فهرست
گریزمان، زوج موفق یا سایه‌ای پشت سر مسی؟
گریزمان، زوج موفق یا سایه‌ای پشت سر مسی؟

گریزمان، زوج موفق یا سایه‌ای پشت سر مسی؟

آی‌اسپورت- آنتوان گریزمان پس از یک معارفه در ورزشگاه خالی به جمع بازیکنان قرار گرفته کنار مسی اضافه شد و حالا باید دید کنار اعجوبه می‌تواند آماری بهتر از بقیه زوج‌های لیونل  مسی رقم بزند یا نه. مسی در روزهای غالبا درخشان بارسلونا زوج‌های گوناگونی داشته که مرور این همکاری‌ها خالی از لطف نیست.

روزهای آشنایی

مسی در اولین روزهای حضور در ترکیب اصلی بلوگرانا  کنار رونالدینیو و ساموئل اتوئو مثلث خط حمله بارسلونا را تشکیل داد. مهاجم آرژانتینی که در سمت راست خط حمله به میدان می‌رفت، آن زمان هنوز به فوق‌ستاره تیم تبدیل نشده بود و بیشتر اوقات برای دقایقی جانشین لودویک ژولی می‌شد اما در چند بازی نقش مهمی در ترکیب تیم ایفا کرد. او به بارسلونا کمک کرد تا در فصل ۲۰۰۵ قهرمان لالیگا و اروپا شود.

مثلث مرگبار

با جدایی رونالدینیو، تیری آنری افسانه‌ای جانشین او در خط حمله شد اما قهرمان جام جهانی ۱۹۹۸ ظرف یک سال افت کرد و جا را برای اوج گرفتن مسی باز کرد.در فصل ۲۰۰۸، اوج‌گیری مسی به بارسلونا کمک کرد  با هدایت گواردیولا فاتح سه‌گانه شود. از طرفی ارزش کار آنری در همان فصل هم  به خوبی مشخص شد؛ بخصوص در ال‌کلاسیکوی معروفی که با برتری ۲-۶ بارسلونا در زمین رئال مادرید به پایان رسید.

تجمع قهرمانان

با حضور ابراهیموویچ در خط حمله بارسلونا، اتوئو به اینتر فروخته شد اما مهاجم سوئدی خیلی زود با گواردیولا دچار مشکل شد. مسی پیش از حضور زلاتان در نیوکمپ، اروپا را فتح کرده بود و در آن زمان بدون شک بهترین بازیکن جهان به حساب می‌آمد. زلاتان از اینکه نفر دوم خط حمله باشد رضایت نداشت. به همین دلیل نیز تنها یک فصل در کاتالونیا دوام آورد و سری‌ A بازگشت.

ویا وارد می‌شود

فصل ۲۰۱۰ «داوید ویا» جانشین ابراهیموویچ در نیوکمپ شد. گواردیولا، مسی را در پست ۹ کاذب به میدان فرستاد و «ویا» در سمت چپ به میدان رفت.  بازی در مرکز، سطح مسی را بالاتر برد. در این مثلث، پدرو مسئولیت انجام بازی تکنیکی را داشت و در برخی لحظات به کمک تیم می‌آمد. بارسلونا در پایان فصل به دوگانه لیگ و اروپا رسید.

ماجرای سانچس

الکسیس سانچس در سال ۲۰۱۱ اودینزه را به مقصد بارسلونا ترک کرد. او امیدوار بود در نیوکمپ پتانسیل اصلی‌اش را به نمایش بگذارد و در این تیم سال‌ها به عنوان ستاره ایفای نقش کند. مهاجم شیلیایی در بارسلونا به آنچه می‌خواست نرسید و در آخر راهی آرسنال شد. سانچس در ۳ فصل همراهی بارسلونا به ۲ قهرمانی در لالیگا دست یافت.

مثلث MSN

مسی  کنار نیمار و  سوارس در فصل ۲۰۱۳ به چهارمین قهرمانی خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا رسید. مثلث MSN برای رقیبان غیرقابل دفاع بود و کارشان را عالی انجام می‌دادند.

 در فراق نیمار

دز تابستان سال ۲۰۱۷ نیمار در تصمیمی غافلگیرکننده از بارسا جدا و راهی پاری‌سن‌ژرمن شد. به این ترتیب بار بیشتر وظایف هجومی روی دوش مسی افتاد. با این اتفاق، شکست‌ها و ناکامی‌های بارسلونا در لیگ قهرمانان هم پدیدار شد. به همین دلیل جذب «آنتوان گریزمان» در دستور کار سران بارسلونا قرار گرفت تا باز هم مثلثی قدرتمند در خط حمله این تیم شکل بگیرد.

     
آی اسپورت
2019-07-15 14:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر