فهرست
بدشانسی ستاره‌های لیگ؛ سال فوق العاده لژیونرها
بدشانسی ستاره‌های لیگ؛ سال فوق العاده لژیونرها

بدشانسی ستاره‌های لیگ؛ سال فوق العاده لژیونرها

آی اسپورت- بعضی از آماده‌ترین بازیکنان لیگ برتر شاید سال ۲۰۱۸ در حسرت روسیه بمانند و یا در بهترین حالت از روی نیمکت تیم کی‌روش را همراهی کنند. در فاصله سه ماه مانده به شروع جام‌جهانی به احتمال زیاد کی‌روش ترکیب اصلی تیمش را شناخته و فقط شاید چند تغییر در میان نیمکت و بازیکنان اصلی با توجه به اتفاقات این چندماه و اردوهای تیم ملی رخ دهد. علاقه کی‌روش به لژیونرها و همچنین درخشش آنها در سال اخیر باعث شده تا در این جام‌جهانی هم اسکلت اصلی تیم ملی را بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های خارجی تشکیل بدهند. لژیونرهایی که حالا تعداد آنها نسبت به جام‌جهانی قبل بیشتر و کیفیت آنها بهتر شده است. این اتفاق قطعا خبر خوبی برای کی‌روش و هواداران تیم ملی است اما شاید کمی به ضرر بازیکنان لیگ باشد. بازیکنانی که در بهترین فرم خود در لیگ برتر به سر می‌برند و به دلیل درخشش هم‌پستی‌هایشان روی نیمکت تیم ملی خواهند نشست.

بیشترین ترافیک تیم کی‌روش در فاز هجومی است و اگر جاهای خالی در فاز دفاعی‌اش دیده شود اما در فاز هجومی برای هر پست چند بازیکن آماده دارد. ترافیک در خط حمله تیم ملی به حدی است که چند مهاجم آماده تیم ملی مانند طارمی باید در پست وینگر یا هافبک تهاجمی کنند. پستی که در آن بازیکنان آماده‌ای مثل جهانبخش و قدوس حضور دارند. این ترافیک قطعا کی‌روش را ناچار به خط‌ زدن و یا نیمکت‌نشین کردن چند بازیکن آماده می‌کند. بازیکنانی که به احتمال زیاد از لیگ برتر هستند.

علی علیپور به عنوان آقای گل لیگ، وحید امیری که یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس در این فصل بوده و یا بازیکنان دیگری مانند مهدی ترابی که این‌روزها همه‌کاره سایپاست نمی‌توانند امید زیادی به بازی کردن در جام جهانی داشته باشند. هر چقدر درخشش آن‌ها بیشتر می‌شود، رقبای‌شان در فوتبال اروپا مقابل رقیبان بزرگ بهتر بازی می‌کنند. قدوس شب گذشته مقابل آرسنال عملکرد فوق العاده‌ای داشت، جهانبخش یکی دو بازیکن برتر لیگ هلند است و حتی مهدی طارمی شاغال در قطر هم با پیراهن تیم جدیدش در لیگ قهرمانان آسیا فوق العاده بوده است. به این‌ها کاوه رضایی هم اضافه شده که قبل از لژیونر شدن جایی در لیست کی‌روش نداشت اما حالا یکی از بهترین گلزنان بلژیک محسوب می‌شود. این همان مساله‌ای است که باعث می‌شد بازیکنان لیگ برتر در این فصل تمام تلاششان را برای رفتن به لیگ‌های خارجی انجام دهند تا بتوانند خودشان را در میان گزینه‌های نهایی کی‌روش نگه‌دارند. اگرچه پشت خط ماندن هر کدام از بازیکنان آماده لیگ ناراحت‌کننده است اما از سوی دیگر نمی‌شود درخشش لژیونرهای ایرانی در بازی‌های آسیایی و اروپایی را هم نادیده گرفت و امیدوار به درخشش آن‌ها در روسیه نبود.

نود

۸    
آی اسپورت
2018-02-24 00:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر