فهرست
پرسپولیس سمت آرزو
پرسپولیس سمت آرزو

پرسپولیس سمت آرزو

آی‌اسپورت-  پرسپولیس فقط موفقیتش را در لیگ برتر ۴ بار تکرار نکرده است، بلکه در لیگ قهرمانان آسیا خود را به تکرار عادت می‌دهد تا برسد به آنجا که تاریخش را ورق بزند و برگ تازه‌ای بنویسد. شاید خیلی زود. کسی چه می‌داند. پس از پیروزی ۲-صفر مقابل پاختاکور، دومین صعود به نیمه‌نهایی آسیا در ۳ فصل، شاید دوباره فرصت فینال را برای قرمزها بسازد و بعد نوبت برسد به آن کار بزرگ و آرزوی جذاب.

پرسپولیس از دل یک لیگ پرماجرا به موفقیت رسیده، ماجراهایی که برای زمین زدن یک تیم کافی به نظر می‌رسند، مثل از دست دادن سرمربی موفق در نیم فصل و شروع با یک مربی دیگر. اما پرسپولیس ۴ سال است که نشان می‌دهد از آنچه به نظر می‌رسد، تیغش برای موفقیت بیشتر می‌برد. روزی که گاربریل کالدرون رفت، پرسپولیس هوشمندانه بهترین انتخاب را از میان گزینه‌های ایرانی برای نیمکت خود داشت و تن به پذیرفتن گزینه‌هایی که دسترسی به آنها آسان بود، نداد. حضور یحیی و نحوه جدایی‌اش از شهرخودرو انتقادبرانگیز بود اما فوتبال همین کوشش‌های بی‌رحمانه و چنگ زدن به موفقیت هم هست. با چنگی که پرسپولیس با یحیی به موفقیت زد، قهرمان لیگ برتر شد و حالا با تیمی که دیگر تیم گل‌محمدی است، لیگ قهرمانان آسیا را پله پله طی می‌کند و به سمت یک آرزو قدم برمی‌دارد، قدم‌هایی که یحیی را مربی کارکشته و جدی و خوشفکری نشان می‌دهد. 
 
پرسپولیس از دل مشکلات کم‌شماری عبور نکرده است. از پرونده بدهی به برانکو تا جدل یحیی گل‌محمدی با مدیریت باشگاه و ماجراهایی که باز هم برای قرمزها دردسر بودند اما پرسپولیس چیزی را یاد گرفته که همواره نجاتش می‌دهد. باز کردن گره‌ها و بیرون پریدن از میان بحران‌ها. این کار ساده‌ای نیست ولی انجامش هر بار برای پرسپولیس به دلایل مختلف، دیگر سخت به نظر نمی‌‌آید. 
 
پرسپولیس حالا خود را می‌تواند بیش از گذشته باور کند، چون در موقعیتی ایستاده که می‌فهمد بدون برانکو ایوانکوویچ هم از پس کار خود برمی‌آید و تیم آموخته و درس‌گرفته‌ای است که از تجربه‌های سال‌های اخیرش برای موفقیت سود می‌برد. این پرسپولیس را دیگر نباید به مربیان پیشین نسبت داد اما آموختگی پرسپولیس را می‌توان محصول این ۴ سال اخیر دانست، ۴ سالی که یحیی گل‌محمدی نیز نقش خود را در آن ثبت کرده است و البته نقش قابل اعتنا و با اهمیتی است و آینده جذابی را نیز برای پرسپولیسی‌ها نوید می‌دهد. پرسپولیس گل‌محمدی، پسوند و پیشوند مربیان پیشین خود را نیاز ندارد، بلکه خودش است و خود را می‌شناسد. 
 
بازی نیمه نهایی لیگ‌ قهرمانان‌ آسیا روز شنبه ۱۲ مهر ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران، بین پرسپولیس و النصر عربستان در ورزشگاه جاسم بن‌حمد دوحه برگزار می‌شود، یک بازی هیجان‌انگیز برای فوتبال غرب آسیا که پرسپولیس برای پیروزی در آن سر ذوق آمده و باور شکستش برای دوستدارانش آسان نیست. این توقع را باید دوست داشت و باید باورش کرد و باید برایش کار کرد و برای به جا آوردنش نقشه کشید. کاری که یحیی گل‌محمدی و همکارانش از دیشب مشغولش شدند. 
 
پرسپولیس برای حل بحران‌ها، برای گذر از مشکلات، برای رهایی از اختلافات راه خوبی را پیدا کرده است: بردن، پیروز شدن پی‌در‌پی و خیز به سوی آرزوهای بزرگ‌تر. 
 
ایران ورزشی
۱۸ ۲  
آی اسپورت
2020-10-01 18:09:00
نظر دهید

۲ نظر
ارتش سرخ
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹، ۱۸:۱۶
نوشته خوبی بود، از آقای کاس نژاد بعید بود.
فرامرز
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹، ۱۹:۰۰
بدترین کاری که یک خبرنگار میتونه انجام بده توجیه کار زشت است. رفتن یحیی از شهرخودرو به پرسپولیس هم بد بود و هم زشت انجام شد. اگر امروز شهرخودرو با این وضعیت بد درافتاده بخشی از آن نتایج همین انتقال بد بود. اما آیا یحیی با شهرخودرو هم همین نتایج را می توانست کسب کند؟ قطعا خیر. پرسپولیس پس از سالها، پنج فصل متوالی است که بردن را بخشی از شناسنامه خودش کرده. حضور یحیی باعث شد تا پرسپولیس نه به عقب بر گردد و نه درجا بزند. یحیی پرسپولیس را با سبکی دیگر به جلو برد. این دوره از بازیها باعث شد تا بفهمیم یحیی مربی بسیار خوش فکر و با آینده ایست. اگر به همین منوال پیش برود باید او را در صندلیهای مهمتری ببینیم.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر