96

شفر؛ ممنون‌دارِ منصوریان!

استقلال در جدول لیگ‌ هفدهم فعلا با یک امتیاز کمتر پایین‌تر از ذوب‌آهن ایستاده است. اما این تیم در 6بازی پایانی فصل گذشته یک امتیاز بیشتر از ذوب‌آهن گرفته بود و با تکیه بر همان یک امتیاز در جدول سال96 بالاتر از ذوبی‌ها ایستاده است. آن یک امتیاز برتری استقلال نسبت به ذوب‌آهن در روزهایی به‌دست آمد که آبی‌پوشان را علیرضا منصوریان هدایت می‌کرد و ذوب‌آهن را مجتبی حسینی.

موفقیت میهمان جدید

پارس‌جنوبی جم با وجود اینکه در لیگ گذشته حضور نداشت و 6بازی کمتر از سایر تیم‌ها انجام داده اما باز هم رتبه‌ای تک‌رقمی برای خودش دست‌وپا کرده است. امتیازات پارس در لیگ هفدهم از امتیازات تیم‌هایی مثل تراکتورسازی و گسترش و پدیده در هر 2‌لیگ بالاتر بوده است. ضمن اینکه جمی‌ها به‌همراه پرسپولیس صاحب کمترین تعداد باخت در سال96 هستند.

هیچ تیمی 2گل نزد

بهترین خط حمله و بهترین خط دفاعی همزمان متعلق به پرسپولیسی‌هاست. تیم برانکو در 31بازی، 52گل به‌ثمر رسانده و با وجود اینکه کمتر از 2گل در هر بازی زده اما باز هم برترین خط حمله را داشته است. پشت‌سر این تیم ذوب‌آهن قرار دارد که 47گل در 31بازی زده است. ذوبی‌ها با مجتبی حسینی 83/1گل در هر بازی می‌زدند و با قلعه‌نویی44/1 گل در هر بازی می‌زنند. خط دفاعی پرسپولیس هم به‌طور میانیگن در هر 2بازی، یک گل خورده و بهترین خط دفاعی سال96 بوده است. کمی بالاتر از خط دفاع استقلال که در هر بازی58/0 گل خورده است.

مشکی‌پوشان؛ بدترین در تمام فصول

صبای قم و ماشین‌سازی در سال96 فقط 6بازی در لیگ‌برتر انجام دادند و از این لیگ سقوط کردند. سپیدرود و پارس‌جنوبی که جایگزین این 2تیم شده‌اند هم فقط 25بازی دارند. اما در میان 14تیمی که 31بازی انجام داده‌اند مشکی‌پوشان صاحب کمترین تعداد امتیاز است. تیم مشهدی تقریبا نیمی از بازی‌هایش را باخته و با دریافت 42گل، صاحب بیشترین گل خورده در میان تمامی تیم‌ها هم هست.

شروع و پایان با شکست

با وجود کارنامه درخشان پرسپولیس در سال96 این تیم بازی‌های داخلی‌اش را در این سال با شکست آغاز کرده و با شکست هم به پایان رسانده است! نخستین بازی داخلی پرسپولیس در سال96 مقابل صنعت‌نفت آبادان بود که با باخت یک بر صفر سرخپوشان تمام شد. آخرین بازی داخلی این تیم نیز همین داربی اخیر تهران بود که با تک‌گل وریا غفوری نتیجه تلخی برای قرمزها داشت.

همشهری ورزشی

۴ ۷  
آی اسپورت
2018-03-13 15:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
عمر خری بین هستم
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۵۰
منم رو جزء لیست قهرمانهای این تیم بیاورید.
۱ ۴
شیوطانی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۵۹
صدهزار نفر سوزش فقط کار منه :))))
۶
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۱
صدهزار نفر را سوختم
جوری که هنوز بوش میااااد
اسم مرا یادداشت کنید و حرص بخورین:
شیوطانی شیطون بلا
بلای ششتقلالییااااااااا :)))))
۷
عمر عبدالرحمن هستم
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۴
به شرطی که منم جزو متخصصین آسیا به حساب بیارید!!!!!
۸
قلی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۱۴
شیرین زبون من ، آخه تو چرا انقدر با مزه ای لامصصصب! فقط واس خودمی x: فقط امشب یکم دیرتر بیا عزیزم ، خطرناکه.
استقلالیهای عزیز ( اسمتونم که آخه عربیه ) ، ایشالا به زودی به لیگ عربستان صعودی واگذار میشید.الحق که حیف نون شمایید. میلیارد میلیارد پاتون ریختن این فصل که یه چیزی بشید. حالا سر تونو بندازید پایین و با این مساویا خوش باشید. دیگه کری خوندتون به چیه؟ اونم با یه دکل عربی که همه میدونند مثل اسطوره های نداشتتون دوسش دارید
۸
Mn
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
بازی با استقلال ما میهمان بودیم پس بازی داخلی به حساب نمیاد
۱
00
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۴۵
طرف تیمش از یه تیم عربی تو سال 96 ، 9 تا گل خورده بعد میاد با اسم اسطورش کامنت میذاره
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر