فهرست
سوال روز: رای فیفا شکسته می شود؟
سوال روز: رای فیفا شکسته می شود؟

سوال روز: رای فیفا شکسته می شود؟

آی اسپورت - با توجه به محروميت باشگاه استقلال از سوى فيفا مديران این باشگاه و علیرضا منصوريان امیدوار هستند بعد از اتمام نقل و انتقالات زمستانی بتواند سه بازیکن خود (آندو، جپاروف و چشمی) را به عنوان سهمیه آزاد ماده ٦ آیین نامه انتقالات فیفا وارد فهرست کنند، اما نكته قابل توجه اين است كه رأى فيفا قطعى است و شكسته نخواهد شد و به اين ترتيب آبى پوشان تا تابستان سال بعد از جذب بازيكن محروم هستند.

البته بايد ديد نامه فیفا در مورد محرومیت استقلال فقط یک پنجره نقل و انتقالات یعنی صرفا مدت بیست و هشت روزه نقل و انتقالات زمستانی را شامل می شود یا تا پنجره بعدی و تابستان ادامه دارد، اما طبق گفته برخى از كارشناسان حقوقى استقلالى ها تا تابستان سال آينده اجازه جذب بازيكن ندارند.

بارسا نمونه ای برای اینگونه تصمیمات است. آنها به سبب استخدام بازیکن زیر هیجده سال در قامت بازیکن حرفه ای، مقررات فیفا را نقض کردند و از دو پنجره محروم شدند. بارسایی ها با تجدیدنظر خواهی نزد CAS این حکم را تعلیق کردند ولی CAS در ژانویه ٢٠١٥ این حکم را تایید کرد و آبی اناری ها از پنجره زمستانی محروم شدند و هیچ خریدی نتوانستند انجام دهند.

در هر صورت اينكه مديران استقلال آذرماه، درست زمانى كه نامه فيفا را دريافت مى كنند و نسبت به آن واكنش نشان نمى دهند جاى سوال دارد و مديرعامل استقلال در اين زمينه بايد پاسخگو باشد و حتى استقلالى ها نسبت به نامه دريافت شده نزد CAS تجدید نظر خواهی نکرده و حداقل دستور موقت مبنی بر تعلیق آن را درخواست نکرده اند.

 بايد منتظر ماند تا ديد فيفا تا چه زمانى استقلالى ها را از جذب بازيكن محروم كرده است. آيا مديران استقلال پس از اتمام نقل و انتقالات زمستانى مى توانند بازيكن در اختيار بگيرند و يا تا تابستان سال آينده به دليل تنبيه از سوى فيفا از اين مساله محروم هستند.

مديران استقلال اميدوار هستند عادل شيحى در مورد اين محروميت رضايت مى دهد و به اين ترتيب رأى شكسته مى شود كه بايد دید اين قانون عملى خواهد شد يا خير.۳    
آی اسپورت
2017-01-27 10:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر