فهرست
تکنیکی‌ترین بازیکن لالیگا؛ دریبل‌زن‌تر از مسی!
تکنیکی‌ترین بازیکن لالیگا؛ دریبل‌زن‌تر از مسی!

تکنیکی‌ترین بازیکن لالیگا؛ دریبل‌زن‌تر از مسی!

آی اسپورت - در آمار و ارقام فوتبالی شکست دادن لیونل مسی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد اما در زمینه بیشترین دریبل موفق در فصل لالیگا، بک نفر توانسته عملکردی بهتر از مسی از خود برجای بگذارد. صوفیان بوفال، وینگر مراکشی و ۲۵ ساله ای که اکنون به شکل قرضی در سلتاویگو بازی می‌کند، توانسته در این فصل با ثبت ۱۳۱ دریبل موفق، بالاتر از لیونل مسی به عنوان دریبل زن ترین بازیکن لالیگا شناخته شود. بوفال در ۳۰ بازی و ۱۸۲۲ دقیقه، ۱۹۷ بار اقدام به دریبل زنی کرده که ۱۳۱ دریبل موفق بوده و ۶۶ تلاش او ناکام مانده است.

در رده دوم این فهرست لیونل مسی قرار دارد که تقریبا به اندازه بوفال اقدام به دریبل داشته (197 اقدام)، موفقیت کمتری نسبت به بوفال داشته و ۱۱۷ دریبل موفق ثبت کرده است. این در حالی است که مسی ۲۳۶۶ دقیقه در میدان حضور داشته است. در رتبه سوم این فهرست نیز با فاصله نام فابین اوریانا، بازیکن تیم ایبار قرار می‌گیرد. این بازیکن شیلیایی در ۲۸ بازی و ۲۳۰۲ دقیقه ۱۵۵ اقدام به دریبل داشته که البته بیشتر آن ها ناموفق بوده است. ۷۵ دریبل اوریانا موفق و ۸۰ دریبل او نیز ناموفق بوده است. اما علیرغم این آمار مثبت در دریبل زنی، بوفال نتوانسته بازیکن مثمرثمری لقب گیرد. او در طول فصل تنها ۲گل و ۲پاس گل به نام خود ثبت کرده و جالب آن که این دو گل نیز در جزیان شکست های خارج از خانه سلتا برابر ژیرونا و سویا به ثمر رسیده اند و بوفال از هفته هشتم به بعد دیگر نتوانسته گلزنی کند.

سلتاویگو با کسب ۳۲ امتیاز از ۳۲ مسابقه در رده هفدهم جدول قرار دارد و با منطقه خطر، فقط و فقط یک امتیاز فاصله دارد. بوفال در تابستان ۲۰۱۸ با قراردادی قرضی از ساوتهمپتون به سلتاویگو پیوست؛ قراردادی که با پرداخت ۱۵ میلیون یورو دائمی خواهد شد. البته به نظر می‌رسد مذاکرات برای این مهم با توجه به وضعیت حساس سلتا به پایان فصل موکول خواهد شد. ۶بازی تا پایان رقابت های لالیگا باقی مانده و بوفال تلاش خواهد کرد به دریبل زنی هایش ادامه دهد، به این امید که این دریبل ها با اثر مستقیم در گل ها تیمش را در جنگ بقا برنده کند.

نود

     
آی اسپورت
2019-04-15 22:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر