فهرست
پیش‌بازی پرسپولیس- الدحیل: خداحافظی با آسیا ممنوع
پیش‌بازی پرسپولیس- الدحیل: خداحافظی با آسیا ممنوع

پیش‌بازی پرسپولیس- الدحیل: خداحافظی با آسیا ممنوع

آی اسپورت – زمانی که به حکم قرعه مشخص شد، پرسپولیس باید در مرحله یک‌چهارم نهایی به دیدار الدحیل قطر برود اهالی فوتبال شانس این تیم را برای صعود به نیمه‌نهایی زیاد قلمداد نمی‌کردند. پرسپولیس اما در بازی رفت هرچند که مغلوب شد ولی نمایش سزاوارانه‌ای داشت و شکست یک بر صفر باعث نگاه امیدوارانه به این تیم در بازی خانگی شد؛ جاییکه پرسپولیس تنها نیست و با انبوه هواداران خود می‌خواهد جشن صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را بگیرد تا اولین تیم ایرانی باشد که دو دوره پیاپی تا این مرحله صعود کرده است.

الدحیل حریف پرسپولیس، آماده‌ترین تیم این فصل محسوب می‌شود و در هر ۹ دیدار قبلی خود به پیروزی رسیده است. در صورت پیروزی الدحیل در این بازی، این تیم با ۱۰ برد متوالی رکورددار تاریخ این مسابقات خواهد شد اما آمار درخشان پرسپولیس در بازیهای خانگی می‌تواند دلگرم کننده باشد؛ سرخپوشان پایتخت در ۱۴ بازی آخر خانگی خود در آسیا مغلوب نشده‌اند ولی برای صعود به مرحله بعد نباختن کافی نیست و پرسپولیس باید پیروز میدان باشد.

قهرمان دو دوره اخیر فوتبال ایران برای اینکه این بازی آخرین دیدارشان در این فصل لیگ قهرمانان نباشد محکوم به پیروزی است. پیروزی یک بر صفر بازی را به وقت اضافه می‌کشاند ولی هر برد دیگری با اختلاف یک گل به معنای صعود تیم قطری خواهد بود. پرسپولیس درصورت دریافت گل مجبور به پیروزی با اختلاف بیش از یک گل است.

با این اوصاف گل نخوردن برای پرسپولیس بسیار ضروری است. این بازی جدال رکورددار کلین‌شیت این دوره با بهترین خط حمله مسابقات است و قلعه دفاعی پرسپولیس برای صعود باید در این بازی تسخیرناپذیر باشد. آخرین بازی خارج از خانه در تمام رقابتها که الدحیل (تحت عنوان لخویا) موفق به گلزنی نشد در همین استادیوم آزادی بود که فصل گذشته تیم قطری حریف سکوهای خالی نشد و در گلزنی ناکام ماند. پس از آن این تیم در ۲۵ بازی خارج از خانه در همه دیدارها موفق به گلزنی شده است.

پرسپولیس در مرحله قبل در بازی الجزیره نیز در بازی رفت در خانه حریف شکست خورده بود ولی در بازی برگشت در استادیوم مملو از تماشاگر به پیروزی رسید و به این مرحله صعود کرد و حال می‌خواهد یک بار دیگر این تجربه را مقابل الدحیل تکرار کند.

پیروزی بر الدحیل اما کار چندان ساده‌ای نیست و این تیم نه تنها در آسیا بلکه در رقابتهای داخلی قطر نیز فوق‌العاده عمل کرده این تیم از ابتدای فصل گذشته که تحت عنوان الدحیل فعالیت می‌کند در هیچ دیداری درلیگ قهرمانان آسیا، لیگ قطر، جام امیر، جام ولیعهد بازنده نبوده است ولی نکته امیدبخش برای نماینده ایران آن است که آخرین تیمی که نماینده متمول قطر را در یکی از جام‌های یاد شده شکست داده پرسپولیس است که در مرحله یک‌هشتم نهایی دوره قبل این تیم را که با نام لخویا فعالیت می‌کرد شکست داد.

نبیل معلول سرمربی تیم ملی تونس در جام جهانی از ابتدای این فصل هدایت قهرمان قطر را بر عهده گرفته است. هر چند که هنوز قضاوت در خصوص عملکرد این مربی زود است ولی الدحیل با این مربی از آمار درخشان قبلی خود کمی فاصله گرفته است. الدحیل در فصل گذشته در ۲۲ بازی آخر خود به پیروزی رسیده است ولی در این فصل با هدایت معلول در ۷ بازی در ۲ بازی پیروز نشده است.

پرسپولیس که با پنچره بسته نقل و انتقالات روبه رو است در این بازی سیامک نعمتی که یکی از بهترین بازیکنان این فصل است را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد در طرف مقابل کریم بوضیاف که از جمله مهره‌های کلیدی نماینده قطر است و بازی رفت را به دلیل مصدومیت از دست داده بود در این بازی از بند آسیب‌دیدگی رهایی یافته و بازی خواهد کرد.

آمار

*این بازی چهاردهمین تقابل پرسپولیس با تیم‌های قطری در لیگ قهرمانان آسیاست. پرسپولیس در ۱۳ بازی قبلی ۵ پیروزی، ۵ شکست و ۳ تساوی به دست آورده است.

*پرسپولیس در صورت صعود برای دومین بار به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد.

نتیجه بازی رفت:

الدحیل یک- پرسپولیس صفر

آخرین بازی:

پرسپولیس ۲- نساجی مازندران یک

القطر ۲- الدحیل ۳

نحوه صعود به مرحله حذفی:

الدحیل با ۱۸ امتیاز در گروه B اول شد

پرسپولیس با ۱۳ امتیاز در گروه C صدرنشین شد

نحوه صعود به یک چهارم نهایی:

پرسپولیس با الجزیره ۴-۴ شد و به خاطر گل زده در خانه حریف صعود کرد

الدحیل مقتدارنه ۸ بر ۳ العین را حذف کرد.

نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیای آسیا ۲۰۱۸:

پرسپولیس قهرمان فصل قبل لیگ ایران/ صعود مستقیم

الدحیل قهرمان قطر/ صعود مستقیم

نتایج قبلی:

الدحیل: الدحیل قطر ۳- ذوب آهن یک، الوحده ۲- الدحیل ۳، الدحیل ۳- لوکوموتیو ۲، لوکوموتیو یک- الدحیل ۲،ذوب آهن صفر- الدحیل یک، الدحیل یک- الوحده صفر، العین ۲- الدحیل ۴، الدحیل ۴- العین یک، الدحیل یک- پرسپولیس صفر

پرسپولیس: پرسپولیس ۳- نسف قرشی صفر، السد ۳- پرسپولیس یک، پرسپولیس ۲- الوصل صفر، الوصل صفر- پرسپولیس یک، نسف قرشی صفر- پرسپولیس صفر، پرسپولیس یک- السد قطر صفر، الجزیره ۳- پرسپولیس ۲، پرسپولیس ۲- الجزیره یک، الدحیل یک- پرسپولیس صفر

جایگاه در لیگ داخلی:

پرسپولیس با ۱۲ امتیاز از ۶ بازی در رده دوم لیگ برتر

الدحیل با ۱۰ امتیاز از چهار بازی در رده سوم لیگ قطر

بازیهای آخر:

پرسپولیس: برد، باخت، مساوی، مساوی، مساوی

الدحیل: برد، برد، مساوی، برد، برد

بهترین گلزن در لیگ:

پرسپولیس: علی علیپور با ۳ گل

الدحیل: یوسف العربی و نام تائه هی با ۳ گل

بهترین گلزن آسیایی:

پرسپولیس: علی علیپور با ۴ گل

الدحیل: یوسف العربی با ۹ گل

تیم داوری: ایرماتوف راوشان (داور)، رسولف عبدو خمیدلو (کمک داور اول)، سعیدف جهانگیر (داور دوم)، شادموتوف، کووالنکو والنتین و کانتاشف

 نود

۲ ۶  
آی اسپورت
2018-09-16 16:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
كسري
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۱۷
خدايا به اميد تو.
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۸
توپخانه مافیای رسانه ای برج ایران زمین منتظر بود امسال پرسپولیس تا هفته ششم آن چنان بد نتیجه بگیرد تا برانکو اخراج شود (بماند که برای این هدفش حتی به امنیت ملی هم رحم نکرد و با صداگذاری یک فیلم بساط دشمنی فارس و عرب را براه انداخت) ، بعد منتظر بود تا استقلال وینفرید شفر ستاره سوم را بگیرد تا او را بر سر برانکو بکوبد . دست آخر هم منتظر بود پرسپولیس یک نتیجه بد برابر الدوحیل بگیرد اما باز هم رویشان سیاه شد .
حالا دستور جدیدی از سوی باند مومنی عشوندی رحمانی و اشک ریز صادر شده : پرسپولیس محروم باید قوی ترین تیم غرب آسیا را ببرد و صعود کند و بدون امیری و محرمی و احمدزاده و مسلمان و طارمی قهرمان آسیا شود .
یه فضل خدا ، این بار هم سیلی خواهند خورد
خربین
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
حالا گریه نکن.سفارش میدیم یازده تا مارادونا بیان پرسپولیس تا قویترین تیم دنیا را ببرید.هرچه باشه الدحیل از اسپانیا و پرتغال قویتره و شما هم حق دارید.وگرنه ممکن مثل بازی اسپانیا کرواسی یه تجاوز اشکار رخ بده.نگران نباش.با دعای گربه سیاه بارون نمیاد مشتی
خربین
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۴۱
در ضمن یادم رفت بهت بگم.یه زمانی با همه ی این بازیکنها که اسم بردی هم خربین ترتیبتون رو داد.یادت که نرفته با حافظه!
.
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۱۰
شانس صعود تیم محروم پرسپولیس زیاد نیست. ببینیم گرون ترین تیم با 22 تا بازیکن چیکار میکنه
امید از تفت
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۴۲
فردا انشاأالله می بریم و صعود می کنیم. هواداری که فردا میری ورزشگاه فقط برای یک تشویق جانانه و با تمام وجود به ورزشگاه برو. ما برای انرژی مثبت و روحیه جنگندگی باید ورزشگاه را پر کنیم و تیممون را تشویق کنیم نه برای استرس و فشار بر تیم خودمون. انشاأالله که می بریم و صعود می کنیم اگر یک درصد هم صعود نکردیم ایستاده تیم پرافتخارمون را تشویق می کنیم.
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر