فهرست
گزارش ویژه: فرانسه علیه شاراپوا
گزارش ویژه: فرانسه علیه شاراپوا

گزارش ویژه: فرانسه علیه شاراپوا

آی‌اسپورت- با وجود تمام شدن محرومیت ماریا شاراپووا این تنیسور متهم به دوپینگ در رقابت‌های رولان گروس جایی ندارد.  فدراسیون تنیس فرانسه علاقه‌ای به دعوت كردن ماریا شاراپووا، زن شماره یك سابق تنیس دنیا به رقابت‌های رولان گروس، دومین مرحله از گرنداسلم‌های سال ندارد. البته طبیعتاً ماریا شاراپووا كه 14 ماهی می‌شود به دلیل استفاده از مواد ممنوعه از دنیای تنیس محروم است امتیازات لازم برای ورود به گرنداسلم را ندارد ولی چند صباحی بود كه عنوان شده بود فدراسیون تنیس فرانسه برای ماریا وایلد كارت می‌فرستد تا او حتماً در این رقابت‌ها بازی كند. با این حال در گزارشی كه روز گذشته خبرگزاری فرانسه منتشر كرده رئیس فدراسیون تنیس فرانسه چنین موضوعی را رد كرده است. برنار گیدیسلی در این مورد می‌گوید: «تصمیمی درباره دعوت از شاراپووا گرفته نشده است. موضوع او موضوع پیچیده‌ای است و ترجیح می‌دهیم زمانی از او برای شركت در این تورنمنت‌ها دعوت كنیم كه كاملاً مسائل مربوط به دوپینگ و موارد مشابه برطرف شده باشد.» مسئولان فرانسوی می‌گویند اعتقاد ویژه‌ای به مبارزه با دوپینگ دارند و این موضوع را رئیس فدراسیون تنیس این كشور هم تأیید می‌كند: «پایبندی به این اصول یكی از نقاط قوت ماست. نمی‌توانیم از یك طرف برای شاراپووا وایلد كارت بفرستیم و از طرف دیگر شعار بدهیم به طور جدی با پدیده دوپینگ در حال مبارزه هستیم». شاراپووا، تنیس‌باز مشهور و 29 ساله روسی تا به اینجا در زندگی حرفه‌ای‌‌اش 5 عنوان قهرمانی در گرنداسلم‌ها دارد كه دو تا از آنها مربوط به همین رقابت‌های رولان گروس است. او سال‌های 2012 و 2014 فاتح رقابت‌های گرنداسلم فرانسه شده است.

 مشكلی كه ماجرای دوپینگ برای شاراپووا در پی داشته این است كه او چون مسابقه‌ای نداشته طبیعتاً رنكینگی هم در میان تنیس‌بازان ندارد. از زمانی او تا 26 آوریل كه محرومیتش به طور رسمی به پایان می‌رسد در هیچ مسابقه‌ای هم نمی‌تواند شركت كند ولی به محض به اتمام رسیدن این موضوع او می‌تواند در رقابت‌های تنیس اشتوتگارت بعد از ماه‌ها غیبت به زمین برود. این رقابت‌ها درست همزمان با دوره‌ای است كه فهرست 108 تنیس‌باز زنی كه فرصت حضور در رولان گروس را دارند اعلام می‌شود. در نتیجه برای ماریا شرایط بسیار سخت است و برای برگشتن به رنكینگ برترین‌ها چاره‌ای ندارد به غیر از اینكه در همان بدو ورود بدرخشد و قهرمان شود. البته فرانسوی‌ها در شرایطی برای ماریا شاراپووا حاضر نیستند وایلد كارت صادر كنند كه ایتالیایی‌ها و اسپانیایی‌ها چنین كاری انجام می‌دهند! قرار است ماریا با دعوتنامه به دو تورنمنت مادرید و رم كه در ماه می ‌برگزار می‌شود برود. موضوعی كه البته خشم اندی ماری، مرد شماره یك تنیس دنیا را هم در پی داشته است.

 شاراپووا، زن شماره یك سابق تنیس دنیا بعد از اینكه ژانویه 2016 در رقابت‌های اوپن استرالیا مقابل سرنا ویلیامز شكست خورد دیگر در هیچ مسابقه‌ای به میدان نرفته است. او كه متهم به استفاده از مواد نیروزا شده بود ابتدا به مدت دو سال از حضور در میادین محروم شد ولی بعدها دادگاه عالی ورزش محرومیت او را به 15 ماه كاهش داد.

 سجاد فیروزی، خبرورزشی

۵ ۷  
آی اسپورت
2017-03-05 02:23:00
نظر دهید

۷ نظر
احمد از بافق
يكشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۱۳
خیلی نازه لامصب. خدا عمرش بده و حفظش کنه. من دیوونشم قشنگ
۲ ۳
برزو
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۱۱
خخخ
تو ديگه خيلي تو كفي كه به اين ميگي ناز!!!
احمد از بافق
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵، ۰۴:۱۸
برزو ب نظر تو ی آدم اگه تو کف نباشه ب ی همچین موجود زیبایی نمیگه ناز؟ راستی برزو تعریفت از زیبایی چیه؟ اصلا آیا زیبایی تعریف هم داره؟ کسی چه میدونه! دنیا پر از راه های نرفته است. پر از شاراپواهای ندیده...!
۱
برزو
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۵۲
زيبايي چيه؟
اسم چند نفر رو ميگم تو گوگل سرچ كن عكساشونو ببين:
violette pink
niki sweet
timea bella
Sina
يكشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۴۰
اندی ماری یک خود شیفته بداخلاقه که همیشه از حدش بیشتر حرف زده و به اعصابش هم مسلط نیست. اصلا هم بازیکن محبوبی نیستش‌ به خاطر همین اخلاق هاش.
۳
Sina
يكشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۴۰
اندی ماری یک خود شیفته بداخلاقه که همیشه از حدش بیشتر حرف زده و به اعصابش هم مسلط نیست. اصلا هم بازیکن محبوبی نیستش‌ به خاطر همین اخلاق هاش.
بی طرف
يكشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۱۸
خودش در مصاحبه اعلام کرد که از ماده نیروزا به همین دلیل محرومیتش رو کاهش دادن .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر