فهرست
درباره داور دربی؛ شانس حیدری بیشتر از بنیادی‌فر
درباره داور دربی؛ شانس حیدری بیشتر از بنیادی‌فر

درباره داور دربی؛ شانس حیدری بیشتر از بنیادی‌فر

آی اسپورت - روز گذشته اسامی داوران هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر اعلام شد. در این فصل بازی رفت دو تیم استقلال و پرسپولیس در هفته چهارم رقابت‌ها برگزار می‌شود. در روزهای گذشته نام‌های مختلفی از جمله علیرضا فغانی، موعود بنیادی‌فر، مهدی سیدعلی و بیژن حیدری برای قضاوت دربی مطرح شده بودند. با توجه به اتفاقات چند وقت گذشته و اعلام داوران هفته‌ی سوم رقابت‌های لیگ برتر شانس بنیادی‌فر و حیدری بیشتر از سایر گزینه‌ها است. علیرضا فغانی داور شناخته شده‌ی فوتبال ایران که رده بندی جام جهانی 2018 روسیه را هم سوت زده است، به تازگی خبر داده که از ایران مهاجرت می‌کند و با توجه به عدم حضور او در ایران شانسی برای قضاوت در دربی هم ندارد.

مهدی سیدعلی دیگر داوری است که نام او برای قضاوت در دربی مطرح شده بود. سیدعلی با توجه به اینکه بازی هفته سوم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان را در ورزشگاه آزادی سوت می‌زند، شانسی برای قضاوت در دربی که هفته‌ی چهارم برگزار می‌شود، ندارد. محمدرضا اکبریان هم که بازی نفت مسجد سلیمان و استقلال تهران را در هفته سوم سوت می‌زند، او هم مانند سیدعلی شانسی برای قضاوت در دربی ندارد.

موعود بنیادی‌فر که بعد از علیرضا فغانی نفر دوم لیست بین‌المللی داوری ایران است و در روزهای گذشته برخی از کارشناسان او را شانس اصلی قضاوت در دربی می‌دانستند، در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر بازی سایپا و نساجی را سوت می‌زند. بنیادی‌فر اگر به عنوان داور دربی انتخاب شود، اولین سوتش را در حساس‌ترین بازی فوتبال ایران تجربه می‌کند. بنیادی‌فر در لیگ نوزدهم برای استقلال سوتی نزده است و بازی هفته اول پرسپولیس مقابل پارس جنوبی جم که با برد سرخپوشان پایتخت همراه بوده را قضاوت کرده است.

کمیته داوران اگر بخواهد دربی را به داوری بسپارد که تجربه قضاوت در این بازی را دارد و برای انتخاب داور ریسک نکند، بیژن حیدری محتمل‌ترین گزینه برای سوت زدن این بازی است. حیدری در لیگ نوزدهم فقط یک بازی که حساس‌ترین بازی این فصل تا قبل از دربی بوده را سوت زده است. حیدری که بازی تراکتور و پرسپولیس را به خوبی قضاوت کرد، در هفته‌ی سوم لیگ هم قضاوتی را بر عهده ندارد تا او هم یکی از شانس‌های قضاوت در دربی باشد. 

نود

  ۱  
آی اسپورت
2019-09-08 16:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
عباس
يكشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸، ۱۹:۲۳
حیدری بازی تراکتورسازی و پرسپولیسو "به خوبی" قضاوت کرد!!!!!؟ گل آفسایدو عمه من قبول کرد؟ با توجه به تاثیرگذاری مهاجم و اینکه حدود ده متر در آفساید بود دیگه فقط کمک داور مقصر نیست و خود داورم به راحتی میتونست آفسایدو ببینه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر