فهرست
جوكو در آستانه فصلی سخت
جوكو در آستانه فصلی سخت

جوكو در آستانه فصلی سخت

آی‌اسپورت- ناكامی‌های نواك جوكوویچ هنوز ادامه دارد‌؛ برای چهارمین بار متوالی این تنیس‌باز صرب از رسیدن به نیمه‌نهایی تورنمنت‌هایی كه در آن بازی كرده باز مانده است. شرایط برای مرد شماره 2 فعلی دنیا كمی نگران‌كننده است به ویژه اینكه او یك سال پیش، پادشاه بی‌رقیب دنیای تنیس بود. با وجود وعده‌هایی كه خودش داده بود اوضاع هنوز برایش بهتر نشده است. او ابتدا نمی‌خواست در تورنمنت مسترز 1000 مونت كارلو به میدان برود ولی در نهایت راضی شد شانسش را برای بازی در زمین‌های خاك رس امتحان كند‌؛ این امتحان هم برایش بیش از سه بازی طول نكشید‌؛ دو تای اول را برابر ژیل سیمون و پابلو كارنو برد ولی سومی را باخت. نواك در شرایطی در مرحله یك‌چهارم نهایی مقابل داوید گوفن بلژیكی به میدان رفته بود كه پیش از این هرگز در تقابل‌های رودررو به این رقیب بلژیكی نباخته بود. در نهایت اما 2 بر یك شكست خورد‌؛ ست‌های اول و سوم را با نتیجه 6 بر2 و 7 بر5 واگذار كرد و تنها در ست دوم بود كه توانست 6 بر3 برنده شود.

حذف از گردونه رقابت‌های مونت كارلو برایش كارنامه بدتری هم به جا گذاشت؛ برای اولین بار از سال 2006 تا به حال، او از حضور در مرحله نیمه‌نهایی سه مسترز نخست سال بازمانده است‌؛ نوله در یك‌هشتم نهایی مسترز ایندیانا ولز حذف شد، میامی را به دلیل مصدومیت از دست داد و حالا هم كه در مونت كارلو نتوانست به نیمه‌نهایی برسد. عده‌ای از كارشناسان تنیس می‌گویند پیشرفت كمی در بازی‌‌اش نسبت به ماه‌های گذشته به وجود آمده ولی هرچه كه هست این پیشرفت نتوانسته كمكی به مرد شماره یك سابق تنیس دنیا كند كه دستش به جامی برسد. فعلاً تنها دلخوشی‌‌اش همان قهرمانی در جام كوچك دوحه در ابتدای سال است. مورد مشخص اینكه برای مرد شماره 2 كنونی تنیس دنیا، تورنمنت‌های كابوس‌وار همچنان به قوت خود باقی است. «هركاری از دستم برمی‌آمد برای خوب بازی كردن انجام دادم. فكر كردم بهتر از ماه‌های اول بازی كردم ولی هنوز برای بازی در این نوع زمین‌ها نیاز به كارهای بیشتری است. باید بیشتر دوید. می‌دانم كه می‌توانم به چیزی كه می‌خواهم برسم. امیدوارم هفته‌های آینده به این مهم برسم». نواك در شرایطی این صحبت‌ها را بر زبان آورد كه در كنفرانس خبری‌‌اش دل و دماغ زیادی برای حرف زدن نداشت.

نواك جوكوویچ: چیزی برای گفتن ندارم

نواك جوكوویچ پس از حذف از رقابت‌های مونت كارلو صحبت‌های بسیار كوتاهی با «اكیپ» انجام داده كه در زیر آن را از نظر می‌گذرانید.

* چه احساسی بعد از شكست مقابل داوید گوفن دارید؟

در ابتدای ست سوم دو تای بریك داشتم كه می‌توانستم از آنها استفاده كنم ولی فرصت را از دست دادم. می‌خواهم بگویم فرصتش را داشتم ولی نتوانستم از آن استفاده كنم. روزهای قبلی توانسته بودم در این بازی نه، به هر حال ورزش همین است.

* وقتی مسابقه تمام شد چه حسی داشتید؟ خستگی؟ عصبانیت؟

وقتی بازی 4 بر3 بود و می‌خواستم سرویس بزنم نور آفتاب خیلی اذیت می‌كرد؛ یعنی تأثیرگذار بود روی امتیاز. در چنین شرایطی رعایت تایمینگ خیلی كار دشواری است. داوید بلد بود چطور از سرویس‌هایش استفاده كند. آفرین به او.

* با توجه به دو بازی قبلی‌‌تان در این تورنمنت كه طولانی شد فكر می‌كنید شروع بازی مقابل گوفن، از لحاظ بدنی مشكل داشتید؟

خب كارم را آهسته شروع كردم شاید به خاطر همین دلیلی است كه شما می‌گویید ولی هرچه مسابقه جلوتر رفت احساس كردم بهتر شده‌ام. نزدیك به یك ست و نیم خوب بازی كردم.

* ابتدای تورنمنت مدام می‌گفتید الان چند وقتی است كه حس می‌كنید بهتر بازی می‌كنید. حالا چه توضیحی برای این شكست دوباره دارید؟

حرفی برای گفتن ندارم. فقط باید بیشتر تلاش كنم.

* در حال حاضر به چه چیزی نیاز دارید؟

نمی‌دانم. هرچه كه بلد بودم را انجام دادم. باید تمرینات بیشتری داشته باشم تا بتوانم خودم را بهتر با زمین‌های خاكی سازگار كنم.

سجاد فیروزی

 

     
آی اسپورت
2017-04-23 19:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر