فهرست
Q&A هفتگی با گیوم بلگه: بهترین جانشین برای اینیستا؟
Q&A هفتگی با گیوم بلگه: بهترین جانشین برای اینیستا؟

Q&A هفتگی با گیوم بلگه: بهترین جانشین برای اینیستا؟

آی اسپورت- گیوم بلگه، کارشناس اسکای اسپرتس، به سوالات توئیتری هواداران پاسخ داده است. در زیر به سوال و جواب این هفته می پردازیم.

- باشگاه های لالیگا برای جذب بیشتر هواداران در ورزشگاه ها باید چه کنند؟ وقتی استادیوم ها پر هستند مسابقات هم  بهتر می شوند.

باشگاه های لالیگا هزینه می کنند، اما صندلی هایشان خالی است. عجیب است نه؟ اما این اولین راهکار برای آوردن هواداران به ورزشگاه ها است. هنوز باشگاه ها قدیمی فکر می کنند و اصلا نمی خواهند قیمت بلیت ها را کم کنند. آمار نشان می دهد که ساختن امکانات بهتر می تواند تاثیرگذار باشد.

- اینیستا برای بازی آماده است  اما مانند قبل برای بارسا تاثیرگذار نیست. به نظرت کدام بازیکن جایگزین مناسبی برای اوست؟

روزی که او بخواهد بازنشسته شود روز غمگینی خواهد بود. خیلی غمگین. اما فعلا او عالی بازی می کند و این برای بارسا هم خوب است. فکر می کنم اگر مربی ای با فلسفه متفاوت از انریکه روی کار بیاید به او و دنیس سوارس در کنار هم بازی می دهد. دنیس هم می تواند مسیر او را طی کند، اما نیاز به مربی ای است که به او ایمان داشته باشد. انریکه راکیتیچ را ترجیح می دهد و اخیرا هم آندره گومس را. تریگوروس در ویارئال هم به نظر یک اینیستای دیگر است. در نهایت به نظرم اینیستا قابل جایگزینی نیست.

- آیا راکیتیچ جایگاهش را از دست داده و آن را به آندره گومس داده است؟

انریکه می خواهد گومس سبک بازی بارسا را زودتر یاد بگیرد تا بتواند جانشینی برای بوسکتس باشد. به همین دلیل راکیتیچ در 6 بازی اخیر تنها 2 بار در ترکیب اصلی بوده است. آندره گومس مداوم تر بازی کرده، اما باید ببینیم انریکه چه کسی را برای دربی بارسلونا ترجیح می دهد. اما گومس فعلا دقایق بیشتری از آن چه بر اساس عملکردش استحقاقش را داشته، بازی کرده است. باید دید برنامه انریکه تا پایان چیست.

- فکر می کنی مادرید بتواند یک فصل شکست ناپذیر داشته باشد؟ اگر بتواند دستاوردش بزرگ تر از دستاورد آرسنال در لیگ برتر بوده است؟

در گذشته بایرن، بارسلونا و رئال مادرید همه به خاطر جام جهانی باشگاه ها به دردسرهایی افتاده اند. پس باید ببینیم چه می شود. لالیگا خیلی رقابتی شده و نمی دانم چه اتفاقی می افتد. اما سیستم چرخشی زیدان شایسته تمجید است. البته برای نتایجش هم همین طور. من باید موضعم نسبت به او را تغییر دهم. من او را به عنوان یک مربی قبول نداشتم و فکر می کردم در حال یاد گرفتن است، اما مربی ای است که توانسته در مادرید به خوبی کار کند.

موفقیت آرسنال مربوط به دورانی است که تیم های زیادی مشغول به مطالعه و بررسی حریفان نبودند. اما حالا دیگر آن اتفاقات نمی افتد.

- چه زمانی مسی قراردادش را با بارسا تمدید می کند؟

پدر و مدیر برنامه های او در بارسلونا و در حال مذاکره با باشگاه است. این مسائل زمان می برد و مسی هم عجله ای برایش ندارد. بارسلونا می خواهد او بماند و قرارداد جدیدش با دستمزد سالانه 30 میلیون یورو خواهد بود. به نظر من او حتما تمدید می کند و خیلی زود جزئیات بیشتری درباره قرارداد و مذاکرات بین آن ها به شما خواهم داد.

 

۶    
آی اسپورت
2016-12-17 19:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر