فهرست
تولد مرد شیشه‌ای/ روبن، صفرتا صد در 5سال
تولد مرد شیشه‌ای/ روبن، صفرتا صد در 5سال

تولد مرد شیشه‌ای/ روبن، صفرتا صد در 5سال

آی اسپورت- آرین روبن امروز 33 ساله شد. او حالا اسطوره بایرن مونیخ است و اوضاع برایش به نسبت 5 سال پیش که دوران سختی را گذراند خیلی فرق می کند.

در فینال لیگ قهرمانان در خاک مونیخ در سال 2012 روبن ضربه ای را از دست داد که منجر به برد 4 بر 3 تیم سابقش، چلسی، در آن بازی شد.

چند هفته قبل تر، او در مقابل دورتموند یورگن کلوپ یک ضربه پنالتی را از دست داده بود و امیدهای بایرن برای رسیدن به قهرمانی را ناامید کرده بود. جایی که گل روبرت لواندوفسکی تفاوت ها را رقم زده بود.

به این ناکامی ها مصدومیت های زیاد را هم اضافه کنید. پیش از بازی های یورو 2012 روبن در دیداری دوستانه که مقابل هلند در آلیانتس آرنا برگزار می شد او توسط هواداران بایرن هو شده بود. البته این هم درست است که این اتفاقات فقط مربوط به مقطعی کوتاه بود، اما در همین مدت کوتاه هم او را به شدت آزار داد. بعد از این همه مشکلات او به راحتی می توانست پیشنهاداتی که داشت را بررسی و بایرن را ترک کند. اگر هم این کار را می کرد چه کسی می توانست او را به خاطر انتخاب و تصمیمش سرزنش کند؟

خود او در آن دوران قبول کرد که لحظات سخت و دشواری داشته، اما با تلاش فراوان کاری کرد که از صفر به همه جا برسد و از سال 2012 به بعد روندی رو به رشد را به نمایش گذاشت. خودش قول داده بود که قوی تر بازگردد، این کار را هم با صبر و آرامش زیاد و در طول هفته ها و با عملکرد مفید مداوم انجام داد. آغاز عملکرد انفجاری او با درخشش در بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا در آلیانتس آرنا بود که بایرنی ها به برتری 4 بر صفر رسیدند و در بازی برگشت هم در نیوکمپ بارسا را 3 بر صفر شکست دادند.

در آن سال آن ها آخرین قدم را در فینال تمام آلمانی برداشتند و توانستند با شکست دورتموند قهرمان اروپا شوند. در آن بازی که در ومبلی برگزار می شد به خاطر عملکرد خوب روبن در دیداری که تیمش مقابل دورتموند به برتری 2 بر یک رسید لقب «آقای ومبلی» را دادند. بایرن با برتری در آن بازی به پنجمین قهرمانی رسید.بعد از رسیدن به اولین قهرمانی در لیگ قهرمانان بعد از سال 2001، بایرن و روبن توانستند سه گانه ای تاریخی کسب کنند.

تنها مشکل روبن مصدومیت های زیادش است. آد دی موس، سرمربی اسبق آژاکس، به او لقب «مرد شیشه ای» را داده بود. روبن نه تنها در بایرن، بلکه در رئال مادرید و چلسی هم مصدومیت های زیادی داشت. هرچند در این دوره که او نسبت به قبل پیشرفت کرده، از نظر مصدومیت ها هم اوضاع بهتری پیدا کرده است. با وجود این پیشرفت او در هریک از 7 فصل اخیر در بوندسلیگا نتوانسته بیشتر از 60 درصد بازی ها را همراه تیمش باشد. در رقابت های این فصل هم او 10 مسابقه از 25 مسابقه تیمش را از دست داده است.

روبن در سال 2009 و توسط لوئیس فان گال از رئال مادرید خریداری شد و از زمان پیوستن به این تیم توانسته 5 عنوان قهرمانی بوندسلیگا و 4 عنوان قهرمانی جام حذفی آلمان را هم به دست آورد. به دلیل عملکرد خوبش است که با وجود مصدومیت های زیادش، درست مانند فرانک ریبری، بایرن ترجیح می دهد سن بالایش را هم نادیده بگیرد و یک سال دیگر قراردادش را تمدید کند. او حتی در این سن انگیزه ای دارد که بعد از تمدید قراردادش در مصاحبه ای رفتن به چین را تلف کردن وقت دانسته و مدعی شده هرگز هدف و انگیزه اش برای بازی کردن پول نبوده است.

او در حالی که از چین پیشنهادی وسوسه کننده دشت قراردادش را تا سال 2018 تمدید کرد و مطمئن باشید مانند دوره های اخیر حتی در همان بازی های کمی که بایرن او را در اختیار خواهد داشت، از وجودش بهره خواهد برد.

 

۷ ۱  
آی اسپورت
2017-01-24 01:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۰
بازیکن خوبی بود که در زمان حضورش در رئال هم خوب کار می کرد و از جمله بازیکن های که رئال مفت و خیلی خیلی مفت از دستشون داد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر