فهرست
آماربازی با لیورپول-سیتی؛ بدترین شروع با پپ
آماربازی با لیورپول-سیتی؛ بدترین شروع با پپ

آماربازی با لیورپول-سیتی؛ بدترین شروع با پپ

آی اسپورت - با برد ۳-۱ لیورپول مقابل منچسترسیتی در هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس، قرمزها موفق شدند فاصله خود با تیم دوم جدول رده بندی را به عدد ۸ افزایش دهند. نکات جالب توجه این دیدار به شرح ذیل است:

لیورپول با رکورد کسب امتیاز پس از گذشت ۱۲ هفته از آغاز لیگ برتر مساوی کرد. این تیم ۳۴ امتیاز کسب کرد که پیش از این منچسترسیتی در فصول ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ هم موفق به ثبت چنین رکوردی شده بود. منچسترسیتی در فصل ۲۰۱۸ و چلسی در فصل ۲۰۱۴ با ۳۲ امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

لیورپول در پایان هفته دوازدهم موفق شده با اختلافی ۸ امتیازی در صدر جدول لیگ برتر قرار گیرد. فقط منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۳ با اختلافی ۹ امتیازی با تیم دوم در پایان هفته دوازدهم، فاصله امتیازی بیشتری به ثبت رسانده است.

لیورپول برای سومین بار در تاریخش موفق شد در ۱۳ دیدار متوالی خانگی اش در لیگ به برد دست یابد. پیش از این از ژانویه تا دسامبر ۱۹۷۲ (۲۱ برد) و از آوریل تا نوامبر ۱۹۸۵ (۱۳ برد) هم موفق به ثبت چنین رکوردی شده بودند. نکته جالب اینکه در این ۱۳ دیدار این تیم موفق شده تاتنهام (۲)، آرسنال (۲)، منچستریونایتد، چلسی و منچسترسیتی را شکست دهد.

لیورپول برای اولین بار از سپتامبر تا اکتبر ۲۰۱۴، در ۹مسابقه متوالی اش در تمامی رقابت ها گل دریافت کرده است.

لیورپول در سال ۲۰۱۹، ۲۱ بار در لیگ برتر با ضربات سر گلزنی کرده است. برنلی، اورتون و منچسترسیتی با ۱۱ گل در رده بعدی قرار دارند.

لیورپول در ۲۳۳ بازی اخیرش در آنفیلد در مسابقات لیگ برتر، زمانی که با  +۲ گل از حریف پیش افتاده است، شکست نخورده است. ۲۲» برد و ۵ تساوی در این مسابقات به دست آمده است.

لیورپول پس از لسترسیتی در سال ۲۰۱۶، به دومین تیم لیگ برتر بدل شد که موفق شده ۲ گل در ۱۵ دقیقه ابتدایی یک مسابقه لیگ برتر وارد دروازه تیم پپ گواردیولا کند.

منچسترسیتی پس از گذشت ۱۲ هفته از لیگ برتر، ۲۵ امتیاز کسب کرده که ضعیف ترین آمار در زمان مربیگری گواردیولا در این تیم بوده است.

منچسترسیتی در فصل ۲۰۱۷ فقط ۱۴ امتیاز و در فصل ۲۰۱۸ فقط ۱۶ امتیاز از دست داده بود. اما تا پایان هفته دوازدهم فصل ۲۰۱۹، ۱۱امتیاز از دست داده است.

یورگن کلوپ بیشتر از هر مربی دیگری موفق شده از سد پپ گواردیولا بگذرد. آمار  او هشت برد است. ژوزه مورینیو (۵)، مائوریسیو پوچتینو (۳) و آرسن ونگر (۳) در جایگاه های بعدی قرار دارند.

پپ گواردیولا تاکنون ۴ بار در مسابقات خارج از خانه اش در تمامی رقابت ها در استادیوم آنفیلد شکست خورده است، که بیشتر از هر استادیوم دیگری در دوران مربیگری اش است.

گل فابینیو، نهمین گل لیورپول از خارج از محوطه جریمه در تمامی مسابقات فصل جاری است، که بیشتر از هر تیم دیگر لیگ برتری در فصل جاری است.

محمد صلاح به رکورد ۳۸ گل خانگی برای لیورپول در لیگ برتر رسید. از زمان پیوستن صلاح به لیورپول در سال ۲۰۱۷، هیچ بازیکنی به اندازه او در مسابقات خانگی لیگ برتر موفق به گلزنی نشده است. صلاح در ۴۴ بازی لیگ برتر در آنفیلد، با ۳۸ گل و ۱۴ پاس گل، روی ۵۲ گل تاثیر مستقیم داشته است.

محمد صلاح به رکورد ۴۰ گل در ۵۰ بازی در مسابقات خانگی در لیگ برتر دست یافت. آلن شیرر و فرناندو تورس (۴۱ بازی)، اندی کول (۴۸ بازی) و رود فن نیستلروی، رابی فاولر و محمد صلاح (۵۰ بازی) کمترین بازی خانگی را برای رسیدن به رکورد ۴۰ گل در لیگ برتر انجام داده اند.

سادیو مانه در سال ۲۰۱۹، ۸ بار با ضربه سر در لیگ برتر گلزنی کرده و از این لحاظ با کریس وود مساوی کرد. جیمی واردی ۵ گل به ثمر رسانده است.

در مسابقاتی که فابینیو از ابتدا در ترکیب لیورپول در لیگ برتر به میدان رفته، این تیم هرگز شکست نخورده است. ۲۶ برد و ۵ تساوی در این دیدارها برای قرمزها حاصل شده است.

سرخیو آگوئرو در ۸ بازی و ۵۳۰ دقیقه حضور در آنفیلد در مسابقات لیگ برتر، ۱۳ شوت زده که ۴ تای آن ها درون چهارچوب بوده، اما هیچ کدام تبدیل به گل نشده است.

مثلث محمد صلاح، سادیو مانه و روبرتو فیرمینو در فصل جاری لیگ برتر ۱۷ گل به ثمر رسانده اند که بیشتر از آرسنال و منچستریونایتد (هر کدام ۱۶ گل) می باشد.

طرفداری

۲    
آی اسپورت
2019-11-11 00:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر