فهرست
محرومیت تبعیض‌آمیز دختران والیبال
محرومیت تبعیض‌آمیز دختران والیبال

محرومیت تبعیض‌آمیز دختران والیبال

آی‌اسپورت- اول که معلوم نشد چرا باید سه بازیکن تیم ملی والیبال زیر 23 سال محروم شوند.  حالا که معلوم شده بی انضباطی درون اردوی تیم ملی قبل و حین و بعد یک مسابقه باعث صدور احکام شده، این پرسش پیش می آید، درگیری فیزیکی میان دو بازیکن آیا منجر به محرومیت سه ساله می شود؟

چک و چک مالی رحمان رضایی و علی بداوی وسط یک مسابقه بین المللی مقابل چشم میلیونها نفر منجر به محرومیت سه ساله آنها شد؟ درگیری رضاییان و علیپور سر تمرین پرسپولیس آنها را به مدت سه سال از فعالیت ورزشی محروم کرد؟ یا نهایتن یک جلسه محرومیت از تمرین و بازی و برای یکی که سابقه دار بود، حکم اخراج از باشگاه را داشت؟ تازه حکم اخراج هم که نزدیک بود با پادرمیانی انواع و اقسام پیشکسوت و خبرنگار و ریز و درشت دود شود و به هوا برود؟ تا دلتان بخواهد نمونه بی انضباطی اردویی در فوتبال ایران و در بخش مردان هست، بعد از ماجراهای اتاق آقای رنجبر با شرکت هاشمی نسب و دوستان کسی یادش نمی آید حکم محرومیت چند ساله برای این بازیکنان صادر شده باشد.

چرا راه دور برویم همین آقای معروف والیبال که به خوش اخلاقی با بازیکنان حریف و داور مشهور است یا آقای مهدوی و ... با آن آجان و آجان کشی که پارسال در لیگ راه افتاد، جز چند جلسه محرومیت که آخرش هم با بخشش تمام شد، جریمه ورزشی دیگری هم پرداختند؟ چطور است که وقتی نام زنان ورزشکار خاطی به میان می آید، عدد محرومیتها به چند سال می رسد؟ جالب اینکه نویسنده این خبر در خبرگزاری فارس بعد از توضیح درباره درگیری فیزیکی ادعا می کند مدت محرومیت عجیب نیست و به نظر مناسب است و ...

۱۹ ۶  
آی اسپورت
2017-06-17 08:49:00
نظر دهید

۶ نظر
مهرداد خ
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۵۶
اینا انگار به اسم زن و دختر و بانو و خانم، آلرژی دارن. نمیفهمنن همین جنس مونث بوده که اونا رو زائونده بیان تو این دنیا که حالا بیان حکم نژاد پرستانه بدن!
نيلوفر
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۳۱
دعوا براي ما خانم ها زشته.
از نظر من محروميت منصفانه بوده.
۱
حمید
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۴۹
من نمی تونم باور کنم فقط به خاطر یه درگیری همچین محرومیت های سنگینی بدن. مخصوصا اونجایی که گفته شده هم قسم شدن خبری به بیرون درز نکنه آدم از خودش می پرسه واقعا خبر درگیری هم قسم شدن می خواد؟
اما اگر بپذیریم که قضیه بیشتر از یه درگیری ساده بوده و اونا یه گندی زدن که فدراسیون مجبور شده برخورد کنه باز هم باید گفت که کار فدراسیون گند زدن بزرگتری بوده. یعنی به همین راحتی با آبروی مردم بازی می کنن.
۹
جاهد
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۲۹
من نمیدونم تا یه دختر محروم میشه چرا کمپین حمایت از حقوق زنان راه میندازید.قرار نیست زنان برتر باشن قراره دیدگاه و حقوق برابری نسبت به زنان در برابر مردان برقرار باشه.خانم طلوعی شما مطمئنید دلیل محرومیتشون فقط زد و خورد بوده؟بی انظباطی درون اردویی حتما به معنی درگیری فیزیکی نیست میتونه خیلی فراتر از این حرفا باشه.اگه مطمئن نیستید چرا ازشون دفاع میکنید.یا فکر میکنید چون زن هستن نباید محروم بشن؟منم مطمئن نیستم ولی از روزی که خبر اومده حتی یه نفر از مربیان یا بازکنان تیم ملی اعتراضی نداشتند.و این نشون میده که حتما این حکمو حقشون میدونستن.تنها خواهش من از یه رسانه اینه که یا قضاوت نکن یا اگه قضاوت میکنن سند و مدرک بزارن وبا حدس و گمان قضاوت نکنن.فقط صرف اینکه زن هستن ملاک تبعیض نیست.
۵
فرامرز
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۱
وقتی اطلاع دقیقی از جرم یا اشتباه ورزشکار نمیدهند پس چرا باید میزان حریمه را علنی کنند؟ اطلاع رسانی نصفه و نیمه باعث میشود تا واکنشها به مسئله شدیدتر شود. اگر ماجرا آنچنان که در متن نگاشته شده تنها زد و خورد درون اردویی باشد مجازات بمراتب سنگین تر از جرم است، اگر جرم دیگری اتفاق افتاده اعلام کنید تا جامعه آگاه شود وگرنه مسئولان به جرم بزرگتری متهم خواهند شد.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر