فهرست
دلایل باخت پرسپولیس؛ مسائل فنی را هم ببینید
دلایل باخت پرسپولیس؛ مسائل فنی را هم ببینید

دلایل باخت پرسپولیس؛ مسائل فنی را هم ببینید

آی اسپورت - پرسپولیس روز گذشته و در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال کشورمان اولین شکست خود را در لیگ برتر مقابل فولاد و در اهواز تجربه کرد. خارج از مسائل حاشیه‌ای که این بازی داشت و پرسپولیسی‌ها تجربه کردند چند عامل باعث شد تا شاگردان برانکو اولین شکست خود را در لیگ برتر تجربه کنند. در این مطلب قصد داریم تا این موارد را بررسی کنیم.

نادری در حد پرسپولیس نبود!

بعد از اینکه شجاع خلیل‌زاده بازی با فولاد را به علت محرومیت از دست داد، محمد نادری مدافع جدید و جوان پرسپولیس این فرصت را پیدا کرد تا اولین بازی خود را به صورت بازیکن فیکس برای پرسپولیس انجام بدهد. نادری که زوج سیدجلال حسینی در این بازی بود نتوانست انتظارات را برآورده کند و یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان پرسپولیس بود. عملکرد نادری آنقدر در این بازی بد بود که بعد از مدت‌ها خط دفاع پرسپولیس که همیشه نقطه قابل اتکا این تیم بود به پاشنه آشیل سرخپوشان تبدیل شود. به نظر می‌رسد اگر نادری همین عملکرد را داشته باشد در پایان فصل و بعد از تمام شدن قرارداد قرضی‌اش پرسپولیس را ترک کند.

رفیعی همه را نا امید کرد

یکی از بازیکنانی که برانکو و هواداران پرسپولیس روی او حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند سروش رفیعی است. رفیعی که به عنوان یک هافبک خوش تکنیک و خلاق شناخته می‌شود در این چند بازی اخیر مخصوصا در بازی روز گذشته با فولاد اصلا نتوانتسته انتظارات را برآورده کند. رفیعی با آن بازیکن مدنظر کادرفنی و هواداران فاصله زیادی دارد. باید دید در ادامه لیگ رفیعی می‌تواند به بازیکنی اثرگذار تبدیل شود یا خیر.

خنثی مثل بشار

بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس دیگر بازیکن این تیم است که کیلومترها با آن بازیکن آماده چند ماه پیش فاصله دارد. بشار که جام ملت‌های خوبی را با عراق پشت سر گذاشت چند وقتی است که عملا تاثیری در جریان بازی‌های پرسپولیس ندارد. بشار روز گذشته به جای سروش رفیعی وارد زمین شد اما در حدود بیست دقیقه حضورش به عنوان هافبک طراح هیچ‌ کار خاصی انجام نداد.

بازی با یک مهاجم نوک!

پرسپولیس در بازی روز گذشته با فولاد عملا با یک مهاجم نوک (علی علیپور) بازی را آغاز کرد، هرچند مهدی ترابی به عنوان مهاجم بازی می‌کرد اما عملا پرسپولیس یک مهاجم داشت. این در شرایطی است که با حضور ماریو بودیمیر انتظار می‌رفت برانکو تیمش را با دو مهاجم نوک به زمین بفرستد. نکته جالب اینجا بود که از زمان حضور بودیمیر در زمین روند کار به سود پرسپولیس تغییر پیدا کرد و این مهاجم کنار علی علیپور موقعیت‌های فراوانی را خلق کردند اما موفق به گلزنی نشدند.

میزان

۷ ۱۱  
آی اسپورت
2019-02-11 17:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۱۹
توی تصاویر تلویزیونی بودیمیر چاق نشون می داد.
۵
666666
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۳۲
مشکلات فنی مشهود بود ولی پرسپولیس با همین مشکلات فنی هم میتونست مساوی بگیره اگه داور اجازه میداد. یادتون نره از دست رفتن تمرکز بازیکنان برمیگرده به اتفاقات غیرفوتبالی قبل از بازی
پرسپولیسی ام
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۴۷
شدید قبول دارم'تیم باید این قد خوب و زیاد حمله کنه که هیچ حرف و حدیثی نباشه'ولی در کل تیم خوبی داریم و امید به روزهای آینده .در مورد امیر قلعه نوعی هم اون فقط با جوسازی کار جلو ببره مطمئن باشید اگه پرسپولیس چند بازی متوقف بشه نه تعطیلی مدارس نه آخرین سنگر سکوته گفته میشه .اینها پرسپولیس خار چشم شون شده
۹
امید از تفت
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۰۹
من اول از همه مسایل فنی را گفتم ولی شما به بازی که نگاه کنید بیرانوند به سیدجلال پاس می دهد و سیدجلال با عصبانیت توپ را به بیرون می زند. این نشون میده اتفاقات قبل از بازی پرسپولیس را عصبی کرده بود. شما مسایل روانی را هم ببینید. ولی من از بازیکنان پرسپولیس انتظار داشتم سعه صدری بیشتری داشته باشند و حرفه ای تر باشند.
۵
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۲۴
نادری درچندصحنه استارت های سرعتی زد و باید به بازیهای بعدی چشم دوخت..درمورد سروش هم عملا ثابت شد چرا کیروش به همچین بازیکنانی اعتنا نمیکند.بازیکنی پولکی فصلی و تنبل(بقول فوتبالیا گشاد) که نمیشود روی او حساب خاصی بازکرد..شیری هم فقط سرعت بی هدف بود..بشار دوباره آماده میشه..ترابی هم درجریان بازی گم بود..بودیمیرهم که مثل اکثر خارجیها بادلالی وارد ایران میشن و نیازی به توضیح نداره..باید به این تیم امیدوارانه نگاه کرد
۴ ۲
کاظم قاقی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۴۸
فرزاد جون خودتو ناراحت نکن عمو کاظم میبردتت تو باغ انگوری و از دلت در میاره.آره قربونش
۳
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۰۱
انگور خوب مال شغاله . کی از من شغال تر؟! معلومه که انگور خوبی مث والده کریمه و آبجی حلیمه نصیب من بشه . من تو محله بهترین حال و حولو می کنم
گوزن نر
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۴۵
مسائل فنی؟!!!آخه برانکو ...از فوتبال سرش میشه که توقع مسائل فنی ازش دارید.تا بوده کمک وزارت و داوران بوده.حالا که فولاد جرش داده برق نبوده اتوبوس پنچر بوده و.... شده ادله محکمه پسند لنگیها.بیچاره استقلال خوزستان که هفته بعد برا رضایت دل لنگیها قصابیش میکنن تو آزادی.فوتبال پاک!!!
۵
سیروس
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۵۳
پرسپولیس باخت، چون در این نیم فصل با لیگ و تیم های متفاوتی روبرو خواهد بود! پرسپولیس باخت، چون خودش را از پیش برنده میدانست، در صورتیکه بخوبی آنالیز شده بود! پرسپولیس باخت، چون برعکس سابق که در همه شهرهای ایران هوادار داشت، بعد از این بدلیل رویه غلط سرمربی اش در مورد تیم ملی در همه شهرها دشمن خواهد داشت! پرسپولیس باخت، چون سید جلال حسینی دیگر نمیتواند پا به پای مهاجمین سریع و سرعتی بدود. قطبی با درک این مسئله پرسپولیس را در همین نقطه زمینگیر کرد و اگر این موضوع رفع نگردد و از طرف بقیه تیم ها هم الگو برداری گردد، پرسپولیس بیشتر هم خواهد باخت! پرسپولیس باخت، چون مثل مسابقات جام جهانی 2006 برانکو در موقعیت تحت فشار کپ کرد و نمیدانست که چطور باید تاکتیک تیم حریف را خنثی کند!
۵
HHEE
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۳۱
شخصا نگران تیم نیستم اما نگران وضعیت داوری و تصمیمات پشت صحنه چرا. بازیکنامون خوبن مربی خوبه شرایط کلی تیم هم خوب، هیچ دلیلی برای نتیجه نگرفتن نیست همونطور که قبل از محرومیت نقل و انتقالاتی نبود. هوادارا هم با این گزارشای اغلب جهت دار نگران نشن چون همونطور که میبینید رسانه ها رو کیسه کشا گرفتن و هر روز اخبار و تحلیل مزخرف میدن بیرون برای جوسازی. پشت تیم باشیم و با اولین باخت فصل! اونم با اون شرایط مشکوک همه چیز رو زیر سوال نبریم.
۲
.
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۵۲
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر