فهرست
استراتژی آرامش فعال در پرسپولیس
استراتژی آرامش فعال در پرسپولیس

استراتژی آرامش فعال در پرسپولیس

آی‌اسپورت- از وزیر ورزش تا برانكو ایوانكوویچ و بازیكنان تیم، تقریبا همه می‌دانند كه كار علی‌اكبر طاهری در پرسپولیس تمام شده است. او دیگر تمایلی به بازگشت ندارد. از یك‌طرف سختگیری مراجع قانونی درباره منع به‌كارگیری بازنشسته‌ها و از طرف دیگر اختلافات دامنه‌دارش با برخی مدیران وزارت ورزش، مجابش كرده كه كنار بكشد.
داستان خداحافظی در اوج هم هست. طاهری می‌داند مثل همه مدیران قبلی پرسپولیس، باید دیر یا زود این باشگاه را ترك كند، پس چه بهتر كه این جدایی همین روزها باشد كه او محبوب طرفداران یا حتی به تعبیری منجی پرسپولیس به حساب می‌آید.
بر اساس شنیده‌ها طاهری آب پاكی روی دست مدیران وزارت ورزش ریخته. گفته می‌شود بعد از بازگشت از كربلا، به او پیغام داده‌اند كه وزیر دوست دارد به كارش ادامه دهد اما این پیغام‌ها تصمیم او را تغییر نداده. در گفت‌وگو با برخی از نزدیكانش به دودلیل اشاره كرده؛ داستان بازنشستگی كه به تعبیر او غیرقابل حل است و ماجرای اختلاف نظر با یكی از معاونان وزیر.
واكنش وزارت ورزش به كناره‌گیری طاهری چه خواهد بود؟ جواب احتمالا این است: پذیرش این تصمیم، بدون سر و صدا.سلطانی‌فر و همكارانش از محبوبیت طاهری بین پرسپولیسی‌ها آگاهند. طرفداران مدیرعامل پرسپولیس این محبوبیت را بارها روی سكوهای ورزشگاه و زیر پست‌های اینستاگرام رئیس‌جمهور و وزیر ورزش فریاد زده‌اند. آنها به همین خاطر ترجیح می‌دهند كه روبه‌روی طاهری قرار نگیرند، حتی اگر قلبا تمایلی به ادامه كارش نداشته باشند.
در چنین شرایطی دور از ذهن نیست كه وزیر ورزش فعلا نخواهد تصمیم روشنی بگیرد. انتخاب حمیدرضا گرشاسبی، به عنوان سرپرست موقت به بهانه سفر مدیرعامل به كربلا، مقدمات انتقال آرام قدرت را فراهم كرده. به نظر می‌رسد این انتخاب با رعایت همه ملاحظات بوده. اینكه سرپرست دوست طاهری باشد و فرداروزی مدیرعامل مستعفی علیه‌اش موضعی نگیرد. در عین حال اعتماد وزیر و معاونانش را هم داشته باشد. گرشاسبی به دلیل عضویتش در هیات‌مدیره باشگاه، حتی توانسته كم و بیش با برانكو ایوانكوویچ، سرمربی تیم هم ارتباط بگیرد.
در روزهای گذشته نام محمد دادگان برای جایگزینی طاهری به گوش رسیده. روابط دادگان با مدیران وزارت ورزش و حتی برخی مدیران دولت، طوری نیست كه بشود این شایعه را جدی گرفت. بر اساس شنیده‌ها تعدادی از مدیران فدراسیون فوتبال هم تلاش می‌كنند اكبر غمخوار را به وزیر پیشنهاد بدهند.
به هرحال تا زمانی كه جانشین طاهری انتخاب نشود، گمانه‌زنی‌ها ادامه دارد. اما كسی چه می‌داند. شاید استراتژی، ادامه همین شرایط تا پایان فصل باشد. با این پیش‌فرض كه قهرمانی پرسپولیس، طاهری را آرام‌آرام از یاد طرفداران خواهد برد.

همشهری ورزشی

۴    
آی اسپورت
2017-11-20 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر