فهرست
همه اسطوره‌هایی که خداحافظی کردند
همه اسطوره‌هایی که خداحافظی کردند

همه اسطوره‌هایی که خداحافظی کردند

آی‌اسپورت- بازیکن‌های بزرگی در سال 2017 برای همیشه از فوتبال خداحافظی کردند. کاکا ستاره بعدی بود که از فوتبال خداحافظی کرد، اما ستاره‌هایی که نام آنها را می‌بریم پیش از او کفش‌های‌شان را آویخته بودند.

فرانک لمپارد: هافبک تهاجمی سال‌های نه چندان دور چلسی و تیم ملی انگلیس بعد از چندماه حضور در MLS در همین سال میلادی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او لیگ قهرمانان سال 2012 را به دست ‌آورد.

فیلیپ لام: کاپیتان تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن‌مونیخ هم در سن 33 سالگی تصمیم گرفت کفش‌هایش را آویزان کند. قهرمانی در جام جهانی، لیگ قهرمانان و بوندس‌لیگا و کلی افتخارات دیگر در کارنامه فیلیپ دیده می‌شود.

آندرا پیرلو: او هم خیلی وقت نیست که از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است. پیرلو که سابقه بازی در میلان، یووه و تیم ملی ایتالیا را داشت با کوله‌باری از افتخار، با دنیای حرفه‌ای فوتبال خداحافظی کرد.

ژابی آلونسو: سرشناس‌ترین اسپانیایی که همین امسال کفش‌هایش را آویخت ژابی آلونسو بود. او فرمانده تیم‌های بنیتس، مورینیو و گواردیولا در تیم‌های لیورپول، رئال و بایرن‌مونیخ بود. علاوه بر افتخارات باشگاهی، کارنامه‌‌اش پر از افتخاراتی است که به همراه تیم ملی اسپانیا به دست ‌آورده است.

درک کویت: کویت هم با افتخاری قابل توجه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد‌؛ او در حالی که به حسرت 18 ساله فاینوردی‌ها در راه رسیدن به قهرمانی پایان داد کفش‌هایش را آویخت. کویت با هلند نایب‌قهرمان جام جهانی‌ شد و در انگلیس و ترکیه هم در عرصه باشگاهی به قهرمانی رسید.

فرانچسکو توتی: اسطوره دوست‌داشتنی ایتالیا و البته باشگاه رم هم در سال 2017 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او سراسر عمرش را در باشگاه رم، باشگاه مورد علاقه‌‌اش سپری کرد. اسطوره‌ای واقعی در قلب پایتخت ایتالیا.

آلوارو آربلوا: مدافع چندپسته اسپانیایی بعد از انتخاب ناموفق تیم وستهم در انگلیس تصمیم گرفت از دنیای فوتبال خداحافظی کند. او با لیورپول، رئال‌مادرید و تیم ملی اسپانیا جشن قهرمانی گرفت.

 سجاد فیروزی، خبرورزشی

     
آی اسپورت
2017-12-19 19:27:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر