فهرست
هجده مهر؛ ایران - هنگ کنگ با حضور زنان
هجده مهر؛ ایران - هنگ کنگ با حضور زنان

هجده مهر؛ ایران - هنگ کنگ با حضور زنان

آی اسپورت - ظاهرا فوتبال ایران در مسئله ورود خانم‌ها به ورزشگاه یک گام دیگر به پیش برداشته است. هرچند حل کامل این مشکل نیاز به امکانات و زیرساخت‌های بیشتری دارد که خانواده‌ها باید منتظر فراهم شدن این امکانات باشند. بعد از بحث‌های جدی‌تری که در روزهای اخیر پیرامون این موضوع مطرح شد و اولتیماتومی که فیفا به فدراسیون فوتبال ایران داد، روز گذشته خبرگزاری آسوشیتدپرس از موافقت فدراسیون فوتبال ایران برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها خبر داد. طبق گزارش این خبرگزاری، فیفا ادعا کرده که فدراسیون فوتبال ایران موافقت خود را برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای بازی‌های انتخابی جام‌جهانی۲۰۲۲ قطر اعلام کرده است. مهدی تاج در نامه‌ای به فیفا عنوان کرده کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال ایران با ورود زنان به ورزشگاه‌ها در انتخابی جام‌جهانی موافق است. او همچنین اعلام کرده که موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها به‌طور مستقیم با وزیر ورزش و جوانان ایران بررسی می‌شود. مسئولان فیفا این موضوع را تأیید کردند و یکی از سخنگوهای فیفا هم در این رابطه گفت: «تمام توافقات و موافقت‌های لازم حاصل شده است تا بانوان ایرانی بتوانند بازی‌های تیم ملی کشورشان را از نزدیک ببینند.»

ساعاتی بعد از انتشار این گزارش، رئیس فدراسیون فوتبال در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم این موضوع را تأیید کرد و البته توضیحات بیشتری هم داد. مهدی تاج در این برنامه گفت با حضور بانوان در بازی‌های ملی موافقت شده اما حضور آنها در رقابت‌های لیگ نیاز به امکاناتی دارد که تیم‌ها و استانداری‌ها مکلف شده‌اند برای فصل آتی تمام این امکانات را فراهم کنند. تاج توضیح داد: «ما ۳ درخواست در شورای تامین داشتیم و نیروی انتظامی گفت این ۳نباشد ما لیگ را برگزار نمی‌کنیم. همین را شورای امنیت کشور هم نوشت. ۳درخواست کوچک و عملی: بلیت‌های الکترونیک، نور و دوربین ورزشگاه که اگر کسی ناسزا گفت ما بتوانیم برویم سراغ آن فرد. این ۳درخواست سازمان لیگ، شورای تامین و شورای امنیت ملی بوده. اگر این کارها انجام نشود، لیگ برگزار نمی‌شود.»

رئیس فدراسیون معتقد است اگر این کارها انجام شود خانواده‌ها هم می‌توانند در ورزشگاه حاضر شوند وگرنه در ورزشگاهی که این امکانات را نداشته باشد مسابقات لیگ‌برتر برگزار نخواهد شد. تاج در رابطه با اینکه کدام ورزشگاه‌ها این امکانات را دارند گفت: «ورزشگاه آزادی کسری‌هایی دارد اما می‌رسد. ورزشگاه نقش‌جهان شرایطش مطلوب است. یادگار امام تبریز دارند برگزار می‌کنند. فولاد آرنا دارد آماده می‌شود. صنعت‌نفت دارد برگزار می‌شود. مازندران و مسجدسلیمان کار جدی نکرده‌اند و بوشهر  هم همینطور.... اگر بیش از نصف ورزشگاه‌ها آماده شوند، بقیه می‌روند در استان همجوار و بدون تماشاگر برگزار نمی‌شود.» مهدی تاج در همین برنامه تأیید کرد که با حضور بانوان در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ موافقت شده. با این  حال برخی نگرانند درهای ورزشگاه‌ها تنها به روی آن بخش  از زنان باز شود که مورد تایید مدیران ورزش یا دستگاه‌های امنیتی قرارگرفته‌اند. تیم ملی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی با عراق، بحرین،کامبوج و هنگ‌کنگ هم‌گروه است. اولین میزبانی ایران ۱۸ مهر مقابل  تیم هنگ‌کنگ خواهد بود.

همشهری ورزشی

  ۱  
آی اسپورت
2019-07-20 21:23:00
نظر دهید

۱ نظر
عطا - تبریز
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۴۷
هنگ کنگ نه کامبوج.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر