فهرست
کدام تیم در لیگ قهرمانان خط حمله قوی‌تری دارد؟
کدام تیم در لیگ قهرمانان خط حمله قوی‌تری دارد؟

کدام تیم در لیگ قهرمانان خط حمله قوی‌تری دارد؟

آی اسپورت –  تیم‌هایی که احتمال می‌رود در این فصل لیگ قهرمانان اروپا را ببرند، تعدادشان تقریباً زیاد است ولی همه آن‌ها وجه مشترکی دارند: خط حمله خطرناک. حالا کیست که نداند اگر تیمی بخواهد دستش به جام قهرمانی برسد باید مهاجمانش تا حد توان دروازه رقبا را باز کنند. در بین تیم‌های مدعی، قدرت خط حمله تیم‌ها یکسان نیست. در زیر بررسی شده خط حمله تیم‌های مدعی چه نمره‌ای می‌گیرند.

پاری‌سن‌ژرمن

از زمانی‌که قطری‌ها از سال ۲۰۱۱ آمده‌اند و زمام امور در این باشگاه فرانسوی را به دست گرفته‌اند هدف‌شان قهرمانی در اروپا بوده؛ آن‌ها در فرانسه تقریباً قدرتی بلامنازع بوده‌اند ولی هرچه مربی عوض کرده‌اند لیگ قهرمانان اروپا را نبرده‌اند. با این حال در این فصل، مثل یکی، دو فصل گذشته این تیم دوباره مدعی فتح لیگ قهرمانان اروپا است. آن‌ها موفق شده‌اند فوق‌ستاره‌شان یعنی نیمار را از هم دست بارسلونا و رئال‌مادرید در امان نگه دارند و حالا امیدوارند این بازیکن برزیلی بدون مصدومیت، بتواند در لیگ قهرمانان اروپا به موفقیت برسد. نیمار در فصل گذشته با وجود اینکه بازی‌های زیادی را به دلیل مصدومیت از دست داد توانست برای پی‌اس‌جی ۲۳ گل بزند و ۱۳ پاس گل هم بدهد. ترکیب او در خط حمله پاری‌سن‌ژرمن وقتی خطرناک می‌شود که بازیکنی مثل کیلیان امباپه هم کنارش قرار می‌گیرد. خود امباپه هم فصل گذشته ۳۹ گل زده و ۱۷ بار هم پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داده است. او در عین جوانی نشان داده دست‌کمی از مهاجمان پخته دنیا ندارد. به جمع آن‌ها باید مائورو ایکاردی هم اضافه شود. ستاره آرژانتینی اینتر که در این فصل به واسطه مشکلاتی که با نراتزوری داشت راهی پاریس شده تا برای این باشگاه فرانسوی بازی کند. مائورو هم مادرزاد گلزن است؛ او در ۲۱۹ باری که برای اینتر به میدان رفت موفق شد ۱۲۴ گل بزند و نشان دهد چه شم بالایی در گشودن دروازه رقبا دارد. تازه این پایان کار نیست؛ چون پاری‌سن‌ژرمن به غیر از این سه نفر یک مهاجم گلزن دیگر به اسم ادینسون کاوانی هم دارد. ضمن اینکه نباید از درخشش تازه چوپو موتینگ و حضور مؤثر آنخل دی‌ماریا هم غافل شد؛ بازیکنانی که همگی به قدرت خط حمله این تیم توانی چندبرابر می‌دهند. در مجموع به نظر می‌رسد پاریس در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان اروپا قدرتش در خط حمله از هر زمان دیگری بیشتر است.

قدرت خط حمله: ۹/۵ از ۱۰

بارسلونا

بارسا فصل پیش عزمش را جزم کرده بود تا هرطور شده به‌عنوان قهرمانی برسد. این تیم حتی تا قبل از بازی برگشت برابر لیورپول خیلی خوب پیش رفت ولی در نهایت با وجود برتری در دیدار رفت در نیمه‌نهایی به این تیم انگلیسی باخت و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. در این فصل آن‌ها ۱۲۰ میلیون یورو داده‌اند و آنتوان گریزمن فرانسوی را برای تقویت خط حمله‌شان گرفته‌اند تا دیگر دغدغه مصدومیت آزارشان ندهد. این مهاجم فرانسوی در شرایطی پیراهن بارسا را به تن کرده که فصل پیش برای اتلتیکو توانست ۲۱ بار گلزنی کند. اگرچه هنوز به دلیل مصدومیت مسی نتوانسته کنار فوق‌ستاره بارسا بازی کند ولی به نظر می‌رسد خیلی زودتر از حد تصور خودش را با بازی بارسلونا وفق داده است. بازگشت مسی از مصدومیت هم طبیعتاً بهترین خبری است که هواداران این باشگاه می‌توانند بشنوند؛ او فصل پیش ۵۱ گل زد و ۲۲ پاس گل هم داد تا نشان دهد اصلاً دلش نمی‌خواهد از جنگیدن برای رسیدن به عناوین قهرمانی پا پس بکشد. او چند فصل گذشته همواره عنوان کرده هدفش رسیدن به عنوان قهرمانی در اروپا است ولی هر بار اسیر اتفاقاتی عجیب و غریب شده‌اند و به این هدف نرسیده است. در راه رسیدن به این هدف، علاوه بر گریزمن، قرار است لوئیس سوارس هم مسی را یاری کند. بازیکنی که فصل پیش توانست بعد از رهایی از مصدومیت ۲۵ بار دروازه رقبا را باز کند. به این سه نفر باید عثمان دمبله را هم اضافه کرد. فرانسوی جوانی که هر بار در ترکیب بارسا قرار گرفته سعی کرده به قدرت خط حمله این تیم اضافه کند.

قدرت خط حمله: ۸/۵ از ۱۰

رئال‌مادرید

رئال‌مادرید بعد از فصل فاجعه‌باری که داشته دوباره هزینه کرده و قصد دارد با بازسازی، نامش را دوباره به عنوان یک مدعی سر زبان بیندازد. آن‌ها با صرف هزینه زیادی ادن آزار را از چلسی به مادرید آورده‌اند و بعد هم لوکایوویچ را هم از اینتراخت فرانکفورت خریدند. خامس رودریگسی هم که قرضی به بایرن رفته بود به خانه اش برگشت تا بتواند پشت‌سر مهاجمان رئال انجام وظیفه کند. از این‌ها گذشته، گرت بیل هم با حل و فصل کردن مشکلاتش با سرمربی رئال‌مادرید در این تیم ماندگار شد تا توازن در خط حمله رئال‌مادرید برقرار شود. البته ستاره خط حمله آن‌ها کریم بن‌زما فرانسوی است که هر باری که تصور می‌شود فوتبالش رو به اتمام است دوباره با گلزنی‌هایش برمی‌گردد. او در خط حمله رئال‌مادرید این فصل می‌تواند کنار گرت بیل و لوکاس واسکس بازی کند. ایسکو، وینیسیوس جونیور، براهیم دیاز و ماریانو دیاز هم هستند. پس رئال‌مادرید نمی‌تواند گلایه از نداشتن بازیکنان هجومی داشته باشد. با داشتن این همه بازیکن، شاید در نظر داشتن این موضوع که چه کسی قرار است در ترکیب اصلی به میدان برود کار سختی باشد ولی زیدان پیش‌تر نشان داده بلد است چطور از بازیکنان تیمش بازی بگیرد.

قدرت خط حمله: ۸ از ۱۰

منچسترسیتی

سیتی برای رقابت‌های این فصل به این نتیجه رسید نیازی برای هزینه و تقویت خط حمله اش ندارد؛ آن‌ها فصل پیش در مجموع ۱۶۹ بار گلزنی کرده‌اند که ۹۵ تایش را در لیگ زدند و ۳۰ تا را هم در لیگ قهرمانان اروپا. البته تیم پپ گواردیولا در خط حمله ستاره‌های نام‌آشنایی هم دارد. سرخیو آگوئرو به‌تازگی از مرز ۴۰۰ گل زده در طول دوران حرفه‌ای اش عبور کرده و به‌نظر می‌رسد نوار گلزنی اش در فصول متوالی همچنان پابرجا باشد. گابریل ژسوس هم هر زمانی که آگوئرو مشکلی برای بازی کردن در پیشانی خط حمله تیم داشته خودی نشان داده و با وجود سن و سال کمش، نشان داده مهاجم قابلی است. رحیم استرلینگ هم از زمانی که گواردیولا هدایت سیتی را به عهده گرفته پیشرفت خارق العاده‌ای داشته. کوین دبروین هم که این روز‌ها در پست خودش یکی از بهترین بازیکنان دنیاست. به این بازیکنان که بار خط حمله سیتی را به دوش می‌کشند باید کمک‌های داوید سیلوا و برناردو سیلوا را هم اضافه کرد. ریاض محرز هم هنوز توانایی‌های زیادی در ویران کردن خط دفاعی رقیب دارد. پس پپ حق داشته که برای خط حمله اش هزینه‌ای نکند و سعی کند با همین داشته‌هایش در این فصل از لیگ قهرمانان اروپا هم بدرخشد. آیا این فصل، فصل آن‌ها برای قهرمانی در اروپا خواهد بود؟

قدرت خط حمله: ۹/۵ از ۱۰

لیورپول

اگر قرار باشد صحبت از خط حمله زهردار و کشنده شود، کمتر تیمی می‌تواند از دست لیورپول در امان بماند. آن‌ها به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی کار را در لیگ قهرمانان از سر می‌گیرند ولی نگرانی زیادی بابت خط حمله‌شان ندارند. محمد صلاح فصل پیش ۲۷ گل زد، سادیو مانه ۲۶ تا و روبرتو فیرمینو هم ۱۶ بار توانست گلزنی کند. همین سه نفر در مجموع ۶۰ درصد گل‌هایی که لیورپول فصل گذشته زد را وارد دروازه رقبا کردند. همکاری آن‌ها از حضور مداوم کنار هم دیگر تبدیل به سوپرهمکاری شده و می‌توانند چشم بسته هم در زمین یکدیگر را پیدا کنند. شاید یورگن کلوپ پیش از آنکه نگران بازیکنانش در خط حمله باشد باید کمی به فکر تقویت کردن تیمش در فاز دفاعی باشد ولی با این حال شاید هم اندیشه اش این باشد که وقتی می‌شود حمله کرد دیگر توپی روی دروازه نیست که نگران گل خوردن باشد. کلوپ البته یک بازیکن دیگر هم دارد که هر بار او را به زمین فرستاده نتیجه گرفته: دیووک اوریگی. او هر بار به جای یکی از سه ضلع معروف مثلث لیورپول در ترکیب قرار گرفته درخشیده است.

قدرت خط حمله: ۹ از ۱۰

یوونتوس

این تیم تقریباً نگرانی بابت قهرمانی در رقابت‌های سری A ایتالیا ندارد ولی به نظر می‌رسد تمام هم و غم آن‌ها رسیدن به عنوان قهرمانی در اروپاست. به همین خاطر است که آن‌ها به سراغ کریس رونالدو، فوق‌تخصص قهرمانی در اروپا رفتند و این بازیکن پرتغالی را خریدند. اولین فصل حضور کریس در این تیم، اما تا یک‌چهارم نهایی بیشتر دوام نداشت، چون آن‌ها با شکست برابر آژاکس از دور لیگ قهرمانان کنار رفتند. حالا، اما مائوریتسیو ساری از راه رسیده و با فلسفه جدیدی می‌خواهد یووه را قهرمان اروپا کند. ستاره اول خط حمله اش یعنی رونالدو فصل پیش توانست برای یووه ۲۸ بار گل بزند. اوج درخشش کریس در لیگ قهرمانان مربوط به بازی برگشت با اتلتیکومادرید در یک‌شانزدهم نهایی بود که به تنهایی رقیب مادریدی را حذف کرد. این بازیکن ۳۴ ساله را گونسالو ایگواین در خط حمله یاری می‌کند. ضمن اینکه به غیر از او، ستاره‌های تهاجمی زیادی هم در یووه حضور دارند: از دیبالا گرفته تا مانژوکیچ، کوادرادو، برناردسکی و داگلاس کاستا.

قدرت خط حمله: ۸ از ۱۰

بایرن‌مونیخ

آن‌ها می‌خواستند لروی سانه را از سیتی برای تقویت خط حمله‌شان بگیرند ولی در انجام آن با خوش‌شانسی شکست خوردند، چون سانه مصدوم شد و ۶ ماهی دست‌کم بازی نخواهد کرد. خوش‌شانسی آن‌ها این بود که بعد از سانه توانستند با فیلیپه کوتینیو، بازیکن بارسا به صورت قرضی به توافق برسند. البته که یک بال تهاجمی دیگر هم به صورت قرضی گرفته‌اند که توان زیادی دارد: ایوان پریشیچ. حالا اگر بایرنی‌ها فرانک ریبری و آرین روبن را از دست داده‌اند به جایش دو بال تازه نفس‌تر گرفته‌اند که می‌توانند به قدرت خط حمله تیم اضافه کنند. روی کاغذ، بایرن خط حمله وحشتناکی دارد؛ آن‌ها در پیشانی تیم‌شان روبرت لواندوفسکی را دارند که فصل پیش ۴۰ بار گل زد. توماس مولر را هم نباید از یاد برد. با این حال وقتی کومان، نبری، پریشیچ و کوتینیو را هم دارید دیگر نباید گلایه‌ای از نداشتن بازیکن تهاجمی در ترکیب تیم‌تان کنید. این فصل بایرن می‌تواند در خط حمله حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد.

قدرت خط حمله: ۸ از ۱۰

 

 

خبر ورزشی 

 

     
آی اسپورت
2019-09-17 12:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر