فهرست
آنالیز؛ پرتغال تنها با یک مهاجم در جام جهانی
آنالیز؛ پرتغال تنها با یک مهاجم در جام جهانی

آنالیز؛ پرتغال تنها با یک مهاجم در جام جهانی

آی اسپورت - گرچه پرتغال مقام قهرمانی جام ملت های اروپا را با خود به خانه برد، فرناندو سانتوس تیم خود را جزء شانس اول کسب قهرمانی در روسیه نمی داند. سانتوس برزیل، آلمان، اسپانیا، آرژانتین و فرانسه را مدعیان اصلی کسب جام می داند. وی معتقد است که پرتغال "با همان اعتماد به نفسی" که جام ملت های اروپا در سال ٢٠١٦ را بالای سر برد، به مرحله گروهی جام جهانی خواهد رفت و هیچ برنامه ای برای بازگشت زودهنگام از روسیه ندارد.

 *۱۳نفر از تیم قهرمان ٢٠١٦ در لیست مسافران روسیه قرار دارند شامل: روی پاتریسیو، آنتونی لوپز، سدریک سوارز، په په، ژوزه فونته، برونو آلوس، رافائل گوریرو، ولیام کاروالیو، آدرین سیلوا، جوآ مونتینیو، جوآ ماریو، ریکاردو کورشما و رونالدو.

 *۱۰بازیکن جدید اضافه شده :بتو، ریکاردو پریرا، روبن دیاز، ماریو روی، مانوئل فرناندس، برناردو سیلوا، جلسون مارتینز، گونسالو گِدِش و آندره، ترکیب ٢٣ بازیکنان سلسآو در روسیه را تشکیل خواهند داد.

 *در میان بازیکنان تیم قهرمان ٢٠١٦، دنیلو هافبک پورتو بزرگترین غایب تیم نام گرفت که در صورت بهبود مصدومیت بدون شک از گزینه های اول مسافران روسیه می بود. غایب های دیگر شامل ریکاردو کاروالیوی بازنشست شده و ویرینیایی که بعد از جام ملت های از بازیهای ملی خداحافظی کرد. 

 *بازیکنان دیگری مانند الیزیو، رناتو سانچس و ادواردو هم به علت نیمکت نشینی های مکرر در باشگاه هایشان، فرصت حضور در جام جهانی را از دست دادند.

 *آندره گومز، نانی و ادِر خط خورده های ناباورانه لیست نهایی بودند که از دیدگاه فرناندو سانتوس در تضاد با "فلسفه بازی تیم" و برنامه های جام جهانی بودند. سانتوس بازیهای جام جهانی را سرعتی خواند و نیاز تیم به بازیکن با ثبات در آن شرایط را از دیگر دلایل این تصمیم شمارد.

 

ترکیب پرتغال
ترکیب پرتغال

 ** طرح مشابه با دوسال پیش با چاشنی حمله

 سیستم ٤/٤/٢ که منجر به قهرمانی پرتغال در جام ملتهای ٢٠١٦ فرانسه شد، به عنوان اصلی ترین و امن ترین گزینه احتمالی سانتوس در روسیه خواهد بود. اما این سیستم ٤/٤/٢ با چاشنی حمله، روی کاغذ با تاکتیک سانتوس در فرانسه(جام ملت های اروپا ٢٠١٦) تفاوت دارد.

 در فرانسه هافبک های کناری، رناتو سانچس در راست و جوآ ماریو در چپ، با نزدیک شدن به هافبک های میانی، کنترل بازی در میانه میدان را به دست می گرفتند. در مقدماتی جام جهانی و به نظر در روسیه، جوآ ماریو و هافبک های میانی بدون تغییر خواهند ماند، اما در سمت راست یک وینگر با خصوصیات تهاجمی مانند برناردو سیلوا، جلسون مارتینز یا ریکاردو کوارشما قرار خواهند گرفت.

 در خط حمله همانند ٩ بازی آخر مقدماتی، آندره سیلوا در کنار رونالدو به زمین خواهد رفت. البته با نبود مهاجم مرکزی دیگری (با اشاره به اینکه آندره سیلوا تنها مهاجم لیست نهایی است) ، باید اذعان کرد که در مقابل حریف های قدرتمندتری مانند اسپانیا، سانتوس می تواند با استفاده از مهاجم شناور، مشابه با وظایف نانی در جام ملت های ٢٠١٦، ترکیب را تغییر دهد. در این صورت برناردو سیلوا مناسب ترین گزینه برای اجرای این مسئولیت خواهد بود.

 

ورزش سه

۳    
آی اسپورت
2018-05-30 10:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر