فهرست
خطیر: شفر دارد دروغ می‌گوید
خطیر: شفر دارد دروغ می‌گوید

خطیر: شفر دارد دروغ می‌گوید

آی اسپورت - شب گذشته در گفتگویی تلویزیونی وینفرد شفر سرمربی آلمانی سابق استقلال ادعاهای جنجالی را مطرح کرد و بار دیگر علیه امیرحسین فتحی و علی خطیر، مدیرعامل و معاون ورزشی وقت باشگاه استقلال موضع تندی را گرفت؛ در واکنش به صحبت‌های شفر، علی خطیر که دیروز تماشاگر دیدار نیروی زمینی تهران و مس کرمان بود در گفتگو با خبرنگاران گفت: من مصاحبه آقای شفر را واقعیت باید بگویم که ندیدم اما دوستانم به من حرف‌های او را منتقل کردند که باید بگویم صحبت‌های شفر سراسر کذب و دروغ بوده است؛ من واقعا قصد جواب دادن به آن را هم نداشتم اما اکنون به احترام شما خبرنگاران باید بگویم که حرف‌های هیچ سندی ندارد. متاسفانه نمی‌دانم چرا ایشان اینچنین صحبت‌هایی را مطرح کرده است.

وی درباره مطرح شدن نام مجتبی جباری برای دستیاری شفر گفت: مجتبی جباری از دوستان بسیار خوب من است و خود مجتبی هم می‌تواند شهادت بدهد که در آن زمان من تلاش زیادی برای اضافه شدن او به مجموعه استقلال کردم و معتقد بودم که او می‌تواند کمک زیادی به باشگاه کند. واقعیت آن است که در ابتدای کار، وینفرد شفر مجتبی جباری را درخواست کرد اما همان از سوی مدیریت باشگاه به او اعلام شده بود که جباری مدرک مربیگری ندارد و ایشان (شفر) خیلی راحت این مسئله را پذیرفتند و در مقابل حتی مصاحبه خودشان در آن زمان هم موجود است.

خطیر در پاسخ به سوال انتخاب باشگاه استقلال از میان مجیدی و جباری افزود: باشگاه کسی را به آقای شفر پیشنهاد نداد بلکه در همان زمان هم خودش گفت چون مجتبی جباری مدرک نداشت، با نیامدن جباری موافقت کرد و درخواست یک مربی خارجی را جای مجتبی جباری داشت؛ خاطرم هست که بعد از دیدار ایران و بولیوی شفر در پاسخ به خبرنگاران گفته بود که آمدن جباری شایعه است و من درباره شایعات صحبت نمی‌کنم و اگر بخواهم دستیاری را انتخاب کنم، با مدیرعامل باشگاه تعامل خواهم داشت. این‌که آقای مجتبی جباری جزو کاندیداهای اول دستیاری شفر بود را رد نمی‌کنم و خود من دوست داشتم او به مجموعه اضافه شود اما ایرادی که در آن زمان مطرح شد مربوط به آن بود که جباری مدرک مربیگری لازم را ندارد. شفر پس از اطلاع از شرایط گفت که دستیار خارجی می‌آورد و مارتین فورکل را به باشگاه اضافه کرد.

معاون سابق باشگاه استقلال درباره فشار باشگاه برای اضافه شدن فرهاد مجیدی به کادرفنی گفت: نظر ایشان (شفر) بوده است و باید خود آقای مجیدی پاسخ این سوال را بدهد اما در آن مقطع که ما آقای مجیدی را به باشگاه اضافه کردیم، هدف‌مان استفاده از کمک ایشان بود که انصافا کمک هم کرد؛ بارها درباره این زمینه توضیح دادم که فوتبال است و این ضمانت وجود ندارد که شما بخواهید تا آخر در یک باشگاه به کار خود ادامه دهید. در آن شرایط ما احساس کردیم با توجه به ریسک سهمیه نگرفتن استقلال، ادامه دادن با آقای شفر اشتباه است و به همین دلیل او را برکنار کردیم و فرهاد مجیدی هم انصافا در آن چند بازی آخر نتایج خوبی گرفت. مجیدی خودش اعلام کرده بود که به شرطی در تیم می ماند که سرمربی نباشد که ما خودمان پلن مشخصی برای فصل بعدی داشتیم و آن‌هم آمدن آقای استراماچونی بود.

علی خطیر درباره صحبت‌های شفر توضیح داد: هواداران تیم ما هم حتما یادشان هست که آقای شفر همیشه وعده در باغ سبز می‌داد و فکر می‌کنم تصمیم ما در آن زمان یک تصمیم بسیار شجاعانه بود؛ چرا که سرانجام آن تصمیم به آمدن آقای استراماچونی ختم شد و هدف ما این بود که ساختار درستی را بتوانیم برای استقلال ایجاد کنیم اما متاسفانه نشد یا کسانی نگذاشتند این ساختار شکل گیرد.

وی درباره جذب استراماچونی و جدایی از استقلال گفت: استقلال با آن فوتبال فوق العاده‌ای که در ابتدای فصل به نمایش می‌گذاشت باید الان به جای پرسپولیس قهرمانی لیگ را جشن می‌گرفت؛ یکی از مثمرثمرترین مهره‌های فصل جاری شیخ دیاباته است که ما توانستیم در آن زمان جذب کنیم و معتقدم که فوتبال ما باید با جذب بازیکنان و مربیان باکیفیت و خوب خارجی پیشرفت کند.

خطیر در واکنش به قانون منع جذب مربی خارجی برای دو تیم پرطرفدار پایتخت افزود: وقتی فقط دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از جذب مربی خارجی منع می‌شوند، به این معناست که لیگ ما فیرپلی و عدالت خودش را از دست داده است؛ شما حساب کنید اگر ما چند بازیکن مثل دیاباته یا چند مربی مثل استراماچونی در فوتبال‌مان داشتیم، در مقابل چقدر می‌توانست سطح فوتبال‌مان را بالا بیاورد. ورود بازیکنان و مربیان خارجی با کیفیت به فوتبال‌مان می تواند توجه مارکت‌های اروپایی را به فوتبال ایران جلب کند و در یک چرخه درست و سالم، می‌تواند تمامی هزینه های مربوط به جذب مربیان و بازیکنان خارجی به فوتبال ما برگردد.

او همچنین با انتقاد از تصمیم‌گیران در فوتبال گفت: متاسفانه آدم‌هایی که اکنون درباره فوتبال تصمیم می‌گیرند، هیچ اطلاعاتی از مسائل فوتبالی ندارند و خیلی راحت صورت مسئله را پاک می‌کنند و خیلی راحت ورود بازیکن و مربی خارجی را ممنوع می‌کنند؛ ما باید به جای این کار فیلتر تعریف کنیم و نظارت‌هایمان را بیشتر کنیم تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم. این‌که ما بخواهیم درب فوتبال‌مان را ببندیم و بگویم کسی حق ورود به آن را ندارد چون ارز گران شده است، راه حل درستی نیست.

خطیر درباره بازگشت استراماچونی به فوتبال ایران گفت: از خدای من است که آندره‌آ استراماچونی دوباره باشگاه استقلال بازگردد و مطمئن باشید اگر او برگردد مطمئنا اتفاقات قشنگی برای باشگاه استقلال رقم خواهد خورد؛ نسبت به این قضیه شک دارم چرا که آن اتفاقاتی که باعث جدایی استراماچونی شد، مطمئنا در خاطره و ذهن او و هواداران باقیمانده است. خاطرات بسیاری بدی از آن لحظات که شرایط را برای بازگشت او بسیار سخت کرده است. چرا که آندره‌آ استراماچونی روی نیمکت بود ولی متاسفانه درب خروج را به او نشان دادند و همه شرایط را به نحوی رقم زدند که او از استقلال و ایران برود. یکبار دیگر اتفاقاتی که باعث جدایی او شد را مرور کنید و این‌که چه عواملی باعث شد این مربی که عاشقانه تیمش را دوست داشت و حتی در بازی اول بعد از ماشین سازی تبریز، با آن رگ غرور اعلام کرد که می‌ماند و حق تیمش را را از فوتبال می‌گیرد از ایران برود.

معاون سابق باشگاه استقلال درباره تخفیف دادن مربی ایتالیایی به این باشگاه گفت: من خواهش می‌کنم از همه خبرنگاران محترم که صبر پیشه کنند چرا که بحث حقوقی باز شده است و  گمانه‌زنی ها درباره مسائل مالی استراماچونی و اینکه آیا تخفیف خواهد داد یا خیر، کار بسیار اشتباهی بوده است؛ بازهم از همه می‌خواهم به گمانه‌زنی‌ها پایان دهند و تا زمان مشخص شدن پرونده صبر کنند چرا که این پرونده در اتاق حل اختلاف فیفا باز است و هم استقلال و هم استراماچونی شانس پیروز شدن در آن را دارند.

 

ورزش سه 

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-08-03 09:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرشاد ماجدي
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹، ۱۱:۳۶
اين آقايان! آقايان! اين دوستان ما را كشت!
لطفا" يكبار جربزه داشته باشيد و نام ببريد و بگوييد اينها چه كساني بودند و چرا كردي مي رقصيدند؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر