فهرست
الهامی با ۳ ماه محرومیت در تبریز ماندنی می‌شود؟
الهامی با ۳ ماه محرومیت در تبریز ماندنی می‌شود؟

الهامی با ۳ ماه محرومیت در تبریز ماندنی می‌شود؟

آی اسپورت - ساکت الهامی، سرمربی تیم فوتبال تراکتور در جریان دیدار تیمش مقابل استقلال در فینال جام حذفی، به شدت نسبت به تصمیمات داور معترض شد و در همین حین با خیلی از کسانی که در اطرافش بودند درگیری فیزیکی پیدا کرد. به همین دلیل هم جامعه فوتبال منتظر واکنش کمیته انضباطی نسبت به رفتار‌های عجیب الهامی بود.

شنیده می‌شود رای نهایی پرونده کمیته انضباطی در خصوص الهامی مشخص شده است. بر همین اساس، سه ماه محرومیت قطعی و سه ماه محرومیت هم به صورت تعلیقی برای وی در نظر گرفته شده است و در کنار آن جریمه نقدی نیز برای وی لحاظ شده است. این در حالیست که انتظار می‌رفت کمیته انضباطی واکنش قاطع‌تری نسبت به این اتفاقات و پرونده داشته باشد. البته برخی معتقدند که زمان شروع محرومیت الهامی از آغاز مسابقات لیگ برتر است و برخی نیز معتقدند که این حرومیت از زمان ابلاغ محاسبه خواهد شد.

در این مورد معما‌های زیادی وجود دارد. مهم‌ترین آن هم این است که چطور ممکن است یک سرمربی که باید به شاگردانش و کسانی که وی را می‌بینند، درس معرفت، آرامش و احترام بدهد در جریان یک بازی که قطعا بیننده زیادی هم دارد، داور، ناظر و مسئول برگزاری فینال را در زمین مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و تنها سه ماه محرومیت برای او در نظر گرفته می‌شود.

اگرچه الهامی با شکست استقلال و قهرمان کردن تراکتور در جام حذفی کار بزرگی انجام داده اما نمی‌توان عملکرد فنی او را به پای رفتار‌های زننده اخلاقی وی سوزاند. مطمئنا اگر در شرایط دیگری و مربی دیگری چنین کاری در حین برگزاری یک بازی انجام می‌داد، انتظار کل جامعه فوتبال برخوردی بسیار سنگین‌تر با فرد متخلف بود.

همه اینها در شرایطی است که الهامی پیش از این هم سابقه انجام چنین رفتار‌هایی داشته است. او در طول فصل بار‌ها از کنار زمین و روی نیمکت تیمش اخراج شده و به تعداد زیادی از این درگیری‌ها داشته است. در این مورد حتی برخی از داوران در گفت‌وگو‌های صمیمانه‌ای که با برخی از خبرنگاران داشته‌اند به شدت به اخلاق و رفتار‌های این مربی کنار زمین اعتراض کرده‌اند. به این ترتیب به نظر می‌رسد که الهامی یک فصل دیگر نیز در تبریز ماندکار است و او را باید گزینه اصلی هدایت تراکتور در فصل آینده دانست.

۳    
آی اسپورت
2020-09-16 00:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر