فهرست
کرونا میزبانی ملی و باشگاهی را از ایران می‌گیرد؟
کرونا میزبانی ملی و باشگاهی را از ایران می‌گیرد؟

کرونا میزبانی ملی و باشگاهی را از ایران می‌گیرد؟

آی اسپورت - پس از ماجراهای سلب میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا در مرحله رفت و میهمان بودن در سه بازی اول نمایندگان فوتبال ایران، به نظر می رسد این بار شیوع کرونا میزبانی های ملی و باشگاهی را تهدید کند.

همه از ماجراهای مربوط به میزبانی های ملی و باشگاهی با خبر هستند و همانطور که می دانید میزبانی نمایندگان ایران در مرحله برگشت لیگ قهرمانان آسیا تا اطلاع ثانوی گرفته شده و همه در جریان جزییات جلسات و رایزنی های روسای باشگاه های ایرانی قرار گرفته اند و قرار شده ای اف سی پس از پایان مرحله رفت، درباره مرحله برگشت هم تصمیم گیری کند.

روز گذشته در خبرها داشتیم فدراسیون فوتبال عراق به دلیل شیوع ویروس کرونا در نامه ای خواهان تغییر محل برگزاری دیدارش با هنگ کنگ شده و تمایلی برای سفر به این کشور ندارد. در اخبار ضد و نقیض دیگری نیز آمده که با توجه به شیوع کرونا در ایران و بسته شدن برخی مرزها، عراق مشابه همین نامه را برای تغییر محل بازی با ایران نیز ارسال کرده و خواستار بازی با ایران در کشور ثالث شده است. البته این خبر هنوز به صورت رسمی تایید نشده اما احتمال چنین اتفاقی کم نیست. بحرین هم با توجه به اتفاقات اخیر پیرامون میزبانی نمایندگان ایران قاعدتا از نیامدن به ایران استقبال خواهد کرد و محمد دادگان چند روز پیش در برنامه ورزش و مردم خبر داد که بحرین هم نمی خواهد به ایران بیاید.

وزارت بهداشت تدبیر کند

با توجه به شیوع کرونا، تجمع های چند ده هزار نفری خطرناک می شود و اگر کرونا کنترل نشود و پیشگیریهای لازم انجام نگیرد، امکان برگزاری بازیها در ورزشگاه آزادی و حتی دیگر ورزشگاهها سخت می شود. برای میزبانی ایران در رقابت های بین المللی، مدیریت ویژه ای لازم است و در این شرایط، لازم است تدابیر ویژه ای علی الخصوص از سوی وزارت بهداشت برای کنترل این ویروس در کشور برقرار شود تا بهانه به دست هنگ کنگ، بحرین و عراق که رقیبان ایران در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و حتی رقبای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا داده نشود تا مبادا آنها از حضور در ایران امتناع کنند. تیم های ایرانی حاضر در آسیا ضربه های زیادی از سلب امتیاز میزبانی متحمل شدند که نتیجه اش سفرهای پیاپی و خستگی مفرط بازیکنان و مصدومیت های پی در پی آنها بود. اکنون که این بیماری به ایران هم ورود پیدا کرده لازم است با برنامه ریزی درست و مناسب از حق میزبانی ایران محافظت شود. کرونا نباید میزبانی را از ایران بگیرد!

فوتبالی 

  ۱  
آی اسپورت
2020-02-21 22:51:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸، ۰۰:۰۶
دوباره شروع شد . حالم از این خبرا بهم میخوره .ول کنید بابا
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر