فهرست
گزارش روز؛ «استقلال» نقطه اوج کارنامه شفر
گزارش روز؛ «استقلال» نقطه اوج کارنامه شفر

گزارش روز؛ «استقلال» نقطه اوج کارنامه شفر

آی اسپورت وینفرد شفر سال 1396 را با استقلال در رده سوم لیگ برتر و صدر جدول گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا به پایان برد. نتایج خوب شفر با استقلال باعث شد تا هواداران این تیم خواهان تمدید قرارداد او شوند. او قبل از حضور در استقلال سابقه کار طولانی در نقاط مختلف جهان را داشت و کارنامه‌ای پربار داشت. اما از نظر آماری عملکرد شفر در استقلال دقیقا چطور بود و آیا توانست انتظارات را برآورده کند؟

شفر تا امروز در 24 بازی رسمی روی نیمکت استقلال نشسته است. 4 بازی در لیگ قهرمانان آسیا، 17 بازی در لیگ برتر و 3 بازی در جام جهانی. او در مجموع در تمام این مسابقات 13 برد، 9 مساوی و 2 باخت به دست آورده است. اگر برای بازی‌های جام حذفی هم 3 امتیاز در نظر بگیریم، شفر از 24 بازی در استقلال 48 امتیاز کسب کرده و میانگین امتیاز او در هر بازی این تیم دقیقا 2 امتیاز است. مقایسه میانگین امتیازات او در استقلال با تیم‌های دیگر ما را به نتایج جالبی می‌رساند:

 

کارنامه مربیگری وینفرد شفر
کارنامه مربیگری وینفرد شفر

این جدول عملکرد شفر در طول دوران مربیگری اوست. از شروع دوران مربیگری او تا امروز، فقط اطلاعات عملکرد او از سال 2005 تا 2009 و در تیم‌های العین و الاهلی ثبت نشده و در دیگر مقاطع همه اطلاعات درباره او ثبت شده است. شفر در 491 بازی سرمربی کالسروهه آلمان بود و میانگین امتیاز او در این تیم 1.48 امتیاز از هر بازی بود. این اولین تجربه سرمربیگری شفر بود و او در ادامه در تیم‌هایی مثل اشتوتگارت، تی‌بی برلین، تیم ملی کامرون، العین و الاهلی امارات، اف‌سی باکو، تیم ملی تایلند، باشگاه موانگتونگ تایلند و تیم ملی جامائیکا کار کرد. مرور عملکرد او در این مدت نشان می‌دهد که او در تمام این تیم‌ها میانگین امتیازی کمتر از 2 از هر بازی را ثبت کرده است. تنها در تیم موانگتونگ تایلند میانگین امتیازات شفر از هر بازی به 2.25 رسید که این آمار فقط در 4 بازی رقم خورد و شفر بعد از این 4 بازی از تیمش جدا شد و هدایت تیم ملی جامائیکا را برعهده گرفت.

به این ترتیب مشخص می‌شود که شفر در استقلال – البته تا امروز - کارنامه‌ای موفق‌تر از تمام تیم‌های قبلی خود به جا گذاشته و استقلال در واقع نقطه اوج دوران مربیگری او و بهترین نمره‌اش به شمار می‌رود. بعد از استقلال، بهترین عملکرد شفردر تیم ملی کامرون بود که میانگین 1.63 امتیاز از هر بازی برای او ثبت شد و در سایر مقاطع، شفر از هر بازی کمتر از نیمی از امتیازات هر بازی را کسب کرده است.  

 

۹ ۱۲  
آی اسپورت
2018-03-14 18:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
Hasan
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۶
جام حذفی با تیمای درجه 2 رو بزار کنار بعد حساب کن شفر مربی متوسط رو به پایین هست یکی در سطح منصوریان
۶ ۲
ali
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۵۰
اخه لامصب شما که از جفتشون خوردین!! چه نظر کارشناسی هست؟! خیلی پررو تشریف دارین. الهال تا 6تا بهتون میزنه قدرت اسیا هست، با استقلال که بازی داره تیم متوسط! همون الریان هم سه تا بهتون زد، العین هم خدا نصیبتون کنه ایشالله.
تو لیگ هم خودتون که خوردین، فولاد و پارس جم هم بالای جدولی خورد، سایپا مساوی گرفت فقط یه ذوب اهن از تیمای بالای جدول تو اصفهان برد.
کاری به بقیشون ندارم، خودتونم متوسط هستین؟!!؟
___
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵
نه دیگه نقش داور رو ندیده نگیر الهلال امسال و سال پیش زمین تا اسمون متفاوت هستن هرچند همین الهلال و الریان رو به لطف گل به خودی و ده نفره شدن حریف بردین . بازی پارس رو هم که همه دیدین داور چیکار کرد توی حذفی هم که داور نبود همون با گل گهر سیرجان حذف شده بودین! شماها چرا اینقدر پررو هستین؟
۱
مجید
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۶
درود بر شفر کبیر...مارا سربلند کردی اگر نبودی و اگر امثال مظلومی و دارو دسته منصوریان باز رو نیمکت بود معلوم نبود العین سر ما در همین آزادی چه بلایی میاورد تا دیگه خیال رفتن به آسیا رو نداشته باشیم..
خاطره بازی العین
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۱
الان زوده در مورد شوفر صحبت کنیم ...باید ببینیم سال بعد در لیگ و اسیا چه می کنه ....بعد ازش تعریف و تمجیدکنیم ....البته ناگفته نماند دراوایل کار داوری ها به سمت تیم چرخش داد تا شوفر به قلتک بیافته و اولین باختها باعث انتقاد از سرمربی تیم کیسه و باز ادعای وزارت پرسپولیسی نشه ....
۵
***
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۵۸
گرون ترین تیم لیگ رو دادن دستش ولی فقط تاکتیکش اینه دفاع کنه و ضدحمله بزنه و به محض زدن اولین گل از ترس بریزن تو محوطه جریمه خودی و دفاع کنن . مرحبا!
۷ ۲
تا تو وامثال تو بسوزید
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۰۹
بسوز لونگی ،زنده باد شفر
۸
تا تو وامثال تو بسوزید
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۱۰
بسوز لونگی ،زنده باد شفر
۶
داود
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۳
بازی های ملی شفر با تیم کامرون و اون بردش در برابر برزیل کل کارنامه مربیان ایرانی و خارجی داخل کشور رو می ارزه: برانکو و کیروش و بقیه ایرانیا توی خواب هم نمیبینن که داخل جام کنفدراسیون ها شرکت کنن، حالا هم شما پرسپولیسی ها کی هستید که بیاید درباره سرمربی استقلال صحبت کنید
۸ ۱
العین6 زنگ تفریح عاسیا 1
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶
پس بزنید ستاره سوم رو !
۱
ابیدل
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۰۴
خدمت اون عزیز دلی که صحبت از الهلال ده نفره کرد باید گفت خخخخخخخخخخخ در ثانی ما فقط تیم های ضعیفی مثل الهلال و لنگ میبریم الوصل هم طوفان زرد اسیاست نسف قارشی هم بعد منچستر قهرمانه خخخخ
۲ ۱
داود
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۵
دمت گرم خوب پرسپولیسی ها رو کوبوندی:الوصل طوفان زرد آسیاست،نسف قارشی هم منچستره،قشقایی هم که بارسلوناست&&واقعا پرسپولیس با پرفسورش شانس نمیاره&&
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر