فهرست
مسیحای جوانمرد من!
مسیحای جوانمرد من!

مسیحای جوانمرد من!

آی اسپورت – دقایق پایانی بازی پرسپولیس و گسترش است. سکوهای ملتهب که از بازی «شبه‌بحرینی» حریفان پرسپولیس به تنگ آمده‌اند، گل آن هم در فرگی‌تایم را باور ندارند. همه خوشحالند، سید جلال صخره تسخیرناپذیر سرخپوشان نعره مستانه می‌زند، همه از شادی سر از پا نمی‌شناسند. در این میان جنس شادی یک نفر الماس‌گونه‌تر و درخشنده‌تر است و او «رادو»ست. بوژیدار رادوشویچ گلر کروات پرسپولیس را می‌گوییم که از حیث تعصب به ضرب‌المثل هواداران بدل شده است. اگر چه پیمان یوسفی با یک کج‌سلیقگی آشکار و انتخاب متلک «کاتولیک‌تر از پاپ» سعی در زشت ترسیم کردن این تابلوی باشکوه دارد اما تماشاگران به حد کفایت از این تندیس تعصب و غیرت حظ می‌برند.

این روحیه‌ی مثبت‌نگر و این حجم از وفاق آنجا خو‌دش را نمایان می‌کند که بدانیم درست در همین روزها کمی آنسوتر برای یک بازی نیمکت‌نشینی چه آشوب‌ها که برپا نمی‌کنند، چه قطع مراوده‌ها که در فضای مجازی صورت نمی‌پذیرد و چه بیانیه‌ها که از جانب اقوام نسبی و سببی صادر نمی‌شود! اتفاقات تلخ و تاسف‌برانگیزی که عیار امثال بوژیدار را بیشتر می‌نمایاند. بی‌سابقه است که یک گلر خارجی با رزومه‌ای قابل قبول به تیمی بپیوندد و در طی دو سال فقط هفت بازی به میدان برود و با آنکه حمایت صد در صدی هواداران را پشت سر احساس می‌کند، اما هرگز به حاشیه روی خوش نشان ندهد. آنچه بیرانوند را از چشم هواداران انداخت، امروز به نقطه قوت رادو بدل شده است. غیرت و حمیت گلواژه‌هایی هستند که پسر زاده‌ اسپلیت را به محبوب‌ترین چهره‌ نیمکت سرخ مبدل کرده‌اند. حتی اگر امثال وحید قلیچ مدعی شوند که رادو گلر خوبی نیست و نانوا بوده‌ است!

گلر ذخیره‌ پرسپولیس با سابقه‌ حضور در سطح اول اسلوونی، کرواسی و مجارستان امروز آنچنان حرفه‌ای رفتار می‌کند که می‌تواند به الگویی درخشان برای تمام نیمکت‌نشینان مدعی تبدیل شود. آنجا که با هر موفقیت سرخپوشان نفس می‌کشد و با هر شکست چهره در هم می‌کشد. شگفتا که بازیکنی یک فصل کامل فرصت عرض اندام در ترکیب ثابت را نیابد اما اینگونه عاشقانه برای تیمش گریبان چاک بدهد. در خبرها داشتیم که اولین بازیکنی که برای مدیران پیغام فرستاده که آماده تمدید با تیم محرومش است هم خودش بوده است؛ رادوی خوبی‌ها.

۱۶۷ ۱۹  
آی اسپورت
2018-01-19 13:15:00
نظر دهید

۱۹ نظر
امین
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۰
کاش کمی غیرت رادو رو امثال بیرانوند داشتن
به افتخارش ستاره بزنید
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
خوشم میاد خوب تیم حکومتی رو سالی 1 میلیارد میچاپه. طرف تو کشور خودش نون نداره بخوره اومده اینجا با سالی دو یا سه بازی یه میلیارد در میاره و تازه به اسطوره غیرت و تعصب هم تبدیل شده .خخخخخخخی. ولی از حق نگذریم بهتر از اون دو تا چاقال اکراینیه که 3 میلیارد تیم حکومتی رو تلکه کردن.
ارش
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۵
نخند کج در میاد اولا .
دوما چاقال مگوییان هست که سر تمرین هم نمیاد ولی بیشتر پول میگیره.
سوما ...خوریش به نیومده.
کامران
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۷
اره وفاق از ما آبیها که بیشتر داره دعداشون با هم وسط زمین دو تا بازی پشت هم یادمون رفت
۳
پسرک آبی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۰۵
فقط یه خودکم بین پرسپولیسی می تونه تو مطلبی که در حمایت از بازیکن خودشه و هبچ ربطی به کری خوندن و کل کل نداره با حقارت تمام از سرورش هم یاد کنه .
باعث افتخاره که پیگیر فعالیت مجازی و غیر مجازی بازیکنان سرورتون هستید .
بهنام
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
کی از شما عن شدگان یاد کرد؟؟؟
برو بابا قرصات رو به موقع بخور.
پسرک آبی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۳۶
خوشم میاد لنگی حقیرها اصلا نمی فهمن موضوع چیه ، کی به کیه ، طرف چی نوشته ، با کی کار داره ، میان فحشش رو می دن ، تربیت و کج فهمی خودشون و فریاد می کشن ، جفتکشون رو می اندازن و برمی گردن به باشگاهشون .
ما داریم با این جور آدما زندگی می کنیم
موراتا
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۸
فعلا که شما اومدی زیر متنی که مربوط به سرورته و هیچ ربطی به تیمت نداره پیگیر اخبار میشی
پسرک آبی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۸
می گم نمی فهمید می گید نه
لید مطلب تو کانال تلگرام دقیقا قسمتیه که مربوط به استقلاله و لازم بود که جواب این حقارت به نوعی داده بشه .
وگرنه پیروزی تیمی نیست که بخوام وقتم رو براش هدر بدم . بازهم پاس بود یه چیزی
حامد
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
رادوی خوبی ها
4
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
درسته کاتولیک تر از پاپ اشتباهه... درستش کاسه داغ تر از آش هست...
برو جمعش کن آی اسپورت.... الان رحمتی که چند هفته است بدبخت روی نیمکت نشسته... درحالی که هنوز هم بهتر از حسینی است.
مجیدپرسپولیسی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
اره کاملا مشخصه که چقدر رابطه دوستانه ای رحمتی با ذخیره اش داره!! همون موقع که حسینی روی زمین خوابیده بود رحمتی به حالت تمسخر و ناراحتی بهش میگفت بلند شو دیگه!! اگه تشر و نهیب شفر نبود از جاش هم تکان نمیخورد!!
مجید
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۵
اما این لنگی اصلا اشاره نمیکنه که با دوز کلک داور به این یک امتیاز رسیدن...با نفس مسیحایی که از سوت داور در اخراج بی دلیل بازیکن حریف و ندمیدن نفس مسیحایی در سوت پایان تا بزور چپاندن توپ در گل....هورا...هورا...
احمد
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
من به زور چپاندم درونت .
هورا هورا .
گل گل گلللللللللللللللللللل
مهدی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۷
ولی من به زور نچپوندم تو دروازت .
خیلی راحت و اسون بود.
هخهخهخهخهخهخهخهخ
ع ع
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
چند تا نکته ، اولا اگه رادو نونوا بوده پس حتما قلیچ هم کله پز بوده یا جیگری داشته ، البته قصاب هم بهش میاد !! ثانیا لطفا رادو رو با یه بچه کوچولویی مثل حسینی مقایسه نکنین , توهین به رادو میشه!! طرف پشت لبش سبز نشده ادعاش میشه !! بیشتر شبیه کبک آسیاست تا عقاب!! رقیبشم که پنگوئن آسیاست ...کلا جمع همه جور پرنده تو اف سی کیسه جمعه!!
منتقد
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۲
من یه جام دارم مبدم لنگی ها دست روش بکشند و عکس هم بگیرند....دم و بازدم هم نمیخاد مخصوصا دو تا کامنت گذارهایی به اسم احمد و مهدی...
حمیدرضا
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۹
استقلال کثیف که با چندتا نام کاربری میای توهین میکنی ادب و نزاکت داشته باش … هروقت باادب برخوردکردی انتظار ادب و احترام داشته باش به این حرفاتون امتیاز نمیدن که فاصله تون کمتر بشه پس سطح ادب و فرهنگت رو به همون خانواده اطرافیانت نشون بده
۸
یاشار
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۲۲
واقعا نگارنده خودش را جز اهالی رسانه میداند یا در قالب یک هوادار متعصب به موضوعات مختلف می پردازد!؟
در هر صورت هر دو قشر مذکور هیچگاه اینچنین حتی در بی سوژه ترین روزها برای بازیکنی که از روی فشار زیاد و استرس ناشی از باخت تیمش بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی به خوشحالی می پردازد_ شما بخوانید بی احترامی به نیمکت حریف _ نوشابه باز نمی‌کند!
یکم احساسات خودتان را کنترل کنید.بخدا اختلاف امتیاز تیمتان با تیم های مدعی قابل توجه و اطمینان بخش است .دیگر چرا این. همه سردرگم و صد البته متعصبانه به موضوعات کوچک و بی اهمیت می پردازید!!؟
چرا دعوت به سکوت فرشاد احمدزاده حرفی نمیزنید!؟ از عدم موقعیت سازی تیمتان نسبت به بازی های گذشته و فرار از شکست یا رسیدن به گل پیروزی آنهم با چاشنی شانس در ثانیه های پایانی صحبتی یا مطلبی نمی نویسید!؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر