فهرست
جاودانگی یک اسنایپر
جاودانگی یک اسنایپر

جاودانگی یک اسنایپر

آی اسپورت - ما دلباخته فوتبال ایتالیا بودیم، افعی‌ها تنها تیمی بودند که تا حدودی از کالچوپولی در امان ماندند و پس از یک دوره قهرمانی با مانچینی به گام بعدی اهداف موراتی رسیده بودند؛ قهرمانی در اروپا. مورینیو با سابقه موفقیت خیره‌کننده در پورتو و فتح لیگ قهرمانان به اینتر آمد و حالا زمان رسیدن بازیکنان تاثیرگذار بود. اتوئو در یک معاوضه زیرکانه به اینتر آمد و زلاتان تنها چیزی بود که به بارسلونا رسید. وسلی اسنایدر و میلیتو هم از راه رسیدند و کم کم یک تیم و یک هیولای مخوف متولد شد.

رئال مادرید خیال کرد فروش اسنایدر یک دستاورد است و احتمالا آنجا هیچکس هسته اتم توی قلب او را ندیده بود. حالا کوروانورد تمام قد پشت این مجموعه است و جوزپه مه‌آتزا هر روز جلوه‌های زیباتری از فوتبال را می‌بیند. اسنایدر آنقدر پاس‌ها را دقیق می‌فرستد که میلیتو چاره‌ای جز گلزنی ندارد. قهرمانی اروپا و کسب سه‌گانه اینتر را به تنها تیمی تبدیل کرد که این عنوان را به دست می‌آورد و این چیزها بدون اسنایدر ممکن نبود. "جاودانگی" یک کلمه معمولی نیست و "اسنایپر" تکه‌ای از پازل اینتر جاودانه بود.

جام‌جهانی دو هزار و ده برای او بدل به یک رویداد بی‌نظیر شد. تیرانداز بی‌رحم هلندی، ضربات ایستگاهی و پاس‌ها را جایی می‌فرستاد که باید. او حتی در یک‌چهارم نهایی برابر برزیل، برای اولین بار در دوران فوتبالش با سر گلزنی کرد. تقریبا هیچکس شک نداشت که او بهترین و آماده‌ترین فوتبالیست آن دوره است و در بیشتر بازی‌ها، بهترین بازیکن زمین می‌شد. توپ طلا اما در بهت و ناباوری به مسی رسید و خنده‌دار اینکه در همان سال دیگو میلیتو اصلا جزو ده‌نفر نهایی برترین بازیکنان جهان نبود.

استارت‌های سریع، گل‌های زیبا و پاس‌های جادویی، جام‌ها و خاطرات خوب همه چیزی است که از وسلی اسنایدر باقی مانده. پسر بچه‌ای که قد کوتاهش مانعی برای آرزوهای بلندش نبود. مدل موفقیت هلندی، زندگی شخصی سالم و فوتبال بی‌حاشیه از اسنایدر یک فوتبالیست جذاب ساخت و سالهای آخر فوتبالش در گالاتاسرای و الغرافه به آرامی سپری شد. وسلی تیرانداز امروز کفش‌هایش را آویزان می‌کند و بخشی از حافظه فوتبالی ما را برای همیشه با خودش به آلبوم خاطرات می‌برد.

 

۷    
آی اسپورت
2019-08-14 00:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر