فهرست
حمله نژادپرستان به 2 ستاره منچستریونایتد
حمله نژادپرستان به 2 ستاره منچستریونایتد

حمله نژادپرستان به 2 ستاره منچستریونایتد

آی اسپورت - منچستریونایتد که شب گذشته شانس این را داشت تا با کسب سه امتیاز برابر شفیلد ته جدولی به صدر جدول لیگ برتر صعود کند، در عین ناباوری در ولدترافورد با نتیجه 1-2 شکست خورد. شیاطین سرخ گل اول را دریافت کردند ولی در نیمه دوم هری مگوایر توانست کار را به تساوی بکشاند. در حالی که همه تصور می کردند یونایتد در ادامه بتواند گل دوم را بزند، این شفیلدیونایتد بود که توانست به گل دوم برسد و در نهایت برنده بازی شود. جالب اینکه این دومین برد کل فصل شفیلد بود. یونایتدها در این بازی موقعیت های گل زیادی را از دست دادند و هواداران به خصوص از بازی چند بازیکن مثل آنتونی مارسیال ناراضی بودند و این را در شبکه های اجتماعی نشان دادند.

پس از اتمام بازی صفحات اینستاگرام دو بازیکن سیه چرده یونایتد مورد حمله گروهی از افراد نژادپرست قرار گرفت. آنتونی مارسیال(90 دقیقه در میدان بود) و اکسل توانزبه(از دقیقه 83 وارد بازی شد) با توهین های تند نژادی مواجه شدند تا جایی که باشگاه منچستریونایتد در این رابطه بیانیه ای صادر کرد و حتی لوگوی یونایتد ر صفحات اجتماعی رسمی باشگاه به رنگ مشکی در آمده است.

در بیانیه یونایتد آمده است:« همه در باشگاه منچستریونایتد از آزارهای نژادی که شب گذشته برخی از بازیکنان مان با آن مواجه شدند، ابراز انزجار می کنیم. ما کاملاً آن را محکوم می کنیم و اینکه بسیاری از هواداران این رفتارها را محکوم کرده اند نیز باعث دلگری مان است. منچستریونایتد در برابر نژادپرستی و تبعیض، هیچ تحملی ندارد و سابقه ای طولانی در مبارزه بر علیه این رفتارها داریم. متاسفانه شناسایی توهین کنندگان نژادی در شبکه های اجتماعی همچنان دشوار است و ما از مسئولان این پلت فرمهای اجتماعی درخواست داریم تا در راه شناسایی این افراد یاری گر باشند و تمهیداتی اندیشیده شود تا مانع از بروز چنین اتفاقاتی شود.»

گروه ضد نژادپرستی " Kick It Out" نیز در این رابطه واکنش نشان داد:« از اینکه فوتبالیست های سیه چرده همچنان هدف آزارهای نژادی در شبکه های اجتماعی قرار می گیرند، احساس ناامیدی می کنیم. با مسئولان فوتبال، قانون مداران و مسئولان شبکه های اجتماعی در حال همکاری هستیم تا فوتبال را از تعبیض ها و رفتارهای نفرت انگیز نژادی پاک کنیم.» بسیاری از بازیکنان یونایتد واکنش منفی خود در قبال این رفتارهای نژادپرستانه علیه مارسیال و توانزبه را در صفحات اجتماعی خود نشان دادند:

هری مگوایر نوشت:« یونایتد بر علیه نژادپرستی، ما این را تخمل نخواهیم کرد.» باشگاه منچستریونایتد در حمایت از دو بازیکن خود توئیت کرد:« ما برابر نژادپرستی متحد هستیم؛ در گذشته، حال و آینده.» مارکوس راشفورد نیز با انتشار عکسی از خود کنار توانزبه ودین هندرسون نوشت:« برادران.» فرد هافبک برزیلی یونایتد هم اینگونه واکنش نشان داد:« نفرت انگیرغ ما برابر نژادپرستی متحد هستیم.»

 

     
آی اسپورت
2021-01-28 20:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر