فهرست
از تقوی تا مجیدی؛ لعنت بر سیاست!
از تقوی تا مجیدی؛ لعنت بر سیاست!

از تقوی تا مجیدی؛ لعنت بر سیاست!

آی اسپورت - ورود سیاست به فوتبال اتفاق خوبی نیست، بد است، مشمئز کننده است، زشت است و نتایجش بدتر از بد. من وسط گود این را دیدم آن روزها که با محمد تقوی از طرف آقای فتح‌الله‌زاده مذاکره می‌کردم و توانستم نظر مثبت وی را بگیرم، وسطش بودم. کسی نمی‌داند تقوی بعد از استرا چه سرنوشتی داشت اما این را می‌دانستم که او کارنامه موفقی دارد، جا افتاده است و ده سال برای گرفتن مدارکش کوشیده و درس خوانده و در تراکتور و پدیده از مربیان خارجی و داخلی بهتر نتیجه گرفته و برای رسیدن به این جایگاه پیتزا هم پخش کرده و سختی‌های زیادی را سپری کرده است.

همان روزها علی فتح‌الله‌زاده با من تماس گرفت و گفت مذاکرات را متوقف کن و از محمد آقای تقوی عذرخواهی کن! پرسیدم چرا؟ گفت: «قرارداد رسمی با فرهاد مجیدی قبل از اینکه ما بیاییم بسته شده است!» با سیاست استرا را بردند و با سیاست‌مداری، محبوب‌ترین بازیکن باشگاه را جلوی هواداران قرار دادند تا در رودربایستی، هوادار حرف‌هایش را بخورد و دم برنیاورد و فرهاد غول‌کش هم محبوبیتش را خرج آرامش آقایانی کند که تصمیم‌های‌شان در شب و روز غلط بود و غلط هست.

در واقع فرهاد را هم بردند برای سوزاندن جهت ماندن خودشان، جهت آرامش خودشان! آن روز تپش قلب گرفتم، بیشتر از همه برای آقا فرهاد گل که هنوز حتی یک فصل هم مربیگری نکرده بود! می‌دانستم می‌خواهند گولش بزنند. می‌دانستم اطرافیان شاه‌ماهی آنقدر باهوش و کامل نیستند که او را از نشستن روی آن نیمکت اتمی منع کنند، به هر حال منافع خودشان از محبوبیت فرهاد مهم‌تر بود. سیاست‌مداران هم به هدف خودشان می‌رسیدند، تخریب یک بزرگ دیگر در استقلال و البته خالی کردن خیابان‌های اطراف سعادت‌آباد و سئول از هوادار دلسوخته و معترض!

در آنسو و تیم رقیب اما، رفتند دنبال یک مربی که کارنامه دارد و سال‌ها کار مربیگری کرده و موفق هم بوده، حتی اگر با شهرخودروی یک استان قرار داد داشته باشد و به این ترتیب نهال تبعیض را آبیاری کردند و حرف هوادار استقلال را سند زدند. سیاست و سیاستمداری چیز بدی است. آنها محبوبیت فرهاد را کردند داخل حلق مردمانی که سال‌ها او را صدا زده بودند و حالا نمی‌دانستند چه کنند. نتیجه آرامش آقایان بود در سئول و غم و غصه هوادار کف خیابان که به احترام آقا فرهاد خود سانسوری کرده بود!

۱۳ ۷  
آی اسپورت
2020-06-30 23:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
علی.
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۲۴
فرهادغول کش
ارش
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۰۱:۲۱
.
۲
ارش
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۰۱:۲۴
آدم دیگه حالش به هم میخوره حرف استقلالی جماعت رو گوش بده، چه برسه باهاشون بحث و کل کل کنه.
عن قضیه رو درآوردین دیگه، وزیر ما را انگشت میکند، یه بار نشد استقلال ببازه اینا لگن آره مشکل از خودمونه، همیشه خدا یکی انگشتشون کرده
ریدید تو فرهنگ هواداری مملکت، بس کنید دیگه بابا اه
سیروس
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۰:۱۲
در ابتدا دست نوشته شما توجهم را جلب کرد، اما هر چه بیشتر خواندم، نا امید تر شدم!
بعنوان یک پرسپولیسی بارها فرهاد مجیدی را بدلیل حضور در تیم راپید وین و مراحلی که در این باشگاه طی کرد ستایش کردم. اگرچه فرهاد مجیدی وقتی متوجه شد که درخشش او در این باشگاه با حسادت هو تیمی ها مواجه شده است، میدان را خالی کرد، اکما من هنوز هم او برای اینکه شخصیت یک فوتبالیست ایرانی را با ترک این باشگاه حفاظت کرد ستودم! اما این نیمه پر لیوان بعدها بشدت تغییر کرد! وقتی که او با استفاده از بی تجربه گی هواداران نوجوان تیم تاج (استقلال) سعی در مطرح شدن میکرد. وقتی که او عدد چهار تخیلی را به هواداران تیمش اماله کرد. وقتی که تیم در کورس قهرمانی را با دلائل من در آوردی (نگرانی برای فرزندش) ترک کرد و جائی دور از فرزندش به بازی فوتبال ادامه داد. وقتی در مقابل پرسپولیس در لباس آن تیم بی هویت خلیجی اخراج شد و هواداران پرسپولیس را تحریک کرد. وقتی در روز خداحافظی اش از فوتبال با فریب دادن هواداران استقلال با زیر پیراهنی آن تیم خلیجی از فوتبال خداحافظی کرد و با پول همانها به کلاسهای مربیگری در اروپا اعزام شد در آینده. وقتی که در برنامه نود فردوسی پور چیزی نبود بجز یک بازیکن بی فرهنگ و جو زده، و در نهایت در بازی در مقابل فولاد بعنوان مربی، که وقتی تیمش را شکست خورده دید، بیشترین سعی را برای اخراج شدن انجام داد تا دلیلی برای توجیه شکست در مقابل نکونام داشته باشد! هواداران استقلال، .... تیم شما یک مشکل تاریخی دارد که از شکست 6-0 در مقابل پرسپولیس شروع و در ادامه با دعوای حسن روشن با حسن نظری بر سر بازوبند کاپیتانی شروع و تا به امروز هم ادامه داشته است! هیچ تیمی در تاریخ فوتبال به اندازه تیم شما بازیکنان خودش را متهم به خیانت نکرده است!!! اگر فوتبال را نمیشناسید، حداقل قوانین هواداری را یاد بگیرید!
۹
psdk
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۱:۲۶
احسنت ساده و کامل تمام واقعیات رو خلاصه گفتی /احسنت
۴
رضا
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۲۰:۱۱
شاید در این مطلب تفکرات شخصی نویسنده دخیل بوده و گاهی اغراق کرده اما مثل روز روشنه که بعد از اوج گرفتن استقلال استراماچونی ترس به جان قرمزها و لشکر پشت پرده شان افتاد و با فراری دادن مربی استقلال و البته نخواستن مربی نامحبوب خودشان(خیلی زیر پوستی)همه چیز رو به نفع تیم محبوب مسندنشینان این سالهای ورزش ایران تغییر دادند...دیگر خواجه حافظ شیرازی هم این داستان قلع و قمع کردن تیم رویایی استرا و به کورس برگرداندن تیم بی روح کالدرون رو می فهمه...پس فرافکنی ممنوع...
عارف
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹، ۰۸:۴۱
دوست محترم شما اگر تقوی که سهله کلوپ رو هم بعنوان سرمربی داشتید الان و توی این وضعیت برای اینکه مجیدی سرمربی استقلال نیست مرثیه می خوندید مشکل استقلال اینه که مدیرانش از هواداران احساسی خط میگیرن نه از عقل و منطق مگر منصوریان رو خودتون نخواستین؟ مجیدی رو هم خودتون خواستین مگر بنر عکسهاشو نیاوردیم تو استادیوم؟ بزاریم تیمتون آرامش داشته باشه و راحت بازی کنه استرس تو چهره همه بازیکنانون هست و از الان برای فصل بعد فکر کنید این فصل براتون تموم شده

۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر