فهرست
همه دغدغه های زیدان پیش از ال کلاسیکو
همه دغدغه های زیدان پیش از ال کلاسیکو

همه دغدغه های زیدان پیش از ال کلاسیکو

آی ‌اسپورت – شکست در ال کلاسیکو برای لوس بلانکوس به منزله فاصله 14 امتیازی با بارسلونا (علیرغم یک بازی کمتر) خواهد بود؛ پس زیدان هم می داند که برای زنده نگه داشتن شانس های تیمش، چاره ای جز پیروزی نخواهد داشت. در ادامه، دغدغه های احتمالی سرمربی موفق رئال مادرید را پیش از ال کلاسیکو بررسی خواهیم کرد.

کاهش فاصله با بارسلونا

اولین ال کلاسیکوی فصل باید با کسب 3 امتیاز برای رئال مادرید همراه باشد و حتی تساوی، فاصله 11 امتیازی بین دو تیم (علیرغم یک بازی کمتر کهکشانی ها) را در صدر جدول حفظ خواهد کرد و بعد از تعطیلات زمستانی، زمان تمرکز روی کوپا دل ری خواهد بود. تیم زیدان در فصل جاری خصوصا در برنابئو و مقابل هواداران در بهترین شرایط خود قرار نداشته و اگرچه در فصل پاییز آنها تلاش زیادی برای تبدیل کردن مالکیت خود بر بازی به زدن گل کردند، اما در نهایت امتیازات مهمی برابر والنسیا، لوانته و بتیس از دست رفت.

اما اگر رئال مادرید روی فرم باشد، خصوصا در بازی های بزرگ، آنها قادر به شکست دادن هر حریفی هستند و برتری 1-5 در ماه آگست در سوپرکاپ برابر بارسا موید این موضوع است و آنها برای حفظ شانس قهرمانی در لالیگا، به نمایشی مشابه در دیدار شنبه ظهر نیاز دارند.

 آینده مبهم رونالدو

بعد از آنکه رونالدو بعد از دیدار فینال جام باشگاه های جهان در مورد آینده خود مبهم صحبت کرد، قابل درک است که تمرکزها در ال کلاسیکو روی این ستاره پرتغالی باشد. بعد از فتح 5 جام با رئال در سال 2017 و اضافه کردن یک توپ طلای دیگر به کلکسیون، رونالدو احساس می کند شرایطی مشابه مسی در بارسا و نیمار در PSG که حقوقی بالاتر از او دریافت می کنند، ندارد.

رونالدو
رونالدو

اما فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه نظر متفاوتی دارد و معتقد است 3 سال و نیم از قرارداد بزرگی که او 12 ماه قبل با CR7 امضا کرده باقی مانده است و با توجه به اینکه او در ژانویه آتی 33 ساله می شود، رونالدو خواهان زیادی ندارد. هر دو دیدگاه قابل درک است و اگرچه زیدان توانایی قابل درکی در آرام کردن آتشی که سرمربیان زیادی طی سالهای اخیر در آن در برنابئو سوخته اند را دارد؛ اما به هر حال سرمربی فرانسوی این وسط گیر کرده است. پس اگر رونالدو شخصا تیم را در پیروزی در الکلاسیکو در روز شنبه هدایت کند، موقعیت او در باشگاه قوی تر خواهد بود؛ در غیر این صورت ، ممکن است تغییرات شگفت انگیزی در سال 2018 در اطراف باشگاه شکل پذیرد.

بازسازی دوباره BBC

از زمان شکست در ال کلاسیکو در آوریل قبل، هنوز 3 بازیکن مثلث خط حمله رئال کنار هم بازی نکرده اند و وجود محرومیت ها و آسیب دیدگی ها باعث شده زیدان آرایش تیم را تغییر داده و از پلی میکری به نام ایسکو در خط میانی 4 نفره استفاده کند. اما بازگشت گرت بیل به اوج و نمایش خیره کننده او در جام باشگاه های جهان در دیدارهایی که از روی نیمکت راهی میدان شد، باعث شده زیدان در موقعیت تصمیم سازی قرار بگیرد. با فرم اسفناکی که بنزما در ابوظبی نشان داد، شاید خروج او از ترکیب نیز یک راه حل باشد؛ اما علیرغم علاقه زیدان به مهاجم هموطن خود، شاید این تصمیم چه از لحاظ فنی و سیاسی دشوار، اما صحیح باشد.

مشکلی به نام لیونل مسی

بارسا در 3 بازی 4 دیدار آخر لالیگایی خود در برنابئو همانند آخرین بازی با درخشش و گل دقایق پایانی لیونل مسی پیروز بوده. هفته گذشته ژابی آلونسو فاش کرد که چگونه بازیکنان رئال مادرید در دوران حضور مورینیو، مقابله با لیونل مسی را آموختند و کاسمیرو نیز تا به حال به طور واضح در مورد رویکرد فیزیکی خود در مواجهه با این ستاره صحبت کرده است.

مسی
مسی

زیدان همچنین یارگیری متئو کواچیچ در دیدار برابر بارسا در سوپرکاپ را در خاطر دارد. شاید چاره کار، حضور همزمان هافبک کروات و کاسمیرو در میدان باشد؛ اما شاید در این شرایط که کهکشانی ها به 3 امتیاز نیاز دارند، راضی کردن هواداران و کارشناسان در خصوص این تصمیم آسان نباشد.  

بازار نقل و انتقالات زمستانی

آخرین بازی رئال مادرید در سال 2017، به احتمال زیاد به نکاتی در مورد اینکه چگونه پرز و زیدان در سال جدید باید تیم را تقویت کنند، اشاره خواهد کرد. خروج تابستانی بازیکنانی چون آلوارو موراتا، خامس رودریگز و په په باعث شد بسیاری در برنابئو در این تئوری هم عقیده باشند و بگویند این تیم دارای کمبود تجربه است و حتی رونالدو این نظریه را تایید کرده.

البته دیگر بازیکنان از جمله سرخیو راموس کاپیتان باشگاه می گویند که وضعیت خیلی هم بد نیست و جوانان با استعدادی مانند مارکو آسنسیو و دنی سبایوس سزاوار زمان و فضا برای پیشرفت هستند. اگر این بازیکنان آماده هستند، باید خود را در بازی روز شنبه ثابت کنند. اگر زیدان خصوصا در شرایطی که از بارسا عقب باشد از نیمکت خود استفاده نکند، فشار برای تقویت در زمستان و خرید یک بازیکن بزرگ افزایش خواهد یافت.

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2017-12-20 13:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر