فهرست
سیدجلال: هیچ چیز تمام نشده
سیدجلال: هیچ چیز تمام نشده

سیدجلال: هیچ چیز تمام نشده

 آی اسپورت- جلال حسینی یک هفته فوق العاده درخشان را پشت سر گذاشت. با تیم ملی در ازبکستان برنده شد. با تیم ملی کره جنوبی را شکست داد و یک افتخار فردی تاریخی؛ انتخاب شدن به عنوان یکی از 11 بازیکن تیم منتخب مجله فرانس فوتبال از مقدماتی جام جهانی.

 

بازی مهم با کره جنوبی آنهم در روز تاسوعا و شب عاشورا. اوضاع تان چطور بود؟

خدا را شکر می کنم در روزی به بزرگی و عظمت روز تاسوعا که برای همه ما ایرانی ها و شیعیان از ارزش بسیار بالایی برخوردار است توانستیم پیروز باشیم و دل مردم را خوشحال کنیم. قطعا بزرگی روز تاسوعا و عظمت آن تاثیر روحی فوق العاده ای روی بچه های ما گذاشت که نتیجه اش را در زمین دیدید. وقتی کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر زمان برگزاری بازی مخالفت کرد، همه بازیکنان تیم ملی و حتی کادر فنی دست به دست هم دادند تا در این روز خاص سربلند شوند. ما علاوه بر اینکه توانستیم 3 امتیاز مهم و حیاتی را در این دیدار به دست بیاوریم توانستیم فرهنگ حسینی و شور و عشق مردم نسبت به امام حسین (ع) را به دنیا نشان دهیم. تا جایی که شنیده ام بسیاری از رسانه ها به طور مفصل به عزاداری مردم و پرچم های نصب شده در آزادی اشاره کردند و این موضوع ما را خیلی خوشحال کرد. البته که ما بازیکنان دوست داشتیم در چنین شب عزیزی به عزاداری مشغول باشیم اما کار بزرگی که در زمین انجام دادیم و توانستیم مردم را خوشحال کنیم ارزش دارد. ضمن اینکه دنیا فهمید که مردم ما چقدر برای دین و ایمان شان ارزش قایل هستند.

 

چقدر هم خوب بازی کردیم.

همینطور است. این دیدار یکی از مهمترین بازیهای ما در مرحله گروهی بود. نمی خواستیم آمار فوق العاده ای که مقابل کره جنوبی داشتیم را از دست بدهیم. کره ای ها با تمام توان به ایران آمده بودند تا شکست های اخیرشان را جبران کنند. خودتان دیدید که قبل از بازی چه جنگ روانی به راه انداختند. برای آنها قابل هضم نبود که بخواهند برای چهارمین بار مقابل ایران شکست بخورند. این بازی فراتر از استانداردهای فوتبال آسیا بود و ما هم با فوتبال زیبایی که به نمایش گذاشتیم نشان دادیم بی دلیل برترین تیم آسیا نیستیم. برد در این دیدار برای مان اهمیت زیادی داشت چون هم می خواستیم صدرنشینی را حفظ کنیم و هم بردن کره که یکی از اصلی ترین رقبای مان برای صعود به جام جهانی است اهمیت زیادی داشت. خدا را شکر که با حمایت مردم و تلاش و غیرت بچه ها و درایت کادر فنی به هدف مان رسیدیم و برد باارزشی به دست آوردیم.

 

با بردن کره جنوبی و ازبکستان خیلی ها فکر می کنند کارمان برای صعود تمام شده است. این را قبول داری؟

درست نیست بخواهیم فکر کنیم کارمان برای صعود تمام شده است. برد کره جنوبی پایان کار ما نیست. با برگزاری دیدارمان مقابل سوریه فقط دور رفت بازیها به پایان رسیده و هنوز دور برگشت باقی مانده است. قبول دارم که الان با 3 برد از 4 بازی شرایط بسیار خوبی داریم و اگر سوریه را هم ببریم تا اندازه ای خیال مان راحت می شود اما یادتان نرود 4 سال پیش هم در دور رفت شرایط خوبی داشتیم اما در دور برگشت ناگهان اتفاقات بدی افتاد. البته قرار نیست امسال هم همینطور شود و ما اجازه نخواهیم داد که کار صعودمان به هفته های آخر بکشد اما نباید هم از الان خودمان را صعود کرده به جام جهانی بدانیم. اکنون شرایط فوق العاده مساعدى براى حضور در جام جهانى داریم اما هنوز راه زیادى تا پایان باقى مانده است. ٥ بازى و ١٥ امتیاز معادلات زیادى را رقم خواهد زد اما بازیکنان باتجربه و کادر فنى به خوبى می دانند که نباید همه چیز را پایان یافته و آسان تلقى کنیم. کره همچنان مدعى است و قطر و ازبکستان نیز نمی خواهند شانس خود را از دست رفته ببینند. چین و سوریه نیز مى توانند از هر غفلتى براى ضربه زدن سود ببرند و باید کاملا آماده باشیم. حواس مان باید خیلی جمع باشد و اجازه ندهیم کار صعودمان به اما و اگر بکشد.

 

بردن ازبکستان و کره جنوبی و سپس حضور در ترکیب تیم منتخب مقدماتی جام جهانی. از این بهتر برای تو وجود نداشت.

از شنیدن این خبر هم شوکه شدم و هم هیجان زده. برای من باعث افتخار و خوشحالی است که نامم در بین بزرگترین بازیکنان فوتبال مطرح شده است. خوشحال کننده ترین موضوع هم برایم این است که بازیهای خوب من همراه شده با موفقیت تیم ملی و این ارزش زیادی برایم دارد. باید از تمام همبازیانم و اعضای کادر فنی تشکر کنم چون همه آنها در این افتخار بزرگ سهم دارند. همه اعضای تیم ملی برای موفقیت این تیم زحمت کشیده اند وگرنه من اگر به تنهایی خوب بودم دیده نمی شدم. این افتخار را به همه مردم کشورم تقدیم می کنم که در سرما و گرما حامی ما هستند و حضورشان به بچه های تیم ملی انرژی می دهد.

 

این همه موفقیت در این سن و سال عجیب نیست؟

سن و سال در فوتبال امروز دیگر مطرح نیست. تمرین و زندگی سالم یک فوتبالیست باعث می شود همیشه در اوج قرار داشته باشد. خدا را شکر من هم شرایط خوبی دارم و تا زمانی که ببینم می توانم برای تیم کشورم مثمرثمر باشم بازی می کنم. امیدوارم بتوانم به بازیهای خوبم ادامه دهم و در خدمت تیم ملی و پرسپولیس باشم.

 

چرا نمی بازیم؟

اگر اشتباه نکنم حدود 3 سال و نیم است که به تیمهای آسیایی نباخته ایم و این نشان از قدرت تیم ملی ما دارد. امیدوارم این روند را ادامه دهیم و بدون باخت به جام جهانی برسیم هرچند که کار سختی داریم.

 

چرا گل نمی خوریم؟

خدا را شکر می کنم که در 4 بازی سختی که داشتیم، توانستیم دروازه تیم ملی را بسته نگه داریم. شاید خیلی ها فکر کنند گل نخوردن تیم ملی فقط به خاطر نمایش خوب مدافعان و دروازه بان است اما همه بچه ها و سازمان دفاعی تیم ملی در این موفقیت نقش دارند.

 

هفته نامه «فوتبال ایرانی»

۱    
آی اسپورت
2016-10-18 19:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر