فهرست
شکست در فینال کاپ آسیا/ اختلاف با استرالیا
شکست در فینال کاپ آسیا/ اختلاف با استرالیا

شکست در فینال کاپ آسیا/ اختلاف با استرالیا

آی‌اسپورت- دیدار فینال رقابت های کاپ آسیا از ساعت 22:30 در سالن نوفل نوحد شهر بیروت میان ایران و استرالیا آغاز شد. مهران حاتمی در این دیدار هم با ترکیب ثابت خود در این تورنمنت یعنی حامد حدادی، ارسلان کاظمی، سجاد مشایخی، محمد جمشیدی و بهنام یخچالی کار را آغاز کرد.  استرالیا که در اولین حضور خود در جمع تیم های آسیایی با شکست نیوزلند به بازی نهایی رسیده بود، مقابل تیمی قرار گرفت که با گذر از لبنان و کره جنوبی به بازی نهایی رسید تا بعد از 4 سال بار دیگر قهرمانی در قاره کهن را تجربه کند.


کوارتر اول این دیدار با نمایش خوبی از سوی آسمان خراش های ایرانی آغاز نشد و اختلاف به 10 امتیاز هم رسید اما با وقت استراحتی که مهران حاتمی درخواست کرد، اختلاف کمتر شد تا در نهایت این کوارتر با نتیجه 18 بر 14 به سود کانگوروها به پایان رسید. 


کوارتر دوم با اوج گیری استرالیایی همراه بود و حتی وقت های استراحت حاتمی نیز کارساز نبود تا اختلاف در پایان نیمه اول به 17 امتیاز برسد. 43 بر 26 نتیجه ای بود که در پایان کوارتر دوم روی اسکوربورد ثبت شد.


کوارتر سوم با بازگشت نسبتا ملایم شاگردان مهران حاتمی همراه بود که توانستند این وقت را به سود خود به پایان برسانند. در پایان این کوارتر نتیجه 56 بر 43 روی تابلو ثبت شد تا هواداران ایرانی اندک امیدی به بازگشت در کوارتر پایانی داشته باشند.


کوارتر چهارم اما در حالی برگزار شد که خستگی در چهره بازیکنان ایرانی موج می زد و خطاهای زیاد بازیکنان اصلی باعث شد آنها دست به عصا بازی کنند. در نهایت با وجود تلاش آسمان خراش های ایرانی این کوارتر هم برای بازگشت نتیجه ای در بر نداشت تا بازی با نتیجه 79 بر 56 به سود استرالیایی ها به پایان برسد. 


با این حساب ایران از رسیدن به چهارمین قهرمانی خود در آسیا بازماند و استرالیا در اولین حضورش جام قهرمانی را بالای سر برد.

 

  ۱  
آی اسپورت
2017-08-21 00:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مجیدپرسپولیسی
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶، ۰۲:۱۳
با وجود استرالیا نه تنها ایران بلکه کل کشورهای قاره آسیا باید خواب قهرمانی ببینند . نکته ای که خیلی مردم ما از آن مطلع نیستند اینکه استرالیا با تیم منتخب باشگاه های داخلی خود در این مسابقات شرکت کرد و خبری از آندره بوگات سنتر تیم دالاس مارویک پتی میلز گارد سان انتونیو اسپرس و مثیو دلاودوا گارد تیم میلواکی باکس نبود .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر