فهرست
آنالیز آماری پرسپولیس در آسیا/ آرامش با کمال
آنالیز آماری پرسپولیس در آسیا/ آرامش با کمال

آنالیز آماری پرسپولیس در آسیا/ آرامش با کمال

آی‌اسپورت- پرسپولیس در حالی اولین دیدار خود در گروه D لیگ قهرمانان آسیا را آغاز کرد که باید در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط در عمان مقابل الهلال عربستان، یکی از قدرتمندترین و متمول‌ترین تیم‌های فوتبال آسیا قرار می‌گرفت. با این که پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم این مسابقه روی شوت خوب محسن مسلمان به گل رسیدند اما در ادامه مسابقه الهلال حملات خود را افزایش داد و در نهایت در دقیقه 82 بود که با ضربه سر کارلوس ادواردو هافبک برزیلی خود به تساوی رسید تا امتیاز بازی میان دو تیم تقسیم شود. این موضوع باعث شد تا به آنالیز دقیق تر پرسپولیسی‌ها در این مسابقه بپردازیم.


مسلمان بیشترین پاس
آمارها نشان می‌دهد مسلمان که در دقیقه 68 مسابقه تک گل قرمزها را زد، بیشترین پاس را با 48 پاس در این مسابقه به هم تیمی‌های خود داده است. دقت پاس‌های او 79.9 درصد است که در این آمار نیز او از بقیه پرسپولیسی‌ها بهتر عمل کرده است. البته آمار دقت پاس‌های محسن ربیع‌خواه 83.2 است اما باید دید که ربیع‌خواه که در اواخر مسابقه به میدان آمد، تنها شش پاس داده است


محرمی، محرمی نبود
صادق محرمی مدافع جوان پرسپولیس که قبل از شروع این مسابقه جانشین حسین ماهینی مسموم شد، نیز در آمار پاس‌ها با مسلمان برابر است و 48 پاس داده است. البته او برخلاف بازی با استقلال که بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت، در این مسابقه چندان جالب کار نکرد و طبق آمار شش بار بازنده دوئل‌های دو نفره بوده است.


آرامش با کمال
کمال کامیابی نیا که در بازی با استقلال و سپاهان محروم بود، در لیگ قهرمانان آسیا دوباره به ترکیب اصلی سرخپوشان برگشت تا به خط هافبک قرمزها آرامش بدهد. هافبک دفاعی شماره 11 پرسپولیس در این بازی 15بار از بازیکنان الهلال توپگیری کرده است که از همه هم تیمی هایش بیشتر بوده است تا نشان دهد مرد گمشده ترکیب پرسپولیس بوده است.


انصاری و پاس‌های بلند
محمد انصاری که در بازی با استقلال ضعیف عمل کرده بود، در پایان داربی با پرتاب سنگ از سوی تماشاگران دچار مصدومیت شدید شد. او در بازی با سپاهان نیز یک پنالتی داد و در بازی با الهلال هم انصاری همیشگی نبود تا نشان دهد از روزهای خوب خود فاصله گرفته است. با این حال، انصاری با 20 پاس بلند در این بازی، بیشترین پاس را بین سرخ‌ها در این زمینه داده و حمله قرمزها را از خط دفاع آغاز کرده است.

 

امیری بازنده دوئل‌ها
وحید امیری هم یکی از بازیکنانی بوده که در این مسابقه بازی خوبی را از خود ارایه نداده است. او 13 بار بازنده دوئل‌های دو نفره بوده که از همه پرسپولیسی‌ها بیشتر بوده است. او 25 پاس در این مسابقه داده که تنها در 52 درصد آن‌ها دقت داشته است. امیری سر زن چهار بار هم بازنده دوئل‌های هوایی بوده که آمار خوبی بین پرسپولیسی‌ها نیست.


طارمی کمترین پاس
مهدی طارمی که در این مسابقه هم مهاجم هدف و اصلی پرسپولیس بود، با 18 پاس کمترین پاس را بین بازیکنان ترکیب اصلی پرسپولیس داده. البته 61.1 درصد پاس‌های او دقت داشته و باوجود قدرت سرزنی پنج بار هم بازنده دوئل‌های هوایی بوده که از همه پرسپولیسی‌ها بیشتر است.

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-02-24 18:56:00
نظر دهید

۱ نظر
امید از تفت
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
هواداران محترم پرسپولیس: هوشیار باشید و در دام نیفتید. عده ای تنها امیدشون برای متوقف کردن پرسپولیس، کیروش هست. بعد با گفتن اینکه ترسیدید و عقب نشینی کردید شما را تحریک هم می کنند تا بر علیه کیروش موضع بگیرید و جو را متشنج کنید در حالی که همه این چیزهایی که در مورد دعوت شدن یا نشدن پرسپولیسی ها به تیم ملی گفته میشه، در حد حرف و حدیث هست.در دام نیفتید و پیش داوری و قصاص قبل از جنایت نکنید. هر حاشیه ای الان فقط به ضرر پرسپولیس هست و تمرکز پرسپولیس را بهم میزنه. تا اعلام رسمی لیست تیم ملی صبر کنید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر