فهرست
ما شادی را از یاد برده‌ایم
ما شادی را از یاد برده‌ایم

ما شادی را از یاد برده‌ایم

آی اسپورت - ما شادی کردن را بلد نیستیم و از هر عاملی استفاده می‌کنیم که رنج‌مان دهد و فوتبال هم از آن مستثنی نیست. شب گذشته در ایتالیا بازی دوستانه‌ای بین دو تیم با بزرگان ایتالیا و جهان برای بازی خداحافظی آندرلو پیرلو برگزار شد. انجام این مسابقه در شرایطی که بسیاری از کشورهای دنیا مشغول اعلام اسامی خود برای شرکت در جام جهانی هستند برای کشور ایتالیا فرصتی بود که زانوی غم بغل نکند و به بهانه فوتبال شادی کند و بداند زندگی ادامه دارد.

اما ما در این روزها چه کرده‌ایم؟ تیم ملی فوتبال ما باید به تورنمنتی برود که بزرگانی چون اسپانیا و پرتغال و... در آن حضور دارند و روزنامه موندو دیپورتیو از واژه ارتش سرخ برای اسپانیا استفاده کرده است. اسپانیائی که آنقدر ستاره دارد که فابرگاس و موراتا و سرخیو روبرتو را به راحتی خط می‌زند. ما در مقابل چنین تیم‌هائی چه کردیم؟

منتقدین تیم ملی به جای انتقاد شروع به توهین می‌کنند. الفاظ زشتی چون «روانی» و «دلال موزامبیکی» و... از سوی ملی‌پوشانی عنوان می‌شود که پیراهن این تیم را پوشیده و در جام جهانی بازی کرده و می‌دانند تنش در تیم ملی به هر بهانه‌ای چه بلایی بر سر تیم خواهد آورد.

در سوی دیگر در تیم ملی هم حرف‌ها عجیب است و به قول محمد تقوی توضیحات کارلوس کی‌روش در مورد عدم دعوت از برخی از بازیکنان بیشتر سوال برانگیز بود و تنش را اضافه کرد. این که کی‎روش یک دفعه متوجه سن سیدجلال حسینی می‌شود و به فاکتور تجربه که خودش به آن اذعان داشته و آمادگی توجهی ندارد تنش را بالاتر برده است آن هم در حالی که در پست‌های دیگر تیم ملی که نیاز به دوندگی بیشتر  است از بازیکنان مسن و مصدوم دعوت شده است.

در مورد وریا غفوری هم اوضاع را کی‌روش بهتر نکرده است زیرا عدم بازی غفوری در پست درخواستی کی‌روش در باشگاهش اتفاق عجیبی نیست زیرا همه دیدیم بازیکنانی چون انصاری‌فرد و طارمی و حتی خانزاده هم در پست‌هائی که در تیم ملی بازی می‌کنند در باشگاه‌شان نیستند ضمن آن که در دنیا بازیکنانی چون ماسکرانو  داشته‌ایم که همین شرایط را داشتند. قضیه دلال‌ها در تیم ملی باید قبل از این مسائل توسط کی‌روش کنترل می‌شد و فرقی نمی‌کرد که دلالی برای تیم سرخ بازیکن بخواهد و یا سرمربی تازه به استخدام درآمده آن روزگار آبی‌ها برای تیم خودش!

ما به جام جهانی می‌رویم اما شادمان نیستیم و فراموشی شادمانی درد امروز جامعه بیمار ما است. ارتش تیم ملی ما چندپاره است

۳۴ ۴  
آی اسپورت
2018-05-22 15:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
امیر
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۳۴
من که به این تیم میلی هیچ تعصب و عرقی ندارم! تیم اول من تو جام جهانی آرژانتینه و بعد اسپانیا!
احمد
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۱۷
شرط میبندم تو دهه هفتادی یا هشتادی هستی!
اگه مجلس یه قانون تصویب میکرد که اینترنت برای دهه هفتاد ، هشتادی ها ممنوع میشد تا به سن بلوغ فکری برسن بد نبود ها!
دیگه اینقدر فضای مجازی مبتذل (به معنی فرومایه ، پیش پا افتاده)نمی شد.
۳
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
البته کی روش یک دفعه به این فکر نیفتاده بود و از یک سال پیش تا بحال به گزینه حذف سید فکر می کرد منتها سما رسانه ها هیجوقت بهش نپرداختید یعنی اصلا متوجه نشده بودید!
۸
احمد
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۰۳
شرط میبندم تو دهه هفتادی یا هشتادی هستی!
اگه مجلس یه قانون تصویب میکرد که اینترنت برای دهه هفتاد ، هشتادی ها ممنوع میشد تا به سن بلوغ فکری برسن بد نبود ها!
دیگه اینقدر فضای مجازی مبتذل (به معنی فرومایه ، پیش پا افتاده)نمی شد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر