فهرست
بررسی سنی تیم‌های لیگ؛ فولاد جوان‌ترین، تراکتورسازی پیرترین
بررسی سنی تیم‌های لیگ؛ فولاد جوان‌ترین، تراکتورسازی پیرترین

بررسی سنی تیم‌های لیگ؛ فولاد جوان‌ترین، تراکتورسازی پیرترین

آی اسپورت- در آستانه شروع دوباره مسابقات لیگ برتر نگاهی داریم به میانگین سنی و تعداد بازیکنان استفاده شده تیم‌های لیگ. تراکتورسازی تبریز که با با استفاده از تنها 16 بازیکن، کم‌نوسان‌ترین تیم لیگ بوده، در کنار عنوان گران‌قیمت‌ترین تیم، پیرترین تیم نیز است. تیم پرتجربه قلعه‌نویی در این فصل با میانگین سنی 29.1 سال بازی می‌کند. از 16 بازیکنی که برای تراکتورسازی بازی کرده‌اند، 7 بازیکن بالاتر از 30 سال سن دارند و همین موضوع باعث شد تا تیم قلعه‌نویی با اختلاف پیرترین تیم لیگ باشد. گسترش فولاد هم دیگر تیم تبریزی است که بعد از تراکتورسازی، پیرتر از همه است. کمالوند در طول برگزاری هفت هفته قبلی، بازیکنانی را روانه میدان کرده‌است که میانگین سنی‌شان 28.6 بود.

از لحاظ جوان‌گرایی و فرصت دادن به جوان‌تر‌ها، در این فصل می‌توان نمره‌ی بسیار خوبی به استقلال و پرسپولیس داد. برانکو ایوانکوویچ از 18 بازیکن استفاده کرده‌است و میانگین سنی 26.2 رقم خوبی برای تیم جوان برانکو است. اما علیرضا منصوریان در استقلال پا را از این هم فراتر گذاشته و به بازیکنانی بازی داده که میانگینشان 25.8 سال است. البته استقلال 6 بازیکن بالای 30 ساله هم دارد و اگر این تعداد کمتر بود، منصوریان می‌توانست جوان‌ترین تیم لیگ را هم در اختیار داشته باشد. سرمربی استقلال مجموعا از 24 بازیکن استفاده کرده است که این تعداد بیشتر از همه‌ی تیم‌ها است. عدم شناخت کافی از ترکیب اصلی استقلال برای بازی‌ها لیگ، این فرصت را به جوان‌های استقلال داد تا در این فصل حداقل 1 یا 2 بار حضور در ترکیب استقلال را تجربه کنند.

سپاهان و فولاد را می‌توان پیشرو در جوانگرایی دانست. میانگین سنی تیم این فصل عبدالله ویسی 25.2 است و این رقم برای فولادی که نعیم سعداوی هدایت آن را برعهده دارد، 25.1 است. این دو تیم به همراه استقلال، تنها تیم‌هایی هستند که میانگین سنی‌شان زیر 26 سال است. در مقایسه فولاد و تراکتورسازی که جوان‌ترین و پیرترین تیم لیگ هستند، اختلافی 4 ساله را می‌بینیم که نشان‌دهنده چگونگی اعتقاد سرمربیان دو تیم به مقوله جوان‌تر کردن تیم‌ها است.

 

جدول میانگین سنی تیم‌های لیگ شانزدهم
جدول میانگین سنی تیم‌های لیگ شانزدهم

 

کد خبر: 9401

۶    
آی اسپورت
2016-10-14 16:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر