فهرست
درباره خبرناهارها
درباره خبرناهارها

درباره خبرناهارها

آی اسپورت - اگر شما هم اهل دنبال کردن کانال‌های فوتبالی در تلگرام باشید، یا هر روز توییترتان را چک کنید، حتما با این واژه روبرو شده‌اید «خبرناهار» که البته احتمالا به‌دلیل واج‌آرایی با کلمه خبرنگار، بیشتر به این شکل غلط نوشته می‌شود: خبرنهار. ماجرا بر می‌گردد به ضیافت ناهار برانکو ایوانکوویچ در پایان فصل گذشته. خبرنگاران حاضر در آن ضیافت عکس‌ها را با میل خودشان در اینستاگرام‌شان منتشر کردند و حالا چندماهی است آن عکس‌های عادی تبدیل شده‌اند به پتکی بر سر آنها.

مخالفان(دوراقع بخش قابل توجهی از طرفداران استقلال) معتقدند که یک مچ‌گیری بزرگ انجام داده‌اند و این عکس‌ها نشان می‌دهد که رسانه‌های ما جیره و مواجب‌بگیر سرمربی پرسپولیس هستند! و البته حالا در دوگانه کی‌روش-برانکو آن خبرنگارها و رسانه‌هایشان در تیم برانکو قرار می‌گیرند و هر نظری بدهند می‌شوند خبرناهار!

من نمی‌دانم مخاطب این نوشته تا چه حد جامعه خبری را می‌شناسد اما خوب می‌دانم که هیچ خبرنگاری نداریم که با یک ناهار بخواهد غرض‌ورزی کند. اشتباه نکنید؛ نمی‌گویم هیچ خبرنگاری را نمی‌شود خرید. می‌گویم واقعا با یک ناهار که نظر کسی عوض نمی‌شود. آنهایی که من را می‌شناسند می‌دانند که از مخالفین گرفتن هدیه برای پوشش خبری اتفاقی خاص هستم. بنظرم با روح خبرنگاری منافات دارد. اما حضور در ضیافت‌هایی اینچنینی که در همه حوزه‌های خبری رایج است را اصلا نکته منفی‌ای نمی‌دانم.

دو سال پیش در روز خبرنگار، فدراسیون فوتبال ضیافت شامی در ولنجک برای تشکر از خبرنگاران برپا کرده بود. از اتفاق همه مخالفین سرسخت تاج هم در آن ضیافت حاضر بودند. خوردن شام با یک مقام رسمی در یک مراسم علنی و رسمی که به معنای همراهی با او نیست. چه بسا بسیاری از خبرنگاران حاضر در میز ناهار برانکو اصلا منتقد او بودند. مگر در عکس‌های پایان دولت‌ها که همه خبرنگاران حوزه دولت حاضر می‌شوند و با رییس‌جمهور وقت عکس می‌گیرند، همه از موافقان طیف آن دولت هستند؟ مگر وقتی در ماه رمضان یک مدیر اقتصادی مراسم افطاری برگزار می‌کند، همه خبرنگاران دعوت شده به آن مراسم با مرام و مسلک مدیر همراه هستند؟  مگر وقتی مراسم بدرقه برای تیم ملی گرفتند و همه خبرنگاران را دعوت کردند به آن، همه خبرنگارها حاضر در مراسم از سینه‌چاکان کی‌روش بودند؟

بیشتر رسانه‌های بزرگی خبرنگار مخصوص پوشش اخبار پرسپولیس و استقلال دارند. یعنی دست‌کم یک نفر فقط حوزه استقلال را پوشش می‌دهد و یک نفر حوزه پرسپولیس را. در نتیجه اگر شما سر تمرین یکی از این تیم‌ها بروید متوجه می‌شوید که هر روز یک تعداد خاص برای پوشش خبری سر تمرین حاضر هستند و نسبتا همه تیم هم آنها را می‌شناسند. آنها در سرما و گرما موظف به حضور در تمرینات هستند تا اخبار باشگاه را در سایت‌شان پوشش دهند. حالا چه اشکالی دارد برانکو برای قدردانی آنها را در یک فضای صمیمی به ناهار دعوت کند؟ این واقعا چه چیز را نشان می‌دهد؟

در عکس مذکور خبرنگارا و عکاسان سایت ورزش سه و سایت نود و خبرگزاری‌های دیگر هم حضور دارند. آیا سایت نود و ورزش سه در ماجرای برانکو-کی‌روش هر دو یک نظر را دارند؟ قاعدتا خیر و قاعدتا حضور در آن مراسم ناهار نشان‌دهنده هیچ‌چیز خاصی نیست جز یک ناهار کاری.

۴۴ ۲۸  
آی اسپورت
2018-11-19 18:30:00
نظر دهید

۲۸ نظر
امید از تفت
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۸
گدا هم با یه ناهار راضی نمیشه چه برسه خبرنگار. این حرفها از سر سوزش زیاده
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۹
شما این جماعت هوچی کیسه کش را نشناختید؟ تیمشون از تیم ده نفره سایپا باخت انداختن گردن وزیر ورزش!
اصلا گیری همه خبرنگاران گماشته برانکو هستن خب به شما چه! شما بازیتون را بیرید چیکار دارید کی ناهار میده کی شام میده!
اینکه در آسیا 5تا تا خوردید و در جام حذفی هم از سایپا ده نفره باختید و در لیگ هم هشتم هستید تقصیر خبرنگارانی که با برانکو ناهار خوردن؟
فرهاد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۹
اینهم میز ناهار بت پرستان
آرش6
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۹
این رو به کیا میگی ؟؟؟

به کسایی که میگند اگر تیام مونده بود پیکان پرسپولیس رو میبرد ؟؟؟
AVA-86
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۴۵
این لفظ توهین آمیز خبرناهار دقیقا از طرف باند طرفدار جناب کیروش باب شده و البته خودشم دیروز تو کنفرانس مطبوعاتی بهش اشاره کرد
ارش توکل
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۴۸
موفقیتهای کم نظیر برانکو اونم با دست خالی چنان دشمنانش رو منکوب وخار کرده که از هر حربه مسخره ای میخان واسه ضربه زدن بهش استفاده کنن اره بابا تو مملکتی که طرف واسه خبرنگار جماعت سوئیچ ماشین میفرسته برانکو خاسته با یه نهار خشک وخالی اونم به صورت علنی خبرنگار جماعت رو همراه خودش کنه البته از یک سری ادمین دوزاری کیسه کش این حرفا بعید نیست ولی وقتی دلال موزامبیکی که علنا همه شاهد رفت وآمد شبانه یک سری از گردن کلفتهای رسانه ای به محل زندگیش برج ایران زمین بودن این حرفو میزنه نشون میده حقارت و پستی این جماعت در مقابل پرفسور عزیزمون به چه درجه ای رسیده
اراس
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۵
در سکانسی از فیلم #بارکد، حامد (بهرام رادان) و میلاد (محسن کیایی) در حاشیه شهر گرفتار شده بودند. میلاد سرش را توی گوشی‌اش کرده بود. حامد با اعتراض گفت:

داری چکار می کنی؟
دارم تو صفحه اصغر فرهادی فحش می نویسم!
چرا؟!
میلاد بدون اینکه سرش را بلند کند خیلی حق به جانب می گوید:

واسه این که شورش رو درآورده، دیگه زیادی موفقه!

این ادم ها که از فرط حقارت به عزت و هویت تیم شون چوب حراج زدن رو زیاد جدی نگیرین.
001
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۹
این حرف ها رو کسانی میزنن که خودشون واسه نگه داشتن یه دلال صددلاری میگیرن و چشم شون رو، روی دلالی این یارو میبندن
jabi
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۰۱
مشکل اینجاست یه مشت بچه این حرف و گذاشتن تو دهن بقیه.ملت هم که عادت دارن به قبول کردن خبر هایی بدون سند و مدرک.فقط میخوان چیزی داشته باشن واسه کری خوندن.حالا مقایسه کنید با پست اینستاگرامی لیدر اصتغلال که گفته 100دلار گرفتن از شفر.
کامنت
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
شما میتونی تیتر، لید و متن اخبار و گزارشاتی که همین دو سایتی که نام بردی رو در اتفاقات مشابهی که برای استقلال و پرسپولیس میافته مقایسه کنی تا ببینی ناهار چقدر تاثیر داره و اینکه اصلا مسئله خود ناهار نیست شما هم داری مغالطه میکنی ناهار و هدایا باعث احساس صمیمیت و دوستی میشه . یه مسئله دیگه هم اینه که جدای بحث ناهار توی یه سایت یا خبرگزاری هم مثل بقیه جامعه یه عده طرفدار استقلال هستن و تقریبا 1.5 تا 2 برابر استقلالی ها هم خبرنگار پرسپولیسی هست و این هوادارای ناخودآگاه و حتی خودآگاه روی نوشته هاشون تاثیر میذاره . نمونش هم همین خبر رای حیرت آور کمیته انضباطی درباره بازی سایپا و پرسپولیس که باعث حیرت و انزجار هوادارای همه تیمای دیگه و نه فقط استقلال شد و در کمال تعجب هیچ خبرگزاری ای بهش نپرداخته انگار که رای خیلی عادلانه و منصفانه بوده!
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۰
عزیزم مثل اینکه چشمات آب مروارید داره
یه نگاه به توییتهای همین سایت آی اسپورت بنداز تا ببینی که خبرنگاران کیسه کش چه آتیشی گرفتن.
طرف برداشته عکس دایو شجاعیان را گذاشته تا مثلا علیه شجاع خلیل زاده لجن پراکنی کنه!
۷
mahdi
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۱۵
کسی که در مراسم نهارخوران حضور داره و رسما در پست هاش هم میگه "هرچی برانکو بگه" قطعا میخاره!
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۱۶
آقا اینا رو ول کنید. در مورد پیج استقلال با نزدیک ۱ میلیون فالوری صحبت کنید که به شفر گفت بره گمشه و اون ۱۰۰ یورویی هات رو هم نمیخوایم خخخخ
ناصر شجاعی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۲۵
کسی که یه ناهار بخوره معلوم نیست که بیشتر هم نگیره!
مگه قراره که خبرنگار یا هر کس دیگه ای در ملاء عام چیزی بگیره و حار بزنه ؟
۴
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
در این موزد بخصوص حق با شماست چون مثلا دولت هم ضیافت اطار و ناهار می دهد ؛
ولی مگر خود شماها از الفاظ دیگر استقبال نکردید ؛ مثل کی روشی پور و ...
مخصوصا این کی روشی پور ، چقدر هم همه خوششون اومده
۷ ۱
خخخ
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۴۳
این محسن که توی خبرهای قبلی به شما توهین می کرد همون کسری هست.
۲
مهدی ک
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۴۹
برانکو برای شما نویسندگان پرسپولیسی نعوذ بالله شده پیغمبر برانکو . لطفا کمی به نوشته های اخیر خود و دوستانتان نگاه کنید.یکی در میان پستهاتون در تخریب سرمربی تیم ملی و افزایش وجهه برانکو بوده لطفا بیش از این هوادار قرمز را برابر تیم ملی قرار ندین.
طاها
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۰۹
از قدیم گفته‌اند دعواها همه برای شکم است باید گفت بلکه دوستی ها هم برای شکم است. انسان تا ناهار و شام کسی را نخورد با او دوست نمی شود. شما البته هزاران تن آشنا دارید اغلب در معابر یا محافل به آنها می رسید همیشه با روی خوش به آن‌ها برخورد می‌کنید ولی هرگز رشته دوستی با آنها ممکن نمی‌شود تا مگر روزی یا شبی که او شما را بر سر سفره خود بخواند. نمک خوارگی، خوب طلسمی است مانند آن است که خوراک مردم سحر و جادویی دارد به محض اینکه وارد معده شما شد شما را اسیر و دست نشانده خداوند خود می‌سازد. زرنگ ترین ارباب رجوع ادارات کسانی اند که به جای هر رشوه نقدی یا جنسی، رئیس اداره را بر سر سفره مهمان می‌کنند. قطعی است که فردا صبح نخستین مراسله ای که از آن اداره صادر شود همان مکتوبی است که صاحب نهار دیروز خواسته و بر بالای آن به ورقه چهارگوشی از مقوای آبی تیره رنگ سنجاق کرده اند که روی آن به فارسی و انگلیسی به خط جلی نوشته شده است فوری. (استاد سعید نفیسی]کتاب ستارگان سیاه)
۶
محسن
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۰۳
همش به خاطره ١٠٠٠ روزي هست كه از موقع اومدن برانكو صدر جدول رو نديدن حتي با سه بازي بيشتر مشكلشون ١٠٠٠ روز هست كه شروع شده و حالا حالاها ادامه داره .اومدن برانكو رو تهمت الكي زدن به خاطره دوتا اوكرايني خدا هم نگذاشت و نه برداشت چند نفر رو با دلالي مربيشون اورد تو تيمشون كه الان گند بويان نايدينف با شش ميليارد در اومده دقيقا اندازه ي پول ژوزه كه ما به سختي پول رو جور كرديم حالا اينها چي كار ميكنن خدا داند طبق معمول با دزدي و كمك دولت حالا بماند الحاجي گرو و نيوماير هم گندشون چند وقت ديگه در مياد مادامي كه تهمت ميزنن به انسان درستكاري مثل برانكو همين بلاها سرشون مياد الان دارن از برد ما اتيش ميگيرن اتيش سري به پيجاشون بزنين حال ميكنين بدجور دارن ميسوزن.١٠٠٠ روز زيرمون بودن بدجور درد اوره براشون بدجور .اينها ديگه واقعا رد دادن به خدا كه عقلي براشون نمونده كه اين چرنديات رو ميگن حالا بماند شفرشون چه دلاليهايي ميكنه مادامي كه حواسشون به ما باشه و از خودشون غافل باشن متوجه ايراداشون نميشن البته ما اينهارو همين جوري ميخايم كم عقل و احمق .اصلا تف به پرچم و سر در باشگاه استقلال تف.
خخخ
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۴۰
کسری احمق هستم جدیدا اسمم رو عوض کردم به محسن
۲
!!!
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۴۱
کسری = محسن

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۲
خخخ
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۲۱
کسری
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۲۴
ای اسپرت تف تو روحت که پیامهای مارو چاپ نمیکنی اگه چاپ نکنی مارو خوش و تو رو سلامت.

....
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۰۷
هرررررررری

کسری = محسن
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۲
کیان
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۱:۰۸
خبرناهار
خیلی از معامله هارو سره میز غذا انجام میدن !
نه که غذا حکم رشوه رو داشته باشه و اینکه هیچ کس تو بچگی آرزو نمیکنه خبرنگار شه همه میخوان خلبان فوتبالیست دکتر مهندس شن حتی آتش نشان بشن ولی خبرنگاری و هیچکس نمیخواد میخوام به این برسم که خبرنگار های فوتبالی ( نه مفسران فوتبال ) یه سری آدم ضعیف و عقده ای هستن که هیچی نشدن, همه از قشر مستضعف هستن بایدم با تاج بد باشن طرفداره نماده مستضعفین که الان به خودشون میگن club باشن
شماها با آدمای ضعیف مثل خودتون حال میکنین دوست دارین اونا به جاهایی که شماها نرسیدین برسن ولی بدون نه شما و نع نماده مستضعفین ایران ( لنگ ) هیچی نمیشین, در ضمن شماها رو یه ذره تحویل بگیرن هم خودتون رو میفروشین وای به حال ناهارو تراول های هدایتی
نون هدایتی رو بخورین سرطان نزدکیه !
نوش جونتون
۵ ۱
کاج
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۱
فقط یه کیسه کش بی مغز میتونه درباره یه صِنف اینطوری حرف بزنه
شماها چرا اینقدر بی شعور و پررو هستین؟ یعنی هرکس دکتر مهندس نشد بی ارزشه؟
نماد مستضعف! تو خودت نماد پوچی و بی هویتی هستی که یه کامنت دادی به همه مملکت توهین کردی.
پولدار،باکلاس،مرفه شماها رو هم دیدیم وقتی سر تمرین هم راهتون نمیدن تا مبادا رو ماشین های بازیکنان خط بندازین. وقتی بازیکن و هوادار از دم قاتلین . دهنت رو ببند و تا وقتی شعور حرف زدن پیدا نکردی درش رو باز نکن
در ورزش هیچ ننگی بالاتر از حکومتی بودن نیست
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۴۴
دو کلمه هم از مادر عروس، خواست ور بزنه جفتک انداخت!
دقیقا خبرنگار واقعی خبر نهار نمیشه، فقط حکومتیا خبرنهار میشن.
تو هم اگه خبر نهار حکومتی نبودی توی صدا سیمای غیر مردمی از لنگ حمایت نمیکردی.


۳ ۱
کیسه متوهم
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
همه میدونن کیسه حکومتی ترین تیمه حداقل حرف های مصطفوی باید تا حالا خفه تون کرده بود. البته میدونیم واسه اینا حواس مردم رو از فلاکت کیسه پرت کنن همچین حرف هایی میزنه. هرموقع حیله و نیرنگ زدین خدا به خودتون برگردوند
محمد
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۰۶
بابا شما خبرنگارهای ایرانی تو تمام حوزه ها از سیاسی، اجتماعی، ورزشی و ... چیزی به نام شرف ندارید.کدوم خبری بوده که آزادانه منتشر کنید. کیه که ندونه بیشتر شماها با کارت های هدیه انتهای کنفرانس های خبری شارژ می شید ... شماها با یه نهار که هیچی با یه هزار تومنی هم پشتک بارو می زنید ...
۳
.
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۳۸
کسری = محسن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر