فهرست
۱.۵ میلیون یورو هزینه هر گل نیمار برای PSG
۱.۵ میلیون یورو هزینه هر گل نیمار برای PSG

۱.۵ میلیون یورو هزینه هر گل نیمار برای PSG

آی اسپورت - نیمار غایب بزرگ پیروزی 4 بر صفر شب گذشته (یکشنبه) پاری‌سن‌ژرمن در بازی لوکلاسیک مقابل مارسی بود، اما این اتفاق عجیبی به شمار نمی‌رفت. در حقیقت هواداران پاری‌سن‌ژرمن به ندیدن نیمار در ترکیب تیم‌شان بیشتر از دیدن او در زمین بازی عادت دارند. نیمار از تابستان سال 2017 که با قراردادی 222 میلیون یورویی (رقم فسخ قراردادش) از بارسلونا پاری‌سن‌ژرمن پیوست 63 بازی برای این تیم انجام داده در حالی که 64 بازی را از دست داده است. از این 64 بازی او 52 مسابقه را به خاطر مصدومیت، هشت بازی را به خاطر محرومیت و چهار جلسه را به خاطر بلاتکلیفی در نهایی شدن بازگشتش به بارسلونا در ابتدای فصل از دست داد.

با توجه به تعداد بازی‌هایی که نیمار برای پاری‌سن‌ژرمن انجام نداده است، هر بازی او برای تیم فرانسوی به نسبت مدتی که از قراردادش گذشته، بیش از یک میلیون یورو هزینه داشته است. همچنین هر گلی که او تا الان زده است (تا الان 55 گل) برای ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن نزدیک به 1.5 میلیون یورو هزینه داشته است.

الخلیفی نه تنها بابت خرید نیمار 222 میلیون یورو به بارسلونا پرداخت کرد، بلکه به این بازیکن برزیلی ماهانه 3.1 میلیون یورو حقوق می‌دهد و تا الان 26 ماه به او حقوق داده است که مجموعاً رقمی بالغ بر 80 میلیون یورو می‌شود. به این ترتیب مجموع هزینه‌ای که PSG برای داشتن نیمار تا این مقطع از قراردادش متحمل شده است، از 300 میلیون یورو فراتر می‌رود و این در حالی است که ورود این بازیکن برزیلی به پارک‌دوپرنس تغییر محسوسی در نوع افتخارات پاریسی‌ها به وجود نیاورد و آنها بعد از دو سال از زمان خرید نیمار همچنان در حسرت لیگ قهرمانان اروپا هستند. نیمار تا پایان فصل 22-2021 با پاری‌سن‌ژرمن قرارداد دارد.

     
آی اسپورت
2019-10-28 22:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید