فهرست
عکسهای ویژه از بازی ایران و کره
عکسهای ویژه از بازی ایران و کره

عکسهای ویژه از بازی ایران و کره

آی اسپورت – کارلوس کی روش تا امروز سه بار جلوی کره جنوبی قرار گرفته که هر سه بار را با نتیجه مشابه 0-1 برده. جالب اینکه هر سه دیدار آخر ایران و کره تحت تاثیر حاشیه های مختلفی قرار گرفته است.اولین دیدار دو تیم در دوران سرمربیگری کی روش، چهار سال قبل در ورزشگاه آزادی اتفاق افتاد. در شرایطی که کره در نیمه اول تیم برتر میدان بود و رحمتی و تیردروازه ناجی تیم ملی شده بودند، اخراج مسعود شجاعی در نیمه دوم ورق را به سود تیم کشورمان برگرداند. در حالیکه که شجاعی بعد از اخراج، از شدت ناراحتی و همچنین شنیدن شعار بی غیرت از طرف تماشاگران، زمین مسابقه را ترک کرد، کی روش با تغییر تاکتیک، سمت راست تیم ملی را قویتر کرد و تیم ملی آنقدر از آن ناحیه فشار آورد تا نهایتا جواد نکونام گل برتری بازی را زد.

اخراج مسعود شجاعی
اخراج مسعود شجاعی در بازی ایران و کره

دیدار برگشت دو تیم هم خرداد سال 92 در کره برگزار شد. قبل از بازی کره ای ها کری زیادی برای ایرانی ها خوانده بودند و می خواستند انتقام شکست دور رفت را از تیم ملی بگیرند. آن بازی هم سیستم دفاعی تیم ملی و البته شانس به فریادمان رسید و تک گل گوچی که با اشتباه مسلم مدافع کره در دفع توپ حاصل شد، ایران را برنده بازی و مسافر جام جهانی کرد. مشتهای کی روش – که یکی از آنها حواله نیمکت کره شد! – مهم ترین اتفاق حاشیه ای آن دیدار بود.

مشت گره کرده کی روش
مشت گره کرده کی روش

کره و ایران 27 آبان 93 در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند که آن دیدار هم با پیروزی یک بر صفر تیم ملی همراه بود. کره ای ها که دوست نداشتند برای سومین بار شکست مقابل کی روش را تجربه کنند، در دقایق آخر بازی عصبانیتشان را سر اشکان دژاگه خالی کردند تا نیمکت ایران هم به حمایت از اشکان وارد زمین شود و بازی برای دقایقی حالت میدان جنگ را به خود بگیرد.

درگیری اشکان دژاگه با بازیکنان کره
درگیری اشکان دژاگه با بازیکنان کره

 

کد خبر: 9408

     
آی اسپورت
2016-10-10 10:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر